bolid20

Opłacalność produkcji czosnku

Polecane posty

s4lim3    7

jednego i drugiego moge Ci załatwić z pewnego źródła, sam osobiscie nie sadze ale biore od niego harnasia na sadzenie co rok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gwozd    104

jednego i drugiego moge Ci załatwić z pewnego źródła, sam osobiscie nie sadze ale biore od niego harnasia na sadzenie co rok

 

Czym różni się ruski od ornaka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
s4lim3    7

więcej zębów od ruskiego, tak samo biały

 

/edit

 

ornaka juz nie ma jak cos, tylko ruski :)


janczar, pm

 

 

folyta - jak sie wstrzymasz do września do prosto z hiszpanii na kg suchego mogę Ci załatwić bo ja swój będe wymieniał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
folyta    0

Jaka cena? Poza tym jak duży on rośnie? I jak z zimowaniem?

Jaka jest tegoroczna cena harnasia na kg?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pilu    0

Mam pytanie do doświadczonych rolników... Czy zawsze wycinacie kwiatostan na większych uprawach ? Na małej usuwałem sobie ręcznie kwiatki, ale w tym roku posłuchałem kogoś i nie usunąłem...plon jest tragiczny. Nie wiem czy to wina tego czy może pola bo posadzony był w miejscu gdzie zawsze był problem z warzywami mimo dobrej gleby. Mam czosnek od kilku lat i nawet w pierwszym sezonie udał mi się lepiej niż teraz...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
s4lim3    7

foluta - cena będzie gdzieś w granicach 12-14 zł kg, jeszcze nic wiecej nie wiem. Rośnie tak jak o niego zadbasz, głowki nawet 8 cm :) wybarwia sie fajnie na kolor harnasia. Z zimowaniem wszystko zależy od zimy, mi nigdy nie przemarzał, a w tym roku nie wytrzymał. Teraz wsadze go pod włóknine

 

pilu - oczywiście, że sie usuwa. Jak nie usuniesz, to czosnek zamiast ładować całą moc w główke, ładuje w pęda i tworzy tzw. cebulki powietrzne. Rzadko kiedy zdaża się, że jak jakiegoś przeocze przy pędowaniu to podczas wykopków zrobi ładną główke :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Majster90    4

Jest ktoś z okolic lublina kto ma na sprzedaż Harnasia i ornaka ?


Zajmuję się uprawą Truskawek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janczar810    302

Sadził ktoś moze czosnek po pastwisku od kilku dekad? Mam wątpliwości czy pedraki gustuja w tym warzywie, bo z pewnoscia one tam beda...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek42    23

Będzie rósł , ja tak robiłem ,że co roku orałem kawałek miejsca gdzie konie się wypasały i w pierwszym roku to zawsze najlepiej się zbierało

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janczar810    302

A zaprawa prestige w jakims tam stopniu zabezpieczy ząbki czosnku przed robactwem w glebie?
Praktykował ktoś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pilu    0

Aaa czyli znowu utwierdzam się w tym, że nie ma nic głupszego niż słuchać lokalnych mędrcow... A jak usuwacie kwiatki na dużej plantacji ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzys7272    2

Jak sprytnie obrac czosnek na bialo ? Sa jakies maszynki ale to koszt okolo 10 tysi . Nie ma tanszych rozwiazan ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
s4lim3    7

pilu - kilka ludzi, nozyk w dłoń, gumowa rękawiczka żeby soki Ci palca nie poparzyły i jedziemy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luteks77    8

Witam,czosnek po wykopaniu od razu sprzedaje się jako świeży z długimi łodygami,a jeżeli wykopie się na raz większą ilość to w jakiej postaci to sprzedajecie,  wiadomo że po dwóch dniach on już będzie zwiędnięty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
micgal39533    499

Aaa czyli znowu utwierdzam się w tym, że nie ma nic głupszego niż słuchać lokalnych mędrcow... A jak usuwacie kwiatki na dużej plantacji ?

 

 

dobre sekatory i w 6 osób można ha zrobić w parę godzin ;) 

 

ja teraz kupię chyba łuskarkę bo za długo to schodzi 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gwozd    104

Usuwacie pędy jak są już duże twarde i wystają ponad rośliny? Jak usuwałem małe skręcone to nie potrzebowałem sekatora tylko ręcznie ładnie szło, są bardzo kruche. Sok rzeczywiście niezbyt dobrze działa na ręce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek42    23

Ja usuwam jak już to zgrubienie się pokaże żeby pod nim uciąć albo odłamać , przeważnie sekatorami żeby nie szarpać tym pędem , sam wiesz jak to zrobić a inny mimo że niby rozumie a potrafi się mocować z tym aż serce się kroi więc daje sekatory i z głowy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W jakiej postaci sprzedajecie czosnek na giełdzie czy targu? Sprzedaje ktos nie obierany?
Wziolem sie dzis za obieranie i wiazanie (tak jak na zdj) jednak zajmuje to strasznie duzo czasu. Czy jesli jeszcze wyschnie bedzie lepiej? Pozdrawiam

post-38291-0-78567200-1500721618_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Pepik190
      Witam.
      Będe wdzięczny za podpowiedz jak zrobić sadzarkę do czosnku,zdjęcia dane konstrukcyjne.Z góry dziękuję.
    • Przez membrana
      Witam! Czy ktoś mógłby mi powiedzieć, czym zaprawiać czosek, jakie stosować opryski i co zrobić, zeby nie gnił wiosną?
    • Przez Kondzioo
      Witajcie... nie znalazłem nigdzie tematu z cenami czosnku więc piszcie po ile chodzi czosnek i w jakich regionach.. jezeli jest taki temat to przepraszam
    • Przez mwp113
      Wydzierżawiłem pole, na którym kiedyś rosło zboże, którego nie zebrali i zgniło. Od tego czasu minęło 2 lata, a pole zarosło krzakami. Popalilismy krzaki, zaoralismy pole i teraz pytanie do was. Co zrobić żeby doprowadzić pole do porządku tak, aby mozna było sadzić czosnek. Pole ma 1ha . Moze jakieś konkretne nawozy do odkwaszenia pola tak, aby doprowadzić je do porządku. Z góry dziekuje. ( Chcemy sadzić czosnek zimowy)
    • Przez 360i82Sa
      CZOSNEK
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj