bolid20

Opłacalność produkcji czosnku

Polecane posty

Majster90    4

Jutro podeślę zdjęcie jak to wygląda u mnie ale mniej wiecej wygląda jak u kolegi dawidursus323

 

Ps. Jaką dawkę Dursbanu stosujecie na czosnek ?


Zajmuję się uprawą Truskawek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czaczaua    1

Do jakiej wysokości czosnku wjeżdżacie z chwastownikiem? Pytam, bo mój chwastownik się właśnie robi i do czwartku powinien być gotowy, ale nie chcę poharatać czosnku. To co się robi będzie wyglądać mniej więcej tak jak w linku https://www.olx.pl/oferta/aktywator-chwastownik-brona-pielegnacyjna-1-5-3-6-9-m-tez-wloki-hydrau-CID757-IDih8gf.html#9e09570ee0 

Zastanawiam się, czy te zębiska nie powyciągają i nie poranią czosnku...?

Edytowano przez czaczaua

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelciazol    0

Ja poleciałem normalną, 0,6l/ha chloropyrifos + 1l/ha tebukonazol bo akurat zostalo mi trochę w opryskiwaczu po pryskaniu w rzepaku i przeleciałem czosnek
Da się dociągnąć uprawę czosnku do lipca bez używania chwastownika? Pryskalem na jesień pendimetalina, na wiosnę też tym , teraz zrobię jednoliscienne , no ale myśle jeszcze nad galiganem albo goal, albo może ma ktoś bandur? Ponoć można
Bo te chwastowniki jakoś do mnie nie przemawiają, ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czpat99    1

Spory u Was ten czosnek panowie, jutro podeślę swój, to ocenicie czy zdrowy, bo ja mam drugi rok czosnek, i w tamtym troche nie "pykło" niestety, w tym roku jakoś ładniej wygląda chyba. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Majster90    4

Ja mam czosnek pierwszy rok. Posadziłem trochę na próbę jak się uda to najwyżej w przyszłych latach posadzę go więcej kosztem truskawek.


Zajmuję się uprawą Truskawek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czpat99    1

Ja mam czosnek pierwszy rok. Posadziłem trochę na próbę jak się uda to najwyżej w przyszłych latach posadzę go więcej kosztem truskawek.

Żebym w tamtym roku się trochę nie spóźnił z kopaniem czosnku to bym był na spory +, przez to że za późno za zbiory się zabrałem, to się główki porozpadały i czosnek za bezcen sprzedawałem :/ 

 

2 tygodnie temu rzuciłem pierwszą dawkę nawozu (yare mile complex) nawozić teraz czy jeszcze poczekać? 1/4 tego co powinno być wysiane, podzieliłem sobie to na 4 dawki i tak co 2 tygodnie sypać planuję, dobrze planuję? Czy może 2 kolejne dawki w maju dawać jak główkę zacznie na dobre robić? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
micgal39533    498

Do jakiej wysokości czosnku wjeżdżacie z chwastownikiem? Pytam, bo mój chwastownik się właśnie robi i do czwartku powinien być gotowy, ale nie chcę poharatać czosnku. To co się robi będzie wyglądać mniej więcej tak jak w linku https://www.olx.pl/oferta/aktywator-chwastownik-brona-pielegnacyjna-1-5-3-6-9-m-tez-wloki-hydrau-CID757-IDih8gf.html#9e09570ee0 

Zastanawiam się, czy te zębiska nie powyciągają i nie poranią czosnku...?

 

 

 

w zeszłym roku jeździliśmy prawie do samego końca ale trzeba uważać żeby nie uszkodzić główek i zęby przestawić na bardziej leżące 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Majster90    4

A tak to wygląda u mnie. Ciężka gliniasta ziemia daje o sobie znać.

post-123045-0-30263900-1491330835_thumb.jpg


Zajmuję się uprawą Truskawek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
s4lim3    7

wystarczy że zobaczysz ile stomp/pendigan działa i sobie odpowiesz czy styknie. Jak juz pryskales, bedziesz musial w maju ponowic i powinno byc czysto :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

A masz kolego zarejestrowane jakies srodki aby go kropic na chwast. Z moich obserwacji widze ze stomp bardzo trzyma czosnek zwlaszcza harmasia dlatego kropie tylko na jesien poki co mam zasade jak najmniej chemi no onega tego nie lubi, mam wrażenie ze co poniektórzy napalili sie na zyski znczosnku po tamtym roku i licza na kasę a ja mowie z doświadczenia pomalu bo to roslina ktora nie lubi jak się jej dobrze robi i reaguje w tedy ma odwrot
.jak masz malo kolego to motykol a zobaczysz różnice jak nie wierzysz to pol pokrop a pol nie. Co do oprysku pokrop.sobie fastakiem na wgryzke i topsin na grzyba i wystarczy ci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek42    23

Najpierw trzeba uprawę dociągnąć do zbiorów a potem liczyć jakiś grosz, ,   że czosnek wyszedł i nieźle wygląda to jeszcze nawet nie pół sukcesu , roboty przy nim jest trochę a do tego wystarczy jakiś błąd , jakieś nie dopatrzenie i potem ciężko go wyciągnąć.

Chwasty?, jeszcze nie ma chwastów a już jest dużo jak ,czym ,kiedy , często jest tak że opryski , chwastowniki a od maja jak zacznie zarastać to i motyki idą w ruch, a jak zarośnie to pupcia ale to nie koniec z robotą , czas wykopków nadejdzie , też trzeba na czas , nie za wcześnie ,nie za późno , potem osuszyć, nie  zawsze jest jak w zeszłym roku że pogoda bardzo pomogła w tym , dalej, oczyścić i cholercia sprzedać jeszcze hihi,

 Ktoś tam bez przygotowania mówił że wali hektar inny więcej , trzeba pogratulować , życzyć  powodzenia ale większości jednak chyba współczuć bo z czosnkiem to nie jest tak jak to mówią i piszą , że tylko pieniądze , lepiej mieć zaplecze w czym innym jeszcze żeby jakby co przetrwać :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jjacekk4    3

A tak to wygląda u mnie. Ciężka gliniasta ziemia daje o sobie znać.

Kolego majster nie uprawiam czosnku ale mam takie pytanie jak masz ciężką glebę to jak tam ciągnikiem z pielnikiem wjedziesz żeby ją spulchnić czy w ogóle się nie spulchnia gleby przy uprawie czosnku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Majster90    4

Ja posadziłem czosnek 1 raz to mam mało i niczym nie wjeżdżałem poza babopielnikiem ;)


Zajmuję się uprawą Truskawek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Majster90    4

Czym polecacie go teraz dokarmić ? Na ten moment sypałem tylko saletrzak w 2 porcjach a z oprysków mospilan i topsin.


Zajmuję się uprawą Truskawek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartez1221    0

Mam problem z czosnkiem jarym. Jak widać nie wygląda dobrze. Takie obrażenia mają nieliczne rośliny. Czy ktoś mógłby pomóc co z tym zrobić?

post-4659-0-20369500-1491483041_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Slomek    186

Gdzie zaopatrzę się w zdrowy, pewny i duży ząbek Harnasia do sadzenia na jesień? 
Są jakieś instytucje które produkują materiał kwalifikowany ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Igor1979    2

post-43468-0-03019600-1491683689_thumb.jpgpost-43468-0-31588100-1491683731_thumb.jpgMoże wiecie co jest przyczyną żółto-pomarańczowych przebarwień głównie na łodygach czosnku. Dodam, że nic się z nim w korzeniu złego nie dzieje a ziemia też jest ok. Żadnej chemii nie stosowałem jeszcze oprócz dokarmiania azotowego około 2 tygodni temu. Pojawiły się one tak jakoś niespodziewanie w tym tygodniu.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamek1113    0

Panowie czym spryskać miedzyrzędzia? Poszedł stomp 3tyg temu lecz chwasty które juz były na wieszchu są coraz większe. W tamtym roku już zaniedbalem i miałem od groma chwastów nie chce żeby znowu się to powtórzyło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Pepik190
      Witam.
      Będe wdzięczny za podpowiedz jak zrobić sadzarkę do czosnku,zdjęcia dane konstrukcyjne.Z góry dziękuję.
    • Przez membrana
      Witam! Czy ktoś mógłby mi powiedzieć, czym zaprawiać czosek, jakie stosować opryski i co zrobić, zeby nie gnił wiosną?
    • Przez Kondzioo
      Witajcie... nie znalazłem nigdzie tematu z cenami czosnku więc piszcie po ile chodzi czosnek i w jakich regionach.. jezeli jest taki temat to przepraszam
    • Przez mwp113
      Wydzierżawiłem pole, na którym kiedyś rosło zboże, którego nie zebrali i zgniło. Od tego czasu minęło 2 lata, a pole zarosło krzakami. Popalilismy krzaki, zaoralismy pole i teraz pytanie do was. Co zrobić żeby doprowadzić pole do porządku tak, aby mozna było sadzić czosnek. Pole ma 1ha . Moze jakieś konkretne nawozy do odkwaszenia pola tak, aby doprowadzić je do porządku. Z góry dziekuje. ( Chcemy sadzić czosnek zimowy)
    • Przez 360i82Sa
      CZOSNEK
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj