bolid20

Opłacalność produkcji czosnku

Polecane posty

emilzawa    0

witam, mam pytanko do specjalistów, czy główki przeznaczone do wysadzenia można suszyć obcięte czy ze szczypiorem czy to mnie ma znaczenia? dziękuję za odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gwozd    104

Panowie uprawia ktoś może inna odmianę czosnku?? Typu ornak,huzar,mega

 

mam ornaka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zieleniak    5

jak zbiory zimowego czosnku? slyszalem od kilku handlarzy ze w w tym roku jakosc nie jest najlepsza. Ile w tym prawdy to nie wiem. Ja osobiscie jestem zadowolony i z wielkości glowek jak i jego jakosci. A jak jest u Was?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrek9106    1

Czosnek zdrowy, ale nie taki duzy jak powinien byc. Panowie nie macie problemu ze sprzedaza czosnku sadzonego sadzarka na gieldzie/kupcom? Z tego co widze ten czosnek ma taki zawijas bo zabki z sadzarki leca na plasko. 

Edytowano przez piotrek9106

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
king12    233

Ma ktoś na sprzedaż harnasia do sadzenia na sprzedaż i jaka jest wogle cena takiego czosnku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzys7272    2

Ma ktoś na sprzedaż harnasia do sadzenia na sprzedaż i jaka jest wogle cena takiego czosnku

Mam porządny towar bez zadnych chorob ani nic . Ładny towar byl w tym roku.

Priv lub 602 823 338

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek42    23

Mam porządny towar bez zadnych chorob ani nic . Ładny towar byl w tym roku.

Priv lub 602 823 338

 

Z jakich okolic jesteś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel213333    23

Ma ktoś na sprzedaż harnasia do sadzenia na sprzedaż i jaka jest wogle cena takiego czosnku

Kolego mam harnasia na sadzenie napisz priv lub na pawelr19@wp.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wolek81    1

Witajcie koledzy, mam fajną odmianę bezpędową, główki rosną do 8cm, większość 6-7cm, bobki to takie w przedziale 5cm, gruby ząbek, towar konkretny. Na jesień będzie na sprzedaż do sadzenia. Jest to odmiana zagraniczna, sprawdzona u mnie od kilku lat - nie wymarza ! Wiecej na priv (info@imsbest.com), zdjecia wrzuce jajk zrobię, pozdro dla wszystkich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
micgal39533    498

myślałem że będzie lipa w tym roku z czosnkiem ale na razie jest ok z cenami i zejściem, jak wam się utrzymał, u mnie w porównaniu do ubiegłego roku wydaje się lepszy i jest bardziej równy jeżeli chodzi o wielkość.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek42    23

Jest dobrze , na jednym poletku miałem zakupiony od kogoś i trochę słabszy wyszedł ale generalnie reszta nadgoniła to , na zielono już kończę sprzedawać jeszcze z 3 tyś główek obiorę i zostanie suszony ale z tym to już nie trzeba tak latać jak poparzony :).

 Teraz siedzą na giełdzie we Wrocławiu ode mnie i coś długo nie wracają to jeszcze nie zszedł , zobaczymy jak wrócą co się tam dzieje i jakie dziś ceny dokładnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek42    23

No późno wrócili po 23 , znaczy późno , w porównaniu do innych wyjazdów ,  ceny według cennika w necie to raczej nie obowiązuje bo tam chyba jest że nawet 1,7 za jakiś sort dają , nie ma takiej ceny ,  kaliber 6,5 zejdzie po 1,4 , do 6 zejdzie po 1,2 , następny po złotówce a takie czwóreczki bo też biorę zawsze te małe i jest ich  trochę na aucie to po 80-70 gr.  tak to wyglądało wczoraj , czosnku generalnie dużo na placu .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartez1221    0

Czy słomę z pszenicy na polu na którym będzie czosnek można ściąć, czy zaleca się ją zebrać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Diwad890    10

Ma ktos zdrowego harnasia na sadzenie do sprzedania potrzebuje 700kg 5cm srednica woj.świętokrzyskie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzys7272    2

Ma ktos zdrowego harnasia na sadzenie do sprzedania potrzebuje 700kg 5cm srednica woj.świętokrzyskie

Mam zdrowego Harnasia sam go tez bede sadzil . Bez zadnych robali ani nic . Jak co to priv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Majster90    4

Co to za plamki na liściach ? Wygląda jak rdza na malinach. Odmiana Jarus. Występuje sporadycznie, ale lepiej chyba zareagować. Wydaje mi się, że to coś grzybowego, ale niech się może wypowie ktoś bardziej doświadczony.

post-123045-0-14325300-1500378623_thumb.jpg

post-123045-0-68923300-1500378625_thumb.jpg


Zajmuję się uprawą Truskawek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
folyta    0

Czy ma ktoś Hiszpana na sadzenie? Jaka jest w tym roku cena harnasia na sadzenie za kg?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gwozd    104

Miałem coś podobnego w zeszłym roku na ornaku. Wygląda to jak porażenie grzybem saprofitycznym martwej tkanki liścia. W tym roku przesunąłem ostatni zabieg fungicydowy jak najbliżej zbioru ale żeby wyrobić się z karencją i tego nie ma. 

W tym tygodniu mam zmiar pojechać jarusa infinito, superam, kristalon pomarańczowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Pepik190
      Witam.
      Będe wdzięczny za podpowiedz jak zrobić sadzarkę do czosnku,zdjęcia dane konstrukcyjne.Z góry dziękuję.
    • Przez membrana
      Witam! Czy ktoś mógłby mi powiedzieć, czym zaprawiać czosek, jakie stosować opryski i co zrobić, zeby nie gnił wiosną?
    • Przez Kondzioo
      Witajcie... nie znalazłem nigdzie tematu z cenami czosnku więc piszcie po ile chodzi czosnek i w jakich regionach.. jezeli jest taki temat to przepraszam
    • Przez mwp113
      Wydzierżawiłem pole, na którym kiedyś rosło zboże, którego nie zebrali i zgniło. Od tego czasu minęło 2 lata, a pole zarosło krzakami. Popalilismy krzaki, zaoralismy pole i teraz pytanie do was. Co zrobić żeby doprowadzić pole do porządku tak, aby mozna było sadzić czosnek. Pole ma 1ha . Moze jakieś konkretne nawozy do odkwaszenia pola tak, aby doprowadzić je do porządku. Z góry dziekuje. ( Chcemy sadzić czosnek zimowy)
    • Przez 360i82Sa
      CZOSNEK
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj