bolid20

Opłacalność produkcji czosnku

Polecane posty

Diwad890    10

jaki nawuz siejecie pod czosnek ozimy? rozgladalem sie za różnymi i najbardziej wedlug mnie pasuje polifoska 6

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
s4lim3    7

diwad - to slabo sie rozgladasz skoro polifoska 6 to dla Ciebie dobry wybór :) proponował bym cos z monoskladników, superfosfat, siarczan potas

 

xraqued - od 5tki jest juz ok bo ma w miare fajne zęby

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janczar810    302

Tyle razy było to walkowane!! Pod czosnek zalecane są nawozy bezchlorkowe! A kto jakie posieje to indywidualne widzi misie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lucatoni    1

Witam. Pytanie z innej beczki. Czy jeśli będę przechowywać czosnek w chłodni w temperaturze 0 stopni to czy jestem w stanie go przechowywać np. do maja następnego roku? Czy jest to jednak za długi okres i czosnek nie będzie nadawać się już na sprzedaż. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
s4lim3    7

pokrop 2 tyg przed wykopkami stopkiełkiem kawałek, który planujesz handlować do późna, dobrze wysusz towar i nie tyle jest ważna niska temperatura, co jakiś pochłaniacz wilgoci. Osobiście taki czosnek widziałek w lipcu tego roku a był kopany w 2016, zero kiełka, twardość normalna :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luki788    0

Czy czosnek który był obierany nadaje się do nasadzeń, zostało mi około 100 szt i już nie będę go handlował a nie mam co z nim zrobić więc myślę go wsadzić tylko czy to ma sens?? Czy ktoś już tak kombinował??

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gwozd    104

W tym roku zrobiłem próbę. Przed sadzeniem normalnie pod agregat siarczan potasu a na małym wyznaczonym kawałeczku przed orką jakieś 2 tygodnie przed sadzeniem sól potasowa. Różnicy nie zauważyłem. Tyle że październik dał sporo wody więc mało co wypłukać chlor

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzys7272    2

WITAM. ja jestem z małopolski.Jaka by była cena tego Harnasia.POZDRAWIAM

Jestem ze Ślaska i tez mam taki towar 0,38zl sztuka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Pepik190
      Witam.
      Będe wdzięczny za podpowiedz jak zrobić sadzarkę do czosnku,zdjęcia dane konstrukcyjne.Z góry dziękuję.
    • Przez membrana
      Witam! Czy ktoś mógłby mi powiedzieć, czym zaprawiać czosek, jakie stosować opryski i co zrobić, zeby nie gnił wiosną?
    • Przez Kondzioo
      Witajcie... nie znalazłem nigdzie tematu z cenami czosnku więc piszcie po ile chodzi czosnek i w jakich regionach.. jezeli jest taki temat to przepraszam
    • Przez mwp113
      Wydzierżawiłem pole, na którym kiedyś rosło zboże, którego nie zebrali i zgniło. Od tego czasu minęło 2 lata, a pole zarosło krzakami. Popalilismy krzaki, zaoralismy pole i teraz pytanie do was. Co zrobić żeby doprowadzić pole do porządku tak, aby mozna było sadzić czosnek. Pole ma 1ha . Moze jakieś konkretne nawozy do odkwaszenia pola tak, aby doprowadzić je do porządku. Z góry dziekuje. ( Chcemy sadzić czosnek zimowy)
    • Przez 360i82Sa
      CZOSNEK
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj