bolid20

Opłacalność produkcji czosnku

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
borys11    2

kolego borys11 szlak Cie trafia bo ktos sprzedaje drożej? bo ja tak to widze. jestem właśnie z zagłębia i tu kaliber 4-5cm idzie od 40 do 60gr za sztukę i konkurencja nie ma tu nic do rzeczy. Myślisz że jak sąsiad sprzedaje po tyle to ja to na ścinkę dam? i wcale tu nie mówie o plantatorach typu 0,5ha. taka jest cena w tym roku i tyle a skoro sprzedajesz taniej to albo masz tyle roboty ze nie masz czasu sie skupić na handlu albo poprostu ładują was w d*p* w tej północnej polsce. tam wielu zaczyna sadzić, nakład jest duży, zbytu nie ma bo każdy wie że najlepszy czosnek jest na południu (i tam go kupuje) i potem sie jeden z drugim cieszy że kupiec mu kazał ściąć kaliber 5 i wziął po 6zł za kilo - i tak sie właśnie rynek psuje. SKoro jesteś monopolistą w swoim terenie to skąd masz wiadomości o aktualnych cenach? u nas wystarczy z paroma sąsiadami zagadać i już wszystko wiadomo. Ja za 4zł/kg to sprzedaje czosnek chory i popękany - śmieci - to jest przemysł. Południowe zagłębie to stary rynek czosnkowy, północna polska coś tam zaczyna od paru lat to i kupcy szykują rynek pod siebie i dają wam takie właśnie ceny. Każdy wie ile trzeba nakładu żeby wyprodukować np harnasia 6,5 - 7cm, dobre nawozy, dobra rozsada itd, a wy moją III klasę sprzedajecie na kg? No to chyba że ktoś ma głównie taki "szrot" na polu i chce sie szybko pozbyć to i na kg wypycha, ale niech nikomu nie wmawia że takie ceny są w całej Polsce.

Chłopie, co ty pleciesz? 40-60gr za główkę poniżej 5cm? Jak tyle Ci płacą to tylko się cieszyć. Ja 5+ kupuje po 55-60gr/szt. Poniżej 5, to jest kilówka albo jak gorsza jakość to przemysł i tyle w tym temacie. Ja na zagłębiu jestem raz w tygodniu przynajmniej, więc ceny znam + co noc giełdy obskakuje i hurtownie z towarem. Myślisz, że jak ktoś jest monopolistą to cen nie zna, bo nie rozumiem skąd taki wniosek wysnułeś.

Jak możesz pisać, że konkurencja nie ma wpływu na cenę? Dziecko w podstawówce wie, że im większa konkurencja tym większa walka o klienta i cena korzystniejsza, więc jak to nie ma na cenę wpływu? Czemu cała Polska stamtąd czosnek tacha? Bo jest zagłębie i cena 10-20gr niższa, niż w reszcie kraju. Jeśli u Twojego sąsiada mógłbym kupić czosnek 10gr taniej na główce, niż u Ciebie to raczej pojechałbym do niego załadować, bo po co przepłacać? Konkurencja kształtuje cenę i reguluje rynek w każdej branży.

Może i zaczynają sadzić ale tu nie będzie nigdy tyle czosnku co na południu. Do tego jeśli u was przy każdej chałupie czosnek rośnie, to zawsze jest różnica ceny czosnku między południem, a północą te 10-20gr i na tym ten cały biznes polega.

Wołać to można nawet 80gr tak jak pisałem, ale jeszcze kwestia kto to zapłaci. Ten co bierze 10 główek albo jakiś detalista to może i zapłaci, ale nie hurtownik, co przewala setki tysięcy główek albo miliony w sezonie.

 

Co do tych cen ze zdjęcia, to są ceny detaliczne, a my tutaj o hurcie rozmawiamy, ale się zgadza, że detal tak ceni.

Edytowano przez borys11

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czostek    2

Chcialbym namiar na tego goscia co od niego kupujesz bo na tym kalibrze 4-5 co mu każesz scinac to by jeszcze dobrze zarobił, a ile takich pałek na kilo musi wejsc...

Co do konkurencji to rynek czosnkowy jak kazdy inny ma swoja specyfike i tyle na poludniu konkurencja nie ma tak duzej roli co import. Kazdy pamieta dobre ceny z zeszlego roku co bylo zasluga wysokiej ceny hiszpanskiego i chinskiego czosnku oraz mocnego dolara i slabego zlotego. Z 10 zl za kg hiszpana w zeszlym roku, cena spadla na 6zl za kg i stad ceny nizsze o te30 gr w porownaniu do zeszlego roku. Rynek polski nie jest w stanie zaspokoic nawet polowy popytu krajowego stad taka duza rola importu w ksztaltowaniu ceny.

Za duzo ludzi znam zebym uwierzyl ze w jednym domu sprzedaja po 1,20 a w drugim w wyniku konkurencji spuszczaja cene o 10-20 groszy. Za duzo przy tym nakladu zeby tak jechac z ceny, a posrednik zarobi i tak tylko ze pare groszy mniej. Niejednokrotnie zagryzie zeby i kupi.

Edytowano przez czostek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
borys11    2

Ja mu nic nie każe ciąć. Poniżej 5, no poniżej 45 to już wszystko się tnie, bo nikt nie kupi takiego czosnku na sztuki. 45 z grubym pazurem jeszcze można sprzedać na sztukę sporadycznie, ale gdzie drobniejszy? Takich udajecie czy naprawdę tacy jesteście?
Żebym Ci powiedział skąd takie coś kupuje to musiałbym być durniem. W handlu kontakty to 90% sukcesu.
Znam to solidarnie trzymanie cen przez sąsiadów...między sobą możecie takie bajki opowiadać ale nie mi. Dlatego od jednego co chwile odjeżdżają busy pełne czosnku, a drugi się męczy? Ten co odjeżdżają od niego busy ma taką samą cenę jak ten, który nic nie sprzedaje? Proszę Cię, nie wciskaj mi takich farmazonów.
A jak chcesz dostać ścinke po 6-8 zł to zapraszam chociażby do Pińczowa na giełdę. Wczoraj płaciłem 6zł.
Ba jednym sezonie jeszcze nikt się nie dorobił, a niektórzy by chcieli.
Jak przyjdzie taki rok, że zejścia nie ma i nie płaci, to wtedy aż telefon gorący, bo co chwile tacy fachowcy dzwonią "kiedy będziesz ładował".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czostek    2

W tym roku caly drobiazg mi poszedl na sztuki. Jakby nie bylo zbytu to gosc kazalby mi to sciac wiec pisze jak jest. Zawsze sie znajdzie ktos kto mowi jedno a robi drugie ale akurat znam tych ludzi dobrze i wiem ze mowia prawde. Owszem bywaly lata ze jedynka szla po 0,50groszy a w sklepie byla niewiele tansza, wtedy trzeba bylo duzo scinac ale od paru lat jest ok. Powiem wiecej jak bym Ci zrobil zdjecie wiazki co sztuki szly po 20gr to bys nie uwierzyl. Skoro mi to gosc bierze to gdzies to musi pchac. Tak jak piszesz handel to w 90% znajomosci i ci co ich nie mają to drobny scinają.

Edytowano przez czostek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
borys11    2

20gr sztuka - ok, ale nie 50 tak jak była mowa wyżej. 20gr od sztuki, jak Ci wejdzie przykładowo 28-30 na kg, to masz 6zł/kg, więc chyba dobrze mówię?
Ścinają właśnie dlatego, bo biorę od nich co roku. Taki producent wie, że jak będzie kicha to i tak do niego przyjade i mu wszystko zabiorę, ale to musi działać w dwie strony. Wtedy można handlować z takimi ludźmi przez lata i tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czostek    2

Po 20gr szly juz ponizej 4cm... I to mnie ciekawi gdzie to idzie. Ale nie wnikam, kupiec bierze wiec ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Honda7    0

Witam, kupię zdrowy sadzeniak czosnku harnaś lub innej odmiany zimowej. Oferty proszę przesyłać na priv. Interesuje mnie ilość na około 0,5 ha. Jeśli jest ktoś zainteresowany proszę o info. Mogę dojechać do 220 km od Opola Lubelskiego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janczar810    302

proszę o kontakt OSOBY które kupiły czosnek w tym roku u użytkownika 

borys11

 

PILNE! kontakt PW

 

 

 

 

 

cytat usera w.w

"Powiem tak, na sadzenia sprzedaje tylko i wyłącznie czosnek z odnowy nasiennej, czyli sadzeniak zdrowiutki i warty swojej ceny. Nie chce się chwalić, ale Ci co ode mnie wezmą, to potem biorą co roku."

 

 ludzie w końcu pojmą pojecie czosnku zdrowiutkiego, zdjęcia niebawem ,a za rok jade w drugim kierunku.

Edytowano przez janczar810

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agka14    0

Sprzedawal juz ktos z was czosnek jary w tym roku? Jak ksztaltuje sie cena jarusa....??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janczar810    302

nie mówie o ubiegłych latach bo nie kupowałem u niego, pisze co jest teraz i co dziś kupiłem zaufałem i sie nadziałem a żeby rzetelnie towar przyjać  z powrotem uparcie twierdzi że czosnek jest zdrowy!! zdjecia wrzuce jutro bo kabla nie mam aktualnie. jak chcesz Ci moge go odesłać ,bo ogniska palić nie bede musiał.

 

Z resztą niech się wypowie jest online od kilku godzin.

Edytowano przez janczar810

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
borys11    2

nie mówie o ubiegłych latach bo nie kupowałem u niego, pisze co jest teraz i co dziś kupiłem zaufałem i sie nadziałem a żeby rzetelnie towar przyjać  z powrotem uparcie twierdzi że czosnek jest zdrowy!! zdjecia wrzuce jutro bo kabla nie mam aktualnie. jak chcesz Ci moge go odesłać ,bo ogniska palić nie bede musiał.

 

Z resztą niech się wypowie jest online od kilku godzin.

 

Chłopie, Ty równo pod kopułą nie masz naprawdę. Dzwonisz mi, człowiek zjeżdża z chłodni i zostawia załadunek, bo Ty chcesz kupić 200-300 główek czosnku. Ja to rzucam i jadę, bo mówię kumpel z forum. Przyjeżdżasz z matką, wybieracie, oglądacie, rozłupuje wam główki wszystko jest okej, jeszcze mnie wypytujesz o uprawę itd. Po przemacaniu i głębszym prześwietleniu prawie każdej główki pakujemy razem do worka, jeszcze se wiązki z matką wybierasz i wszystko pasuje. Wziąłeś śmieszne 300 główek, za pare minut jeszcze wracasz i dokupujesz kolejne 300 (gdyby Ci się towar nie podobał to raczej byś ne wrócił dokupić). Dojeżdżasz do domu i dzwonisz, że kupiłeś czosnek chory, pognity, wysyłasz mi jakieś zdjęcia i chcesz mi to odwozić. Myślisz, że trafiłeś na frajera czy co, bo nie rozumiem? W samochodzie Ci zachorował po drodze, bo nie rozumiem? Weź się zastanów, co ty pleciesz i przestań ludzi oczerniać. Tyle lat człowiek w tym siedzi i jeszcze nie spotkałem człowieka z takim tupetem jak ty.

Sprzedasz wysyłkowa, hurtownie, sklepy, nawet ile ludzi tutaj z forum ode mnie czosnek brało i zawsze wszyscy wręcz zachwyceni, zadowoleni.

Ty dziś przyjechałeś kupić i zachorował Ci po drodze?

 

Edytowano przez borys11

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janczar810    302

Weź sobie daruj litanie nie  jestem idiotą aby odwozić inny czosnek aniżeli Twój. Pierwszym rzutem oka poznasz swój towar i nie bredz jak potłuczony że przegladałem kazdy peczek nawet pęczków nie liczyłem ile w nim jest główek wierzyłem Ci i nawet w domu tego nie liczyłem a główki są w rzeczywistości chore .mam całą korenspodencje SMS z Tobą bo nie odbierałeś telefonu! wysłałem Ci zdjecie które jutro tu umieszcze a ty mi z tekstem "mokry rok" itd. pierdzielenie ciemnoty a to ze kupiłem 400szt początkowo i wrociłem sie po 300szt bo ciotka chciała bo dzwoniła jak od Ciebie wyjeżdzałem a ze same jednokierunkowe u Was w miejscowości i nie stąd jestem to sorry. Twierdziłeś ze 700szt to nic i wstyd powinno mi być ze chciałem go oddać !!!!! A że obrałem 50szt jak przyjechałem i praktycznie wszystko w żółtych kropkach (mowa o zabkach w środku) pisze jak do człowieka towar mi sie nie widzi i mam watpliwośći i chcicałbym oddać 650 szt a Ty że pójdziesz do garażu OK i co jak z garażu wrociłeś juz było koniec naszej miłej rozmowy.  A kłamstwo przeplatasz z prawdą :

 

 

"Dzwonisz mi, człowiek zjeżdża z chłodni i zostawia załadunek, bo Ty chcesz kupić 200-300 400 główek czosnku. Ja to rzucam i jadę, bo mówię kumpel z forum. Przyjeżdżasz z matką, wybieracie, oglądacie, rozłupuje wam główki wszystko jest okej, jeszcze mnie wypytujesz o uprawę itd. Po przemacaniu i głębszym prześwietleniu prawie każdej główki pakujemy razem do worka, jeszcze se wiązki z matką wybierasz i wszystko pasuje. Wziąłeś śmieszne 300 400 główek, za pare minut jeszcze wracasz i dokupujesz kolejne 300 (gdyby Ci się towar nie podobał to raczej byś ne wrócił dokupić). Dojeżdżasz do domu i dzwonisz, że kupiłeś czosnek chory, pognity, wysyłasz mi jakieś zdjęcia i chcesz mi to odwozić " 

 

Tak było kazdej główki nie macałem, jak kupowałem u Ciebie czosnek mi sie podobał fakt. Przyjechałem do domu obcinam szczypior z 2 peczków po 25szt a tam masakra syf jakich mało !!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agka14    0

Bralismy w tym roku od borysa czosnek pare dni temu i jestem zadowolona...zabki grube glowki rowne okragle i zdrowe...namiary dal mi sasiad co rok tomu bral od niego a czosnek wyszedl mu w tym roku elegancki...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janczar810    302

ktoś chce to wam wysle to co dostałem ,borys kazał mi go  sadzić!!

jak mowie mam całą korespondencje . o dziwo taki zdrowy a towaru nie chce przyjąć nie jest to dziwne. jechałem 1h i zachorował cuda sie dzieją 


proszę o kontakt OSOBY które kupiły czosnek w tym roku u użytkownika 

borys11

 

PILNE! kontakt PW

 

 

 

 

 

cytat usera w.w

"Powiem tak, na sadzenia sprzedaje tylko i wyłącznie czosnek z odnowy nasiennej, czyli sadzeniak zdrowiutki i warty swojej ceny. Nie chce się chwalić, ale Ci co ode mnie wezmą, to potem biorą co roku."

 

 ludzie w końcu pojmą pojecie czosnku zdrowiutkiego, zdjęcia niebawem ,a za rok jade w drugim kierunku.

 

 

MOJ POST !!!! patrzcie godzina

 

A nowa użytkowniczka zarejestrowała się o 

agka14

Użytkownik od Dzisiaj, 21:32 

 

no prosze jaka wiarygodna BORYS wysil sie lepiej bo poprawiasz mi teraz humor :) kreatywny naprawde pierwszy post dla ściemy a drugi już na temat :P


Bralismy w tym roku od borysa czosnek pare dni temu i jestem zadowolona...zabki grube glowki rowne okragle i zdrowe...namiary dal mi sasiad co rok tomu bral od niego a czosnek wyszedl mu w tym roku elegancki...


Sprzedawal juz ktos z was czosnek jary w tym roku? Jak ksztaltuje sie cena jarusa....??


 


he tak sobie mysle ale i tak nie było warte dla tego kabaretu co odwalasz z multikontem wydanie moich 1.1zł/szt . 

Edytowano przez janczar810

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
borys11    2

Weź sobie daruj litanie nie  jestem idiotą aby odwozić inny czosnek aniżeli Twój. Pierwszym rzutem oka poznasz swój towar i nie bredz jak potłuczony że przegladałem kazdy peczek nawet pęczków nie liczyłem ile w nim jest główek wierzyłem Ci i nawet w domu tego nie liczyłem a główki są w rzeczywistości chore .mam całą korenspodencje SMS z Tobą bo nie odbierałeś telefonu! wysłałem Ci zdjecie które jutro tu umieszcze a ty mi z tekstem "mokry rok" itd. pierdzielenie ciemnoty a to ze kupiłem 400szt początkowo i wrociłem sie po 300szt bo ciotka chciała bo dzwoniła jak od Ciebie wyjeżdzałem a ze same jednokierunkowe u Was w miejscowości i nie stąd jestem to sorry. Twierdziłeś ze 700szt to nic i wstyd powinno mi być ze chciałem go oddać !!!!! A że obrałem 50szt jak przyjechałem i praktycznie wszystko w żółtych kropkach (mowa o zabkach w środku) pisze jak do człowieka towar mi sie nie widzi i mam watpliwośći i chcicałbym oddać 650 szt a Ty że pójdziesz do garażu OK i co jak z garażu wrociłeś juz było koniec naszej miłej rozmowy.  A kłamstwo przeplatasz z prawdą :

 

 

 

 

Tak było kazdej główki nie macałem, jak kupowałem u Ciebie czosnek mi sie podobał fakt. Przyjechałem do domu obcinam szczypior z 2 peczków po 25szt a tam masakra syf jakich mało !!

 

Wychodzi na to, że właśnie nim jesteś. Przykładem jest to, że prowadzisz jakąś propagandę na forum. Konkurencja Ci zapłaciła czy jak? Tak zdrowe były jak oglądałeś, a teraz są chore. Jesteś zwykłym naciągaczem i wyłudzaczem, bo inaczej nie mogę Ciebie nazwać. Fajnie, że masz korespondencje SMS. Ja przeprowadziłem z Tobą jedną rozmowe telefoniczną, bo dalsze dyskusje z Tobą nie miały sensu. Mam za twarde jaja i nie lubie frajerstwa. Myślisz cwaniaku, że kupiłeś u mnie czosnek odwieziesz mi jakieś chore gówno i jeszcze pieniądze dostaniesz za to? Taki c*u* ! Za robotę się weź, a nie ludzi naciągasz i jeszcze tu próbujesz publiczne coś wskórać, bo ze mną osobiście nie szło potańcować. Myślisz, że odwieziesz mi jakieś chore gówno ze zdjęć, które niby kupiłeś a ja to wezmę i hajs dostaniesz? Cwanie, ale na nieodpowiedniego człowieka trafiłeś.

Zadzwoniłeś to poleciałem jak idiota do tego garażu i obieram jedną, drugą, trzecią, dziesiątą główkę i nic...! Dzwonię, a Ty dalej mi głupoty wciskasz. Wiesz co? Śmiech.

Tak w ogóle, to wątpię aby ludzi interesowało jakieś Twoje pranie brudów. Ja tutaj się już nie udzielam, bo to nie jest miejsce na tego typu dyskusje.

Pozdrawiam Cię!

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janczar810    302

ośmieszyłeś sie na całej lini. To Ty masz ludzi za idiotów i tu dałeś tego popis multi konto. I tym samym przyznałeś sie do winy! Chociaż tyle wiesz że jesteś TU SPALONY. Co byś stracił jakbym odwózł ci te twoje gówno?! Sprzedajesz to badzieiwe w tej ŁOBŻENICY wielki baron czosnku jak to sie nazywałeś. i choróbska na pola ludziom roznosisz.

Wiem ze ktoś miał takze u niego za czosnkiem dziś być ciekawe czy takze takie badziewie dostał. 

Piszcie kto został oszukany założymy sprawe grupową mam dowody. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
s4lim3    7

sprawy nie założysz, bo gra nie warta świeczki :)

tak reasumując, janczar raczej Cie nie naciaga, bo ode mnie brał towar i nie próbował mi jakiegoś wała zrobić, a tysiac szt. wziął ale nie wpierdzielam się, dorośli jesteście, mieszkacie nie daleko siebie, jakoś to załatwicie :) Może warto by było bardziej sie przyglądnąc tym główką, a nie 2 losowe wiązki. Może gdzieś niefartownie przez pomyłkę się wzieły i akurat je wziales na pierwszy rzut. Możliwości rozwiązań sprawy jest duzo, trzeba chciec :)

 

 

ps. Akcja z drugim kontem na przypale :D

ps2. Jak można wiedzieć, po te 1.1zł co kupiłeś za kaliber ? Tak orientacyjnie tylko, z ciekawości jakie ceny tam u Was panują

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janczar810    302

Pół dnia próbowałem to załatwić polubownie, ale jak widać jeszcze na koniec chciał ze mnie zrobic oszusta.
Kaliber to 5.5+ wiem ze drogo ale wszystko ladnie mi tłumaczył, co sie zapytalem i stwierdzilem w końcu nie muszę czekać na kuriera i liczyc na szczęście co do uczciwości sprzedajacego. A w życiu nie sadzilem ze problem tkwi pod łuską, i że od piętki tak może się psuć.

Sam sprawy założyć nie założę ale jak bedzie wieksza ilosc osob bądź spora kwota to czemu nie? PrZecież mam tel. Nazwe firmy, imie i nazwisko, adres na ktory ma trafic korespondencja w wersji papierowej.

Mowi wam cos Pyrenocheata terrestris

post-14047-0-70726800-1503379447_thumb.jpg

post-14047-0-52138200-1503379483_thumb.jpg

Edytowano przez janczar810

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moorgi    576

@janczar810 - naprawdę rozumiem twoje oburzenie i rozczarowanie uwierz... Tak jak pisałem, ukryłem na razie posty aby nie było niepotrzebnego spamu na forum. Miałeś racje co do konta, @borys11 założył multikonto o nazwie @agka14. Póki co multikonto dostaje bana na dożywocie, a konto główne otrzymuje ostrzeżenie x1. Teraz czekamy na @borys11 co ma dopowiedzenia w tejże kwestii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janczar810    302

Dziś przejrzałem wszystkie pęczki, i ... w kazdym brakuje czosnku i jest mieszany z jakimś starym chorym na potęgę ząbki az brązowe, ten niby lepszy także ma plamy na zabkach widoczne po obraniu. A co do jakosci to juz sie wystarczająco wypowiedzialem, nawet z ilością jest problem bo tam gdzie mialo byc 400 jest 380 a gdzie 300 jest 270.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
s4lim3    7

wiesz, plamy jak jest faktycznie mokry rok to problemu wiekszego nie robią, no chyba że jest plama wywołana jakims wgryzieniem i sie psuł i przysechł no to wtedy kicha, poka te plamy bo tym może idzie zasadzić bez problemu bo to co wyzej daleś to kosz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Pepik190
      Witam.
      Będe wdzięczny za podpowiedz jak zrobić sadzarkę do czosnku,zdjęcia dane konstrukcyjne.Z góry dziękuję.
    • Przez membrana
      Witam! Czy ktoś mógłby mi powiedzieć, czym zaprawiać czosek, jakie stosować opryski i co zrobić, zeby nie gnił wiosną?
    • Przez Kondzioo
      Witajcie... nie znalazłem nigdzie tematu z cenami czosnku więc piszcie po ile chodzi czosnek i w jakich regionach.. jezeli jest taki temat to przepraszam
    • Przez mwp113
      Wydzierżawiłem pole, na którym kiedyś rosło zboże, którego nie zebrali i zgniło. Od tego czasu minęło 2 lata, a pole zarosło krzakami. Popalilismy krzaki, zaoralismy pole i teraz pytanie do was. Co zrobić żeby doprowadzić pole do porządku tak, aby mozna było sadzić czosnek. Pole ma 1ha . Moze jakieś konkretne nawozy do odkwaszenia pola tak, aby doprowadzić je do porządku. Z góry dziekuje. ( Chcemy sadzić czosnek zimowy)
    • Przez 360i82Sa
      CZOSNEK
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj