bolid20

Opłacalność produkcji czosnku

Polecane posty

Diwad890    10

moge jeszcze jakims herbicydem poprawic harnasia bo pokropilem stompem aqla w dawce 3l na ha i zauwazylem ze chwasty wychodza :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janczar810    302

A co tam bede rozmnienial na drobne.

Nie mial nic innego jako punkt odniesienia-a co.

Teraz tylko czekam na ostatnie dodatnie temp. I idzie raundap.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
s4lim3    7

Jak coś mam resztke czosnku 5-6 cm 2 tysie. Sprzedam w całości bo nie chce mi się obierać :) jak coś pm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Stasio97    0

Wiecie może ktoś czy da sie sadzić czosnek sadzarką do ziemniaków lub siewnikiem do kukurydzy? Czy musi być do tego specjalna sadzarka do czosnku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, czy można wysiać nawozy pod czosnek w orke, czy lepiej uprawić i dopiero wtedy wysiać i wymieszać z glebą? Pole uprawione glebogryzarką następnie obornik i głęboka orka. Pewien rolnik mówi żebym siał w orkę, ale czy potem przez zimę nie wypłuka do głębszej warstwy gleby niedostępnej dla korzeni ? Mi się wydaje że pierwsze uprawić potem wysiać i uprawić tak w ogórkach od zawsze robię, ale może i w orke można i mniej roboty, a efekt byłby dobry. Proszę o poradę bo na dniach chce wysiać yare mile+ siarczan potasu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamek1942    6

Mam pytanie czy można glifosfatem poprawiać jeszcze raz pryskanie, pryskałem razem ze stompem  ale była spora mgła, i boję się ze nie zadziałał na chwasty co już powschodziły(nieduże)  już 1 tydz minął i narazie nic nie widzę żeby żółkło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ja nie używam herbicydów jesienią, niema sensu jak i tak z wiosny trzeba zruszać zasklepioną ziemie, napowietrzyć powychodzi co ma wyjść i wtedy ognia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamek1942    6

Zgadza się u nas w rejonie to jest tak, jedni pryskają drudzy nie, bo tak jak piszesz trzeba glebę ruszyć, czym pryskasz wiosną?? Na pewno musisz jakimś po wschodowym na chwasty środkiem, stompem tez można alee...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak u was z dopłatami? Dostaliscie decyzje? Ja jeszcze nic nie dostalem i nie wiem czy dzwonic do nich czy jeszcze przyjdzie bo pierwszy raz biore.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Diwad890    10
Dnia 22.10.2017 o 14:21, RolnikMati napisał:

glifosat

a nie zadziała to na pazurek czosnku?bo juz puścił kiełek od pazurka tak ok 1cm oczywiscie w ziemi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jarop13    0
Dnia 31.10.2017 o 13:11, wojtekbaszak napisał:

Witam a jak się ma sprawa sadzenia czosnku w tym samym roku co obornik? Sadził ktoś w ten sposób, czosnek da rade?

Ja w poprzednim roku sadziłem Harnasia 3 dni po oborniku koński  / eksperymentalnie 20 listopada - tylko grudzień w 2017 był ciepły/  Zbiór to 70% główek powyżej 80 gram. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedz. O to mi chodziło. Od kilku lat sadzę czosnek, ale zawsze w drugim roku po oborniku. W tym roku nawiozłem pole obornikiem bydlęcym pod ogórki, ale plany się zmieniły i ogórki będą gdzie indziej a na tym polu leci czosnek. Oprócz obornika wysiałem Superfosfat + siarczan potasu, sadzenie planuję na sobotę. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chopzmazur    0

Zamierzam w następnym roku posadzić czosnek, mam glebę III klasy, około 3ha, która odmiana będzie najodpowiedniejsza? Mam osobę, która kupi każdą ilość czosnku ode mnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Pepik190
      Witam.
      Będe wdzięczny za podpowiedz jak zrobić sadzarkę do czosnku,zdjęcia dane konstrukcyjne.Z góry dziękuję.
    • Przez membrana
      Witam! Czy ktoś mógłby mi powiedzieć, czym zaprawiać czosek, jakie stosować opryski i co zrobić, zeby nie gnił wiosną?
    • Przez Kondzioo
      Witajcie... nie znalazłem nigdzie tematu z cenami czosnku więc piszcie po ile chodzi czosnek i w jakich regionach.. jezeli jest taki temat to przepraszam
    • Przez mwp113
      Wydzierżawiłem pole, na którym kiedyś rosło zboże, którego nie zebrali i zgniło. Od tego czasu minęło 2 lata, a pole zarosło krzakami. Popalilismy krzaki, zaoralismy pole i teraz pytanie do was. Co zrobić żeby doprowadzić pole do porządku tak, aby mozna było sadzić czosnek. Pole ma 1ha . Moze jakieś konkretne nawozy do odkwaszenia pola tak, aby doprowadzić je do porządku. Z góry dziekuje. ( Chcemy sadzić czosnek zimowy)
    • Przez 360i82Sa
      CZOSNEK
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj