bolid20

Opłacalność produkcji czosnku

Polecane posty

luteks77    8

Witam,czy ktoś z was już kopie czosnek,w środę spotkałem dziadka na targu który handlował czosnkiem po 2 zł/szt główki dorodne i tak się zastanawiam czy to nasz czy z importu,mojemu jeszcze dużo brakuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Paja71    0

Hiszpana już co niektórzy kopią. Mój teraz ma ok 5 - 7 myślę ze w przyszłym tygodniu tez zacznę kopać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
s4lim3    7

teraz pryskać na robaka bez sensu, bo to sie powinno zrobic duzo wczesniej. Ja osobiście dzis dałem odzywke fosfor + potas + topsin, za tydzien może powtórze jeszcze potasem i zacznie się kopanie.

 

Niektórzy mają już czosnek do handlu, pewnie koleś miał hiszpana, bo sam zaczynam w środe coś podkopywać, chyba że ma harnasia spod tunelu, bo u mnie jak mieli hiszpana w tunelu to go wykopali z początkiem czerwca :)

 

czosnek się kopie jak ma ze 4 liście od dołu juz uschnięte, tylko uważaj bo w tym roku dużo czosnku ogólnie ma te dolne liście po zimie uschnięte, ale spokojnie, nie zaczniesz kopać wcześniej jak początek lipca bo w tym roku wszystko opóźnione

 

 

na chwasty też już nie krop z góry, bo tylko przyhamujesz czosnek w najwazniejszej fazie tworzenia główki, albo przekrop międzyrzędzia albo przelec i co z grubsza powycinaj, te 2 tygodnie już wytrzyma

Edytowano przez s4lim3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gwozd    104

Ronman nie jest zarejestrowany w czosnku to skąd wiesz ile ma karencji? To zależy od rośliny np sadoplon (tiuram) w truskawce ma 7 dni a w malinie 28.

U mnie na ostatni zabieg pójdzie infinito 7 dni karencji w czosnku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamek1113    0

Niewiem juz sam czy ten czosnek juz dojrzał i powoli usycha czy go coś dopadło. zabiegi fungicydowe i insektycyd owe były na bieżąco robione.post-148120-0-89036400-1497946036_thumb.jpgpost-148120-0-97936600-1497946099_thumb.jpgpost-148120-0-61158300-1497946116_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leather50    0

@adamek1113

 

W sumie to wygląda dosyć zdrowo jak dla mnie. Łodygi jeszcze zielone, więc za wcześnie trochę żeby dojrzał. A to że żółknie i usycha to całkiem normalne o tej porze.

Edytowano przez leather50

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel213333    23

Witam koledzy. Czosnek mam pierwszy rok. Moje pytanie czy moge posadzic czosnek w tym roku na stanowisku po kukurydzy? Pozdrawiam i licze na odpowiedz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
19seba    12

Witam , jaka może być przyczyna żółknięcia czosnku ? Był kropiony na robala i na grzyba a po ścieciu pędów coraz więcej go wylatuje , główki są brązowe a korzen albo coś zjadło albo zgnił.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Opłaca się teraz kopać czosnek? Mam główki 6-6,5 cm, ząbki ładnie rozwinięte. Jaka cena aktualnie na giełdach przy takim kalibrze i czy jakoś to schodzi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
19seba    12

Fuzarioza czy może nicienie ? :) Jest jakiś środek na fuzarioze ? Mój też ma brązowe główki i wszystko zaczyna się od korzenia a liście żółkną ,do tego od piętki jest pęknięty na pół.

Edytowano przez 19seba

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelciazol    0

Możesz. Tylko po rzepaku współczuję jak samosiewy zaczna wychodzic. A myślę że chemia która stosowales w qq czy rzepaku nie powinna mu szkodzić, czym pryskales qq?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelciazol    0

Jakie macie sposoby na suszenie czosnku? Na polu może lezec? I pytanie czy mogę odrazu obciąć łodyge i korzenie czy musi doschnac i dopiero obcinac?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Pepik190
      Witam.
      Będe wdzięczny za podpowiedz jak zrobić sadzarkę do czosnku,zdjęcia dane konstrukcyjne.Z góry dziękuję.
    • Przez membrana
      Witam! Czy ktoś mógłby mi powiedzieć, czym zaprawiać czosek, jakie stosować opryski i co zrobić, zeby nie gnił wiosną?
    • Przez Kondzioo
      Witajcie... nie znalazłem nigdzie tematu z cenami czosnku więc piszcie po ile chodzi czosnek i w jakich regionach.. jezeli jest taki temat to przepraszam
    • Przez mwp113
      Wydzierżawiłem pole, na którym kiedyś rosło zboże, którego nie zebrali i zgniło. Od tego czasu minęło 2 lata, a pole zarosło krzakami. Popalilismy krzaki, zaoralismy pole i teraz pytanie do was. Co zrobić żeby doprowadzić pole do porządku tak, aby mozna było sadzić czosnek. Pole ma 1ha . Moze jakieś konkretne nawozy do odkwaszenia pola tak, aby doprowadzić je do porządku. Z góry dziekuje. ( Chcemy sadzić czosnek zimowy)
    • Przez 360i82Sa
      CZOSNEK
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj