bolid20

Opłacalność produkcji czosnku

Polecane posty

Gość   
Gość

Nie wiemy jak chiny ile maja a one sa poteznym graczem na rynku w tamyym roku w tym regionie gdzie uprawiiaja bardzo przemarzl a jak w tym roku sie zobaczy nie ma co mowic bo jak bedzie po 50gr za glowke tez trzeba bedzie sprzedać ja bym powiedzial.ze bedzie duzo gorzej niz w zeszlym sezonie ale to siw zobaczy. Koolego a jak zamierzasz siac taki pyl po za tym to bardzo droogi nawoz jest nie lepiej dac dolistnie go bedzie szybciej dostepnh i najtaniej w stosowaniu ja daje 15 kg na 1000 l ii to nna hektar taki zabiieg dwa rrazy i jest oki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gwozd    104

Daje siarczan magnezu ale granulowany. Teraz to można kirezyt bo szybciej się rozpuszcza.

Pryskasz 1000l na hektar? Nie spływa? Czyli dajesz w 2 zabiegach 4,8kg magnezu, niewiele. Sypnąłem 150kg/ha siarczanu Mg granulowanego czyli 31,5kg magnezu. Dolistnie mam zamiar dawać siedmiowodny.

Jakie zapotrzebowanie na magnez ma czosnek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czaczaua    1

do  mtz820narew, 

patrząc na uszkodzenia liścia i jego skręcenie, to mi wygląda na błotniszkę czosnkówkę. Niestety nie ma na to  świństwo żadnych zarejestrowanych chemikaliów. Na małych obszarach zaleca się okrywanie włóknina, ale chyba już za późno. Ja bym zaryzykował i spryskał uprawę jakimś śmierdziuchem o działaniu kontaktowo-gazowym. Niech zdychają gadziny. Przy maksymalnej i dużej ilości wody na ha, to środek gazujący jeszcze w ziemi zrobi spustoszenie ze szkodnikami glebowymi, przynajmniej w wierzchniej warstwie, bo głębiej to już nic nie pomoże.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
inwa2    0

Witam. Też poszedł wczoraj Saletrzak na czosnek, ładnie powychodził chociaż sadzony bardzo późno bo w Listopadzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Kolego nie wiem po co tak sypiesz ale czosnek nie potrzebuje duzo magnezu ja daje ze wzgledu na siarke magnezu potrzeba mu okolo 5 kg na hektar a siarko okolo 50 kg i daje 15 kg na 1000l tak i splywa po nim mocno pod korzen nawet kolego nie wyglada mi to na blonoszke bo raz on ma zolte konce albo cos pole nie pasuje albo cos z skladnikami nie tak w ziemi. Ja dzis saletrosan dalem i na razie ma spokoj niech rosnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gwozd    104

Mam niską zawartość magnezu w glebie i sypie pod każdą roślinę. Jak już wcześniej pisałem w pszenicy czy w grochu widać efekty. Jakie zapotrzebowanie ma czosnek na jednostkę plonu? Widziałem wiele opracowań ile NPKMgS i mikro pobiera pszenica na 1t ziarna + słoma ale nigdzie nie mogę znaleźć ile potrzebuje czosnek. Byłbym wdzięczny za informacje

Przecież siarkę dostaje w siarczanie potasu. Potrzebuje więcej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtz820narew    7

Witam Panowie dzisiaj kropilem dursban i topsinem w następnym tygodniu będę jechał dolistnym jak narazie widać że po ostatnim deszczu czosnek się poprawił.Zobaczymy czy ten zabieg coś pomoże.

Jakie nawozy dolistne stosuje cie?? ja zamierzam brać z firmy Intermag

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gwozd    104

Siarczan jesienią a siarka jest dość ruchliwa w glebie podobnie jak azot.

Siarka ,azot, magnez to ruchliwe pierwiastki ale nie aż tak żeby wszystko stracić przez zimę. Przecież siarki daje się sporo w siarczanie potasu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Diwad890    10

czym uprawiacie ziemię przed sadzeniem,?bo wydaje mi się ze lepiej agregatem niż glebobryzalka...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek42    23

Można i tym i tym , ja normalnie agregatem jadę , brona aktywna też może być , w sumie to widać na polu co użyć w zależności od uprawy ziemi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek42    23

Porównując zeszły i ten rok to mimo że w tamtym roku już wcześniej było ciepło i wiosennie to na dzień 1 kwiecień jest wielkością taki sam

post-147006-0-72247300-1491234118_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
logitech55    1

Panowie kiedy pryskacie na robaka? mospilan może być? jaka dawka?

U mnie czosnek wielkości jak u dawidursus323

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zieleniak    5

U mnie wygląda tak. Martwią mnie te żółte końcówki. Nie znalazłem nic w piętce żadnych nicieni ani innych robali. Nie ma też dużo tych z pożółkniętymi końcówkami ale jednak kilka % jest. Korzenie wyrwałem przy wyciąganiu. To od mrozu? 

Na grzyba warto już pryskać czy jeszcze się wstrzymać?

post-203751-0-97247600-1491243431_thumb.jpg

post-203751-0-75003700-1491243440_thumb.jpg

post-203751-0-59432300-1491243461_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
s4lim3    7

u mnie mniejszy niz u was ale podgoni :)

Edytowano przez s4lim3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Pepik190
      Witam.
      Będe wdzięczny za podpowiedz jak zrobić sadzarkę do czosnku,zdjęcia dane konstrukcyjne.Z góry dziękuję.
    • Przez membrana
      Witam! Czy ktoś mógłby mi powiedzieć, czym zaprawiać czosek, jakie stosować opryski i co zrobić, zeby nie gnił wiosną?
    • Przez Kondzioo
      Witajcie... nie znalazłem nigdzie tematu z cenami czosnku więc piszcie po ile chodzi czosnek i w jakich regionach.. jezeli jest taki temat to przepraszam
    • Przez mwp113
      Wydzierżawiłem pole, na którym kiedyś rosło zboże, którego nie zebrali i zgniło. Od tego czasu minęło 2 lata, a pole zarosło krzakami. Popalilismy krzaki, zaoralismy pole i teraz pytanie do was. Co zrobić żeby doprowadzić pole do porządku tak, aby mozna było sadzić czosnek. Pole ma 1ha . Moze jakieś konkretne nawozy do odkwaszenia pola tak, aby doprowadzić je do porządku. Z góry dziekuje. ( Chcemy sadzić czosnek zimowy)
    • Przez 360i82Sa
      CZOSNEK
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj