bolid20

Opłacalność produkcji czosnku

Polecane posty

Zibo123123    9

Witam co sądzicie o tym NOLFONIE 450SC  cz ktoś stosował jaki rezultat ?

Edytowano przez Zibo123123

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
s4lim3    7

adamek no to w zależności jakie masz chwasty taki środek zastosuj na miedzyrzędzia ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
s4lim3    7

IMAG0213j_aarxqhh.jpg

IMAG0212j_aarxqhp.jpg

 

te dwie śruby które widać mocuje tutaj do ciagnika

 

IMAG0214j_aarxqhr.jpg

 

 

sorry za jakość i tło zdjęć, ale jest po sezonie rzucone a jestem po zabiegu reki i nie byłem w stanie sam tego wyciągnąc do zdjęć, ale poglądowe jako tako jest :)

 

 

 

a czosnek u mnie na jednym kawałku wyglada tak:

 

IMAG0240j_aarxqhn.jpg

 

70ar harnasia, na drugim kawałku jest jeszcze hiszpan (z 5% przemarzł albo jakiś patogen wyszedł) z harnasiem, ale byłem już za późno kropiłem i nie zdążyłem foty cyknąć :)

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czaczaua    1

A co to za urządzenie magiczne i do czego służy, bo nie złapałem kontekstu, a wzbudziło moją ciekawość.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek42    23

A to pewnie do opryskiwania międzyrzędzi z mocowaniem przed traktorem , że tak odpowiem za kolegę s4lim3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
s4lim3    7

dzięki Tomek, dokładnie tak :)

 

pewnie gdzies z początkiem maja będzie przymocowane do traktora, to cykne lepsze foty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Igor1979    2

Te robale to tzw. drutowce. Aby się ich pozbyć musisz dobrze zlać ziemię chemią a nie tylko oprysk. Co prawda dursban działa systemicznie więc nie powinny one już tak żerować ale poczytaj o nich i będziesz wiedział co dalej robić z ziemią. Kilka lat pracy trzeba aby się ich pozbyć. Tu Masz szczegóły dotyczące różnych szkodników: http://www.oczarjk.pl/index.php?act=272/ 

Edytowano przez Igor1979

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co polecali byście zastosować na chwasty dwuliścienne i w jakiej dawce, gdy czosnek ma już ok 30 cm - ziemia jest aktualnie bez chwastów (po motyce). Czy goal by się nadawał?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jarecki88    212

Gdzie zaopatrzę się w zdrowy, pewny i duży ząbek Harnasia do sadzenia na jesień? 

Są jakieś instytucje które produkują materiał kwalifikowany ?

 

Na powierzchnię, którą chcesz posadzić kwalifikat by kosztował pewnie ze 100k.  ;) Pytanie tylko, czy ktoś go produkuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Majster90    4

Czy temperatury na poziomie -4 jakie mogą wystąpić w najbliższych dniach są groźne dla czosnku w obecnej fazie rozwoju ?


Zajmuję się uprawą Truskawek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek42    23

W zeszłym roku 25/26.27/ kwietnia temperatura w nocy spadała w moim rejonie do -5 , rano normalnie trawa biała , kałuże ścięte , czosnek przed tym był ładny zieloniutki , po tych nockach zimnych wszystkie końcówki zżółkły tak do 5cm , tak już zostało do końca , do wykopków .

 No niestety nic się na to nie poradzi bo to jak to mówią ,, przyroda ,, i tyle :)


Tak to wyglądało parę dni po mrozach

 

post-147006-0-01076800-1492258832_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Majster90    4

Można chyba przykryć włóknina 19g nie powinna go połamać, czy się mylę ?


Zajmuję się uprawą Truskawek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Majster90    4

W tamtym roku przykrywałem 50a truskawek i nawet sprawnie poszło ;) więc i z czosnkiem dałbym rade.


Zajmuję się uprawą Truskawek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek42    23

Polan ma teraz tylko jary w sprzedaży , cena o zawrót głowy wprawia ,  na harnasia to trzeba czekać po zbiorach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marekfarmer   
Gość marekfarmer

To nie dowiem się gdzię kupię sadzeniaka Harnasia ? 

 

W Bydgoszczy  na Toruńskiej  masz  Hurtownie  Ogrodniczą  powinni  tam  mieć 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fusilade Forte 150EC- mogę prysnąć opryskiwaczem ciągnikowym na całość czy lepiej ręcznym tak by starać się nie spryskać czosnku tylko same miedzyrzędzia? Mógłby spalić czosnek? [organizm szkodliwy to perz właściwy, jeśli macie coś lepszego to proszę o pomoc]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelciazol    0

Też sie zastanawiam , ciekawy jestem czy używał ktoś środek boxer że syngenty? Ma rejestracje na czosnek a nikt o nim się nie wypowiada alternatywa dla pendimetaliny? Na jesien boxer na wiosnę stomp poprawka lontrel i pole czysciutkie, - taki mam pomysł na przyszły rok hehe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Slomek    186

a czy może ktoś z was kto uprawia czosnek mógłby odsprzedać duże zdrowe główki do sadzenia?
Będę potrzebował na 1,5ha
P.S Używacie obornika przed sadzeniem czosnku czy są jakieś przeciwwskazania aby dobrze nagnoić pole pod czosnek ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelciazol    0

Jak zbiore to mogę Ci sprzedać nawet dowioze bo mam niedaleko
Oglądam twoje filmiki i myslalem że masz już dosyć roboty a tu jeszcze czosnek
Mam od gościa który uprawia czosnek z 10 lat i kupuje co roku kwalifikat
Czyli tak jakby mam posadzony c2 zbiore c3
Czosnek ozimy

post-166270-0-48653500-1492374877_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Pepik190
      Witam.
      Będe wdzięczny za podpowiedz jak zrobić sadzarkę do czosnku,zdjęcia dane konstrukcyjne.Z góry dziękuję.
    • Przez membrana
      Witam! Czy ktoś mógłby mi powiedzieć, czym zaprawiać czosek, jakie stosować opryski i co zrobić, zeby nie gnił wiosną?
    • Przez Kondzioo
      Witajcie... nie znalazłem nigdzie tematu z cenami czosnku więc piszcie po ile chodzi czosnek i w jakich regionach.. jezeli jest taki temat to przepraszam
    • Przez mwp113
      Wydzierżawiłem pole, na którym kiedyś rosło zboże, którego nie zebrali i zgniło. Od tego czasu minęło 2 lata, a pole zarosło krzakami. Popalilismy krzaki, zaoralismy pole i teraz pytanie do was. Co zrobić żeby doprowadzić pole do porządku tak, aby mozna było sadzić czosnek. Pole ma 1ha . Moze jakieś konkretne nawozy do odkwaszenia pola tak, aby doprowadzić je do porządku. Z góry dziekuje. ( Chcemy sadzić czosnek zimowy)
    • Przez 360i82Sa
      CZOSNEK
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj