bolid20

Opłacalność produkcji czosnku

Polecane posty

micgal39533    498

dla tego jak tylko się dziś dało wjechać to poszło na grzyba i odżywką, ale był dziś ruch na polach jak w mrowisku :D 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
s4lim3    7

micgal czym pryskales ?

 

borys, jakie masz na mysli te środki ?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DanielM93    5

Też wjechałem na grzyba Topsinem dziś, ale za 1,5 godziny zaczęło padać. Masakra w tym roku :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gwozd    104
Napisano (edytowany)

Dziś przed południem pogoda niepewna więc nie poprawiałem fungicydu tylko dałem insektycyd. 0,8l proteusa + 2,5% moczniku 5%siarczanu Mg mikro i adiuwant. Harnaś jakiś mniej żółty, hiszpan zresztą też lepiej wygląda. To chyba zasługa wyższych temper bo pewnie nie topsinu który po godz zmył deszcz

ornak wygląda najlepiej. 

Edytowano przez gwozd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
micgal39533    498

micgal czym pryskales ?

 

borys, jakie masz na mysli te środki ?

 

 

na grzyba pryskałem yamato + suplo npk + arkop siarczan magnezu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Diwad890    10

ile czasu po pryskaniu yamato powinno nie padać? dodałem adiuwant 150ml/300l

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
borys11    2

micgal czym pryskales ?

 

borys, jakie masz na mysli te środki ?

 

Ja zawsze stosuje scorpion 325 SC albo amistar 250sc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gwozd    104

Koledzy jak tam czosnki po tych przymroskach? Ornak piękny niski gruby intensywnie zielony ale harnaś strasznie żółty, z daleka na polu widać. Czekam żeby poprawić signum ale pogoda niepewna. A jutro znowu ma padać. 

Najwyżej pojadę jarusa topsinem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
s4lim3    7

mi hiszpana strzelilo, jutro zgłaszam szkode.

 

dzis w końcu udało sie pokropić rovralem, fastackiem i odzywka i nie zmyło ! :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek42    23

Ja wczoraj pokropiłem , dziś drugi dzień jak nie pada , wreszcie jakiś optymizm i chęć do życia , można coś robić ,:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zieleniak    5

A ja walę od początku ruszenia wegetacji wszystkim czym się da. Dzisiaj przy hakaniu najbardziej żółte czosnki wyraźnie zahamowane we wzroście odkopywałem i wszędzie były juz 3-5 mm larwy. Białe bez odnóg. Na polu przez minimum 40 lat nie było żadnych warzyw tylko albo lucerna lub żyto na zielonkę.  A czosnek żólknie na potęgę, Skręca się i kładzie. Na drugim polu gdzie sadzonki były z innego źródła są pożółknięte końcówki liści ale już ma prawie 30-40cm szczypior i myślę że to wina mrozu. Nie zauważyłem żadnego robaka ani nicienia . Ząbki zaprawiane tak samo. Chyba gówno kupiłem na materiał nasadzeniowy.

Wszystko odmiana harnaś wszystko traktowane tak samo. Nawet na wiosnę nie pryskałem od chwasta tylko motyka i odżywki aby nie osłabić czosnku wiosennym opryskiem na chwasty. Wykonane zabiegi na wiosnę: Decis, + topsin, następnie Rovral + proteus, O odżywkach nie wspominam, Teraz poszła kolejna dawka rovral + proteus

po przehakaniu pójdzie drugi raz stabilizator wzrostu pełny kompleks mikro i makro, dodatkowo przed hakaniem podsypany saletrzakiem.

 

Coś źle zrobiłem? Jeżeli tak proszę o pomoc

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gwozd    104

Pryskam siarczanem magnezu. Mam niską zasobność magnezu w glebie więc na wiosnę sypnąłem siarczan Mg granulowany a siedmiowodny dodaje do każdego oprysku.

Mój harnaś jest z zakupu z dwóch miejsc. Z tych ładniejszych ząbków jest dużo wyższy od ornaka ale strasznie żółty. Z drugiego miejsca, mniejsze żąbki jest mniej żółty ale końcówki ma mocno przebarwione i jest niewiele wyższy od ornaka. Chyba topsin coś podziałał bo ornak zrobił się ciemnozielony i stracił żółte końcówki.

Wczoraj tylko jarusa opryskałem topsinem, mocznik, siarczan Mg, asahi, kristalon pomarańczowy.

Zieleniak jakiego stabilizatora wzrostu używasz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zieleniak    5

gwozd stosuje asahi. a jeszcze jedno pytanie jak stosujecie sroski na grzyba lub robaka dajecie wieksze dawki niz sa zalecane czy postepujecie jak w etykiecie podane?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gwozd    104

Siarczan Mg dałem stężenie 5% a mocznik 2,5%. Topsinu dałem 2l, zawsze tak dawałem nawet jak nie miał rejestracji a teraz ma 1,5l. Ozimy jak tydzień temu pryskałem proteusem to dałem 0,8l i adiuvant superam.

Też dałem asahi. Ale czy coś to pomoże?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DanielM93    5
Napisano (edytowany)

Co to za objawy na Harnasiu? Zbyt mokro? Czy jakiś grzyb? Czy niedobór składnika?

 

 
9e8e298df872f2a5c68a199df302b63e_orig.jp
 
 
 
 
Edytowano przez DanielM93

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czos    2

Pryskanoe od robaka to wydawanie kasy w błoto te opryski są nie potrzebne zbędne .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Pepik190
      Witam.
      Będe wdzięczny za podpowiedz jak zrobić sadzarkę do czosnku,zdjęcia dane konstrukcyjne.Z góry dziękuję.
    • Przez membrana
      Witam! Czy ktoś mógłby mi powiedzieć, czym zaprawiać czosek, jakie stosować opryski i co zrobić, zeby nie gnił wiosną?
    • Przez Kondzioo
      Witajcie... nie znalazłem nigdzie tematu z cenami czosnku więc piszcie po ile chodzi czosnek i w jakich regionach.. jezeli jest taki temat to przepraszam
    • Przez mwp113
      Wydzierżawiłem pole, na którym kiedyś rosło zboże, którego nie zebrali i zgniło. Od tego czasu minęło 2 lata, a pole zarosło krzakami. Popalilismy krzaki, zaoralismy pole i teraz pytanie do was. Co zrobić żeby doprowadzić pole do porządku tak, aby mozna było sadzić czosnek. Pole ma 1ha . Moze jakieś konkretne nawozy do odkwaszenia pola tak, aby doprowadzić je do porządku. Z góry dziekuje. ( Chcemy sadzić czosnek zimowy)
    • Przez 360i82Sa
      CZOSNEK
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj