bolid20

Opłacalność produkcji czosnku

Polecane posty

Zieleniak    5

Tez mam na sprzedaz sadzeniaka odmiana harnas wysuszony zdrowy. Kaliber do 6 cm. Woj zach-pom/lubuskie (mieszkam na pograniczu) cena do uzgodnienia. Sprzedaliscie juz swoje plony czy czekacie? Ja jak na razie do okolicznych sklepów na biezaco tylko reszta lezy i dosycha. Jak z cena u was? Kupie tez z checia troche ornaka i ruskiego ale to tak za dwa tyg bo urlop sie nalezy w koncu. Jak ktos ma dajcie znac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel213333    23

Koledzy czy moge posadzic czosnek po kukurydzy? Akurat te pole mi pasuje ziemia klasy 2 i 3  blisko domu wiec mam mozliwosc nawodnienia. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel213333    23

Paweł masz tam coś jeszcze drobnego czy już pogoniłeś wszystko?? 

A ile interesuje cie drobnego. Pogonilem prawie wszystki drobny. czesc swoich klientów podsyłałem kuzynowi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel213333    23

Witam, potrzebuję sadzeniaka harnasia na 10a... 

Ktoś coś?

Witam jak co to mam sadzeniaka kontakt priv lub pawelr19@wp.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzys7272    2

Sprzedam tanio Harnasia kaliber 4-5 cm 100% zdrowy. Cena 0,45 zł sztuka dostepne okolo 80 tyś sztuk

Sprzedam tanio Harnasia kaliber 4-5 cm 100% zdrowy. Cena 0,45 zł sztuka dostepne okolo 80 tyś sztuk


Kontakt na priv lub 602 823 338

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
borys11    2

Poniżej 45mm, to powinno iść wszystko na ścinkę i przemysł. Nawet poniżej 50. Jeszcze cena z kosmosu... Niektórym za przeproszeniem przygrzewa pod kopułą drugi rok z rzędu, bo czosnek w miarę płacić zaczął

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzys7272    2

Poniżej 45mm, to powinno iść wszystko na ścinkę i przemysł. Nawet poniżej 50. Jeszcze cena z kosmosu... Niektórym za przeproszeniem przygrzewa pod kopułą drugi rok z rzędu, bo czosnek w miarę płacić zaczął

Idz sobie do sklepu Kaufland czy Lidl i popatrz jaki tam jest czosnek jaki kaliber , a pozniej pieprz glupoty , chyba wiesz ile z czosnkiem jest roboty i kosztow i za 4-5 mam sprzedac za 5zl za kg ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
borys11    2

W Kaufland i Lidl chłopcze jest marketówka, tj. 50-55mm.

No poniżej 50mmm, tj przemysł i cena na dzień dzisiejszy 4-6zl/kg w hurcie i faktów nie zmienisz, więc co tu się chłopie jezysz? Cen nie przeskoczysz.

45-50, to możesz dostać z 8zł/kg w maksie. Znam rynek czosnkowy, ceny giełdowe, bo to mój chleb. Trzęsie mnie jak ktoś wypisuje takie farmazony.
Zawsze się zastanawiam tylko czy nie jest człowiek w cenach zorientowany, czy myśli, że ludzie to jacyś idioci i można z nich wydoić?

Edytowano przez borys11

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzys7272    2

W Kaufland i Lidl chłopcze jest marketówka, tj. 50-55mm.

 

No poniżej 50mmm, tj przemysł i cena na dzień dzisiejszy 4-6zl/kg w hurcie i faktów nie zmienisz, więc co tu się chłopie jezysz? Cen nie przeskoczysz.

 

45-50, to możesz dostać z 8zł/kg w maksie. Znam rynek czosnkowy, ceny giełdowe, bo to mój chleb. Trzęsie mnie jak ktoś wypisuje takie farmazony.

Zawsze się zastanawiam tylko czy nie jest człowiek w cenach zorientowany, czy myśli, że ludzie to jacyś idioci i można z nich wydoić?

Idiota ? To chyba z cb ze robisz za darmo i nie cenisz swoich produktow . Opuszczajscie ceny za dwa lata skonczy sie oplacalnosc bo kazdy sie przebija na ceny . Dwa lata temu sprzedalem do sieci sklepow 100tys kalibru 4-5 za 46groszy i oni biora taki do sklepow tylko ze wtedy byl w siateczkach pakowany . I nie pieprz glopot ze 4-5 to przemysl . Tez z tego zyje i pare ladnych lat w tym siedzie . A ty z zaglebia to przebijacie opuszccacie ceny za darmo to oddawaj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
borys11    2

Nie masz racji facet. Piszesz taką propagandową śpiewkę...Ceń swoją pracę jeszcze bardziej i sprzedawaj to drobne po 80gr, a nie po 45 (tylko nie wiem gdzie kupca znajdziesz). Tu nie chodzi o szanowanie swojej pracy czy nie. Chodzi o to, że wszystko ma swoją granice cenową. Ty krzyczysz 50gr za przemysł od sztuki, gdzie normalnie wszyscy sprzedają to do 8zł/kg w maksie(w zależności od jakości), więc gdzie tu są zachowane jakieś prawa ekonomii ty mi powiedz?
Wolny kraj, możesz wołać nawet zeta od sztuki tylko, że będziesz to sprzedawał do zimy, na końcu i tak z ceny zejdziesz, bo już będzie pot po tyleczku leciał. Nie jednego takiego znam.
Przy tych swoich cenach będziesz się męczył z tymi śmiesznym 80cioma tysiącami, ja przez ten czas wyprzedam cały swój towar, plus dokupie jeszcze z 200 tysięcy sztuk i sprzedam z niewielką marżą. Uwierz, że wyjdę na tym lepiej od Ciebie. Pytam: Gdzie ty masz szanowanie tej swojej pracy, skoro gorzej na tym wyjdziesz? Wszystko ma swoje granice.
Nie jestem z zagłębia. Na zagłębie mam 500km. W moim regionie jestem monopolistą w uprawie i handlu czosnkiem. Konkurencji brak. W późniejszym czasie mam lepsze ceny jako pośrednik, niż Ty jako producent... Chyba więc coś tutaj "nie halo"?
Wracając jeszcze do ludzi z zagłębia. Powiedz mi, jak oni mają trzymać ceny jak tam w każdej chałupie wisi czosnek pod stodołą? Większa produkcja = mniejsza cena = większa konkurencja. Praw ekonomii nie zmienisz.
Na tym to polega. Ktoś to wyprodukuje, ktoś ma kontakty i potrafi to sprzedać z marżą 10-20gr. Wszystko proste jak drut.
Wiesz co mnie boli najbardziej? Uważasz się za wielkiego plantatorów, a główkę 4+ nie traktujesz jako przemysł. W takim razie jedynka, to u Ciebie 5+?

Edytowano przez borys11

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
s4lim3    7

parodia Panowie, szczekacie jak psy do siebie z tym że każdy przy swojej budzie na metrowym łańcuchu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janczar810    302

Koledzy jak tam u Was plany z obszarem do sadzenia? Zwiększacie?
Sadzi ktoś z forumowicczow czosnek w pln wlkp?
Jak z terminem koniec września, będzie optymalnym terminem sadzenia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzys7272    2


Nie masz racji facet. Piszesz taką propagandową śpiewkę...Ceń swoją pracę jeszcze bardziej i sprzedawaj to drobne po 80gr, a nie po 45 (tylko nie wiem gdzie kupca znajdziesz). Tu nie chodzi o szanowanie swojej pracy czy nie. Chodzi o to, że wszystko ma swoją granice cenową. Ty krzyczysz 50gr za przemysł od sztuki, gdzie normalnie wszyscy sprzedają to do 8zł/kg w





maksie(w zależności od jakości), więc gdzie tu są zachowane jakieś prawa ekonomii ty mi powiedz?
Wolny kraj, możesz wołać nawet zeta od sztuki tylko, że będziesz to sprzedawał do zimy, na końcu i tak z ceny zejdziesz, bo już będzie pot po tyleczku leciał. Nie jednego takiego znam.
Przy tych swoich cenach będziesz się męczył z tymi śmiesznym 80cioma tysiącami, ja przez ten czas wyprzedam cały swój towar, plus dokupie jeszcze z 200 tysięcy sztuk i sprzedam z niewielką marżą. Uwierz, że wyjdę na tym lepiej od Ciebie. Pytam: Gdzie ty masz szanowanie tej swojej pracy, skoro gorzej na tym wyjdziesz? Wszystko ma swoje granice.
Nie jestem z zagłębia. Na zagłębie mam 500km. W moim regionie jestem monopolistą w uprawie i handlu czosnkiem. Konkurencji brak. W późniejszym czasie mam lepsze ceny jako pośrednik, niż Ty jako producent... Chyba więc coś tutaj "nie halo"?
Wracając jeszcze do ludzi z zagłębia. Powiedz mi, jak oni mają trzymać ceny jak tam w każdej chałupie wisi czosnek pod stodołą? Większa produkcja = mniejsza cena = większa konkurencja. Praw ekonomii nie zmienisz.
Na tym to polega. Ktoś to wyprodukuje, ktoś ma kontakty i potrafi to sprzedać z marżą 10-20gr. Wszystko proste jak drut.
Wiesz co mnie boli najbardziej? Uważasz się za wielkiego plantatorów, a główkę 4+ nie traktujesz jako przemysł. W takim razie jedynka, to u Ciebie 5+?[/

Dobra bo i tak nie dojdziemy do porozumieni ;)
Powodzenia w handlu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
s4lim3    7

punkt widzenia zależy od punktu siedzenia. Jeden jak przerzuca towar musi szukać takiej 5-5.5 po np. 50 gr żeby miec z 10-15 gr marży i sprzedać go po 65 a kupi w tej cenie faktycznie, od kogoś komu się pali dupsko, ma natłok roboty w polu i zależy mu żeby szybko zgonić bo następne do roboty czeka, a komuś jak się nie spieszy może wołać sobie 65 gr i też go sprzeda jak ma kontakty bez pośredników na nim zarabiajacych ::)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janczar810    302

na czosnku sie nie znam ale w kazdej branzy zbyt wysoka cena przez sezon czy to dłuższy okres czasu jest z pewnością bardziej szkodliwy i niesie ze sobą ryzyko wystąpienia nadpodaży i cena leci, i wtedy po kosztach aby tylko sprzedać.  Wiadomo sprzedający chce mieć najlepsza cene a kupujacy najniższą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czostek    2

kolego borys11 szlak Cie trafia bo ktos sprzedaje drożej? bo ja tak to widze. jestem właśnie z zagłębia i tu kaliber 4-5cm idzie od 40 do 60gr za sztukę i konkurencja nie ma tu nic do rzeczy. Myślisz że jak sąsiad sprzedaje po tyle to ja to na ścinkę dam? i wcale tu nie mówie o plantatorach typu 0,5ha. taka jest cena w tym roku i tyle a skoro sprzedajesz taniej to albo masz tyle roboty ze nie masz czasu sie skupić na handlu albo poprostu ładują was w d*p* w tej północnej polsce. tam wielu zaczyna sadzić, nakład jest duży, zbytu nie ma bo każdy wie że najlepszy czosnek jest na południu (i tam go kupuje) i potem sie jeden z drugim cieszy że kupiec mu kazał ściąć kaliber 5 i wziął po 6zł za kilo - i tak sie właśnie rynek psuje. SKoro jesteś monopolistą w swoim terenie to skąd masz wiadomości o aktualnych cenach? u nas wystarczy z paroma sąsiadami zagadać i już wszystko wiadomo. Ja za 4zł/kg  to sprzedaje czosnek chory i popękany - śmieci - to jest przemysł. Południowe zagłębie to stary rynek czosnkowy, północna polska coś tam zaczyna od paru lat to i kupcy szykują rynek pod siebie i dają wam takie właśnie ceny. Każdy wie ile trzeba nakładu żeby wyprodukować np harnasia 6,5 - 7cm, dobre nawozy, dobra rozsada itd, a wy moją III klasę sprzedajecie na kg? No to chyba że ktoś ma głównie taki "szrot" na polu i chce sie szybko pozbyć to i na kg wypycha, ale niech nikomu nie wmawia że takie ceny są w całej Polsce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
s4lim3    7

tak jak pisalem, jak komus się tyłek nie pali to będzie trzymał cene 4-5 cm 60 gr, jak sie komuś pali to sprzeda to po 30 gr, handlarz dorzuci swoją marże i każdy mniej lub bardziej jest szczęśliwy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Pepik190
      Witam.
      Będe wdzięczny za podpowiedz jak zrobić sadzarkę do czosnku,zdjęcia dane konstrukcyjne.Z góry dziękuję.
    • Przez membrana
      Witam! Czy ktoś mógłby mi powiedzieć, czym zaprawiać czosek, jakie stosować opryski i co zrobić, zeby nie gnił wiosną?
    • Przez Kondzioo
      Witajcie... nie znalazłem nigdzie tematu z cenami czosnku więc piszcie po ile chodzi czosnek i w jakich regionach.. jezeli jest taki temat to przepraszam
    • Przez mwp113
      Wydzierżawiłem pole, na którym kiedyś rosło zboże, którego nie zebrali i zgniło. Od tego czasu minęło 2 lata, a pole zarosło krzakami. Popalilismy krzaki, zaoralismy pole i teraz pytanie do was. Co zrobić żeby doprowadzić pole do porządku tak, aby mozna było sadzić czosnek. Pole ma 1ha . Moze jakieś konkretne nawozy do odkwaszenia pola tak, aby doprowadzić je do porządku. Z góry dziekuje. ( Chcemy sadzić czosnek zimowy)
    • Przez 360i82Sa
      CZOSNEK
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj