bolid20

Opłacalność produkcji czosnku

Polecane posty

janczar810    302

A wiec tak jak w.w umieszczone zdjecia jest w 90% a reszta robi sie brązowe. To sa plamy wewnatrz zabka od srodka glowki, zrozumiałbym jakvbby bylo to wywołane uszkodzeniem ale to nie ma miejsca. Ahhhh tam szkoda pisać(((:(.

Tak z ciekawości zapytam planujecie jakies podwyżki czosnku we wrześniu -przed sezonem na nasadzenia?

Edytowano przez janczar810

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zieleniak    5

Kupilem w tamtym roku czosnek od kolegi borys11. Z 4 tys glowek okolo 400 poszlo w smieci przy obieraniu. Od zakupu do obierania minal moze tydz. Napisalem od razu sms bo nie moglem sie dodzwonic wiec dowiedzialem sie ze zle go przechowalem i ze to moja wina. Glowki byly calkowicie biale i zaschniete w srodku. Niestety nie liczylem glowek czy zgadza sie ilosc teraz widze moj blad. Stanowczo nie polecam handlowac z panem borys11 z okolic Piły o nr tel
+48781032160.

Ps. Mam rowniez bogata konwersacje z w/w borysem w postaci sms. Korci mnie aby juz tu wkleic ale powstrzymam sie jeszcze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janczar810    302

Ja jestem z piły on z łobżenicy.
Dokładniej jest to firma

https://www.money.pl/rejestr-firm/nip/764-26-75-542/kod-pocztowy/89-310/

Odemnie tel. Takze nie odbieral były tylko 2rozmowy tel. Jedna umowiac sie na odbiór , druga reklamacja, pozniej sms i takze ciekawe to wygląda.

Trzeba przyznac chłopak ma wyobraźnię bo ja naiwny wierzyłem mu w jego gadki o kolesiu co kupil 12tys i liczył wszystko jak wrócił do domu i dzwonił o brak 9szt, bylo to troszke śmieszne posmialismy sie a na koniec borys11 oznajmin przelalem dla spokoju mu te 9zl. Bo klient wazny.

Edytowano przez janczar810

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

urokiem czosnku jest to wykorzystuje się ten sam material nasadzeniowy a mało sadzi się z siewek, wykorzytsanie tego samego materiału na tych samych polach powoduje duże ryzyko infekcji, kupując towar trzeba go dobre sprawdzić,bopoodbiorze jesli coś jest nie tak to albo pozostaje dogadanie ze sprzedającym albo sąd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wolek81    1

Sprzedam czosnek odmiana bezpędowa, pierwszy rok po kwalifikacie, odmiana zagraniczna sprawdzona od kilku lat, główki rosną duże, do 8cm, gruby ząbek, towar do sadzenie +5cm, tylko odbiór osobisty, w razie pytań dzwonić po 15tej 692 397 999 , jestem z okolic Chodzieży

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LEREDA    4

Witam wszystkich jestem tutaj nowy i czosnku jeszcze nie sadziłem do tej pory produkowałem brykiet ale cena słomy w tym roku jest bardzo droga i chyba zwinę tą działalność .Chciałbym się zapytać czy na ziemi gliniastej urodzi się czosnek ,a jak tak to jaka odmiana najlepsza na te ziemie.Ile kupić główek na 20 arów i czy dobrze byłoby zwapnować przed sadzeniem ziemię .Proszę o poradę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hugo30    0

Witam wszystkich jestem tutaj nowy i czosnku jeszcze nie sadziłem do tej pory produkowałem brykiet ale cena słomy w tym roku jest bardzo droga i chyba zwinę tą działalność .Chciałbym się zapytać czy na ziemi gliniastej urodzi się czosnek ,a jak tak to jaka odmiana najlepsza na te ziemie.Ile kupić główek na 20 arów i czy dobrze byłoby zwapnować przed sadzeniem ziemię .Proszę o poradę

Wypadałoby zrobić wpierw analizę gleby, bo optymalne ph to 6.5-7. Jak pójdzie wapno w ciemno i przekroczysz 7.5 czosnek będzie miał problem z pobieraniem mikroskładników z gleby.

koledzy czy moge posadzic czosnek po kukurydzy zbieranej na ziarno?

Nie wiem jak stanowisko ale musisz uwzględnić żeby dobrze rozdrobnić resztki pożniwne i głęboka orka, bo będzie problem z sadzeniem ( może blokować pomiędzy redlicami) tym bardziej jak będzie mokro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

witam  sadzę czosnek drugi rok. Planuje posadzić na jesieni 0,5ha i szukam kogoś z okolic Człuchowa by posadził mi go sadzarką. Ciągnik czeka kwestia wynajęcia  sadzarki którą mogę dowieść, Proszę o kontakt osoby  w promieniu 100 km

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Paja71    0

Chawstownikow na olx jest sporo i nie chodzi mi o kasę tylko o to aby ktoś sprzedał sprawdzony sprzęt, ale dzięki za odpowiedz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Majster90    4

Macie jakiś patent na sadzenie niewielkich ilości ? W tym roku zamierzam posadzić tyle, że ręcznie to się trochę z tym zejdzie, ale jeszcze za mało pod sadzarkę ciągnikową.


Zajmuję się uprawą Truskawek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luki788    0

Macie jakiś patent na sadzenie niewielkich ilości ? W tym roku zamierzam posadzić tyle, że ręcznie to się trochę z tym zejdzie, ale jeszcze za mało pod sadzarkę ciągnikową.

Kolego ja w zeszłym roku pod 15 arów, robiłem sobie ślady na głębokość około 7cm pielnikiem 3 rządki naraz. Do tak przygotowanego śladu wystarczyło tylko powtykać czosnek i go zasypać ziemią.

 

A teraz pytanie, czy będę mógł prysnać czosnek dolistnie wuxalem calcium bo mam dojście do niego za darmo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Majster90    4

W ten sposób sadziłem jary, ale to płycej to łatwo szło, ale spróbuję twojej metody. Dzięki.


Zajmuję się uprawą Truskawek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janczar810    302

Ja na 15arow bede robil prowizyczna sadzarke tj. Kawał deski w niej 3 otwory. Do ktorych przymocuje cos na wzór redlic ktore umieszcze na bazie kultywatora za zebami ktore beda,ryly bruzde tak to w skrócie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JakubP11    0

Witam,

chciałbym posadzić 20 arów czosnku. Zwracam się do Was jako do doświadczonych plantatorów z prosba o podpowiedź jak najlepiej przygotować ziemię pod uprawę. Czym moge pryskać na chwasty po wysadzeniu? Czy najlepiej zaprawiać czosnek do sadzenia? Jak nawozić ziemię. Dodam, że mam przygotowany obornik z kurnika. Będę wdzieczny ze każda informację.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
s4lim3    7

pryskać afalon/racer, zaprawic oxafun + rovral, nawozy potasowe/fosforowe. Tak w skrócie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
max00    0

Witam sprzedam warkocze z czosnku wiosennego różne kalibry cenna uzależniona od ilości więcej wiadomości na priv zapraszam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janczar810    302

własnie zamierzam kupic zaprawe i tak szukam i widze ze T75DS/WS Synthos ma w sobie substancje czynną tiuram. Także popularny Vitavax 200fs ją ma z tym ze dodatkowo jest karboksyna 200g z tiuram'em 200g i czy nie przedobrze jeśli użyje vitavaxu?  I jak dawkować 3-4g /ml na 1kg? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maly1906    3

4159059 skąd jesteś i jaki kaliber masz tego Huzara no i jaka cena oczywiście
Kolego s4lim3 mogę prosić o jakiś kontakt do Ciebie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Pepik190
      Witam.
      Będe wdzięczny za podpowiedz jak zrobić sadzarkę do czosnku,zdjęcia dane konstrukcyjne.Z góry dziękuję.
    • Przez membrana
      Witam! Czy ktoś mógłby mi powiedzieć, czym zaprawiać czosek, jakie stosować opryski i co zrobić, zeby nie gnił wiosną?
    • Przez Kondzioo
      Witajcie... nie znalazłem nigdzie tematu z cenami czosnku więc piszcie po ile chodzi czosnek i w jakich regionach.. jezeli jest taki temat to przepraszam
    • Przez mwp113
      Wydzierżawiłem pole, na którym kiedyś rosło zboże, którego nie zebrali i zgniło. Od tego czasu minęło 2 lata, a pole zarosło krzakami. Popalilismy krzaki, zaoralismy pole i teraz pytanie do was. Co zrobić żeby doprowadzić pole do porządku tak, aby mozna było sadzić czosnek. Pole ma 1ha . Moze jakieś konkretne nawozy do odkwaszenia pola tak, aby doprowadzić je do porządku. Z góry dziekuje. ( Chcemy sadzić czosnek zimowy)
    • Przez 360i82Sa
      CZOSNEK
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj