bolid20

Opłacalność produkcji czosnku

Polecane posty

micgal39533    498

Zieleniak 

 

pryśnij Vertigo + infinito z odżywkami ;) 

Edytowano przez micgal39533

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sokolam    5

Koledzy czym opryskac od zielska czosnek w takiej fazoe wzrostu? Po sadzenu poszedl stomp. Ale pojawia soe troche perzu.....

post-57290-0-64864300-1493201280_thumb.jpg

Edytowano przez sokolam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
micgal39533    498

ten rok zapowiada się bardzo ciekawie w zboże nie da się wjechać w warzywa tak samo jeszcze zimno nic nie rośnie nasiona w torebkach a rzeki zaczynają wylewać 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gwozd    104

W tym roku jeszcze niczym nie pryskałem czosnku. Nawet herbicydem, ogólnie jest czysty tylko trochę jednoliściennych ale może w końcu teściowa do czegoś się przyda :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fifi123    0

U mnie tez zolknie mam nadzieje ze to nie od nadmiaru wody bo ma jeszcze co najmniej 2 tygodnie padać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamek1942    6

Ja zdążyłem na grzyba prysnąć, herbicydem nie pryskałem na wiosnę bo pole czyste po stompie z jesieni, ruszyłem ziemię wczesna wiosną ręcznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
s4lim3    7

ja chcialem dzisiaj pandiganem wjechac ale na poczatku pola dom sie stawia i po koparce grzęzawisko straszne sie zrobilo i odpusciłem, czekam na poniedzialek - wtorek :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fifi123    0

Pendigram niby pisze 5-10 cm ale z tego co ludzie mowia i pan ze sklepu z opryskami mozna pryskac nawet  tak 20-25 cm czosnek.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gwozd    104

Ale tutaj doświadczeni koledzy pisali że pendimetalina dosyć mocno hamuje czosnek.

Jutro mam w planach pryskać czosnek jary 4l pendiganu. Czosnek sadzony miesiąc temu a ma zaledwie 5cm.

Przez tą pogodę hiszpan choruje, przez kwiecień prawie nie urósł tylko zrobił się strasznie żółty. Pewnie nic z niego nie będzie. Dobrze że tylko 200szt. Harnaś też blady i dolne liście żółtawe. Tylko ornak dobrze się trzyma. Jutro mam zamiar opryskać 3l topsinu, 3kg kristalonu pomarańczowego, 2% mocznika, 3% siarczanu Mg, 0,5l asahi. Dodać do tego adiuwant? A może za dużo i lepiej zrezygnować z jakiegoś składnika?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fifi123    0

wszystkie herbicydy spowalniaja rosliny ale jak nie che ktos z motyczka latac.Ja chcialem zalatwic sprawe samym chwastownikiem ale to dziala tylko na piachu na borowinie tak zbite ze tylko smyra ziemie z wierzchu.Ciekawe czy sprawe by zalatwil ekopielnik

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
micgal39533    498

u mnie na szczęście chwastownik zrobił swoje teraz pójdzie 5kg suplo npk 7,5 kg arkop siarczan magnezu + mocznik z yamato a  potem pirimor :D 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtz820narew    7

post-43990-0-23722800-1493578825_thumb.jpgwitam Panowie na czosnku spotkałem dzisiaj wieczorem muchy siedzące na końcówkach liści czy to już naloty ?post-43990-0-36021700-1493578888_thumb.jpg

Edytowano przez mtz820narew

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
s4lim3    7

międzyrzędzia Panowie będe pryskał, nie po całości. Chociaż mógł bym jak bym chciał bo czosnek jest głęboko w ziemi i jest niski :) Z resztą,a ja słyszałem teorie że im większy czosnek tym mniej odchoruje później, ale ryzykować nie będe i jade same międzyrzędzia, we wtorek idzie odzywka fosfor + rovral + fastac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Pepik190
      Witam.
      Będe wdzięczny za podpowiedz jak zrobić sadzarkę do czosnku,zdjęcia dane konstrukcyjne.Z góry dziękuję.
    • Przez membrana
      Witam! Czy ktoś mógłby mi powiedzieć, czym zaprawiać czosek, jakie stosować opryski i co zrobić, zeby nie gnił wiosną?
    • Przez Kondzioo
      Witajcie... nie znalazłem nigdzie tematu z cenami czosnku więc piszcie po ile chodzi czosnek i w jakich regionach.. jezeli jest taki temat to przepraszam
    • Przez mwp113
      Wydzierżawiłem pole, na którym kiedyś rosło zboże, którego nie zebrali i zgniło. Od tego czasu minęło 2 lata, a pole zarosło krzakami. Popalilismy krzaki, zaoralismy pole i teraz pytanie do was. Co zrobić żeby doprowadzić pole do porządku tak, aby mozna było sadzić czosnek. Pole ma 1ha . Moze jakieś konkretne nawozy do odkwaszenia pola tak, aby doprowadzić je do porządku. Z góry dziekuje. ( Chcemy sadzić czosnek zimowy)
    • Przez 360i82Sa
      CZOSNEK
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj