bolid20

Opłacalność produkcji czosnku

Polecane posty

s4lim3    7

coś za coś :) Jak wiesz że maszyna w najbliższym czasie zarobi na siebie a później będzie zarabiać na Ciebie to decyzja jest prosta :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fifi123    0

Orientujecie sie ile kombajn do czosnku jednorzedowy z obcinaniem lodygi moze kosztowac? Chyba gdzies widzialem za 9 tysi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Panowie ten czosnek ma przemarznieta pietke jak kolega napisal bedzie to drobnica o ile nie zrobi cebul z tego zaden chlor czosnkowi nie szkodzi i tak wiekszosc wypluka woda do ziemi w zimie a chlorki sa dobre bo potas latwiej dostepny i odkaza glebe
Panowie ten czosnek ma przemarznieta pietke jak kolega napisal bedzie to drobnica o ile nie zrobi cebul z tego zaden chlor czosnkowi nie szkodzi i tak wiekszosc wypluka woda do ziemi w zimie a chlorki sa dobre bo potas latwiej dostepny i odkaza glebe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gwozd    104

Sprawdzałem ornak sadzony na soli potasowej sypanej miesiąc przed sadzeniem i ma takie same korzenie jak ten na siarczanie potasu. Jak znajde chwilę to wrzucę zdjęcia. 

Harnaś powoli pokazuje się na powierzchni. Hiszpan ma jakieś 3-5cm i nie widać uszkodzeń mrozowych. Ornak nie śpieszy się na powierzchnię. Wczoraj sypnąłem siarczan magnezu granulowany a dziś popadało. Saletra w następnym tygodniu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy od zimy, lepiej z solą nie ryzykować, ale każdy ma swoją opinię - wszystkiego nie wiem. 

 

U mnie harnaś 3-4 cm nad ziemią, korzeń pięknie rozwinięty góra nie ma oznak po mrozie. Do końca tygodnia pójdzie dawka azotu.

 

Gwozd dobrze reaguje czosnek na magnez w jakiej dawce dawałeś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gwozd    104

Badanie gleby wykazało niską i bardzo niską zasobność w magnez, zależy od kawałka. Więc pod każdą roślinę daje doglebowo siarczan magnezu granulowany a dolistnie siedmiowodny. Na pszenicy czy grochu widać różnice. Na czosnek zawsze sypie magnez więc nie wiem czy dobrze reaguje. Rzuciłem 150kg 

 

Wczoraj eksperymentalnie pod czosnek jary na 1ar dałem 5kg soli potasowej. Posadził już ktoś jarego?

 

Do galerii wrzuciłem zdjęcia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gwozd mówisz że pod czosnek sypiesz sól.. a sypiąc sól dostarczasz dodatkowo siarkę? Dając potas w formie siarczanu dajesz czosnkowi dodatkowo siarkę której potrzebuje, a dając sól dajesz tylko chlorki które nie dają korzyści. No chyba że niedoborów brak :D Ja pod bób stosuje magnez, dobrze reaguje, w czosnku nie próbowałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

kolego chlor odkaza glebe a i szybko sie wymywa siarka z siarczanu potasu nie jest dost tak szybko lepszy oprysk siarczanem magnezu albo posypowo saletrosan co do bobu super jestboprysk siarczanem magmezu w okresie zakwitania, poza tym oprysk dolistny jest najszybszy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gwozd    104

Nie sypię soli potasowej pod czosnek tylko chciałem spróbować czy będzie jakaś różnica. Wyznaczyłem 1ar zimowego gdzie sypnąłem sól i teraz jarego. Na ten 1 ar posypałem 5kg soli. Koniec eksperymentu będzie w czasie zbioru gdy porównam wielkości główek z miejsca gdzie sypałem sól potasową a reszty gdzie użyłem siarczanu potasu. 

Na magnez posypowo doskonale reaguje groch, grubsze nasiona, lepsze wyrównanie i wyższy plon. Pszenica wygląda jakby dostała więcej azotu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sokolam    5

Po majsterkowaniu poestało cos takiego jak na foto...

 

2 osoby zdaza na tym sadzic w c330- na 1 biegu ?

 

 

sadzarka.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po majsterkowaniu poestało cos takiego jak na foto...

 Sam to robiłeś? Mam w planach nabyć tego typu sadzarkę. Dołączam się do pytania, jaka jest tego wydajność przy 3 osobach na sadzarce?

 

Jak wygląda sytuacja z kierunkiem sadzonego czosnku, powinno być piętką do dołu - sadzarką chyba tego się nie osiągnie?

Edytowano przez RubenDesiewicz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leather50    0

 Sam to robiłeś? Mam w planach nabyć tego typu sadzarkę. Dołączam się do pytania, jaka jest tego wydajność przy 3 osobach na sadzarce?

 

Jak wygląda sytuacja z kierunkiem sadzonego czosnku, powinno być piętką do dołu - sadzarką chyba tego się nie osiągnie?

 

Generalnie my na przykład sadzimy sadzarką tylko odmiany zimowe, wiosenne powinny być sadzone chyba płycej. W tamtym roku właśnie wiosenne miały problem żeby wydostać się ponad ziemię. Ale że upadnie nawet piętką do góry to nie ma żadnego problemu, będzie rósł jak inne :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Generalnie my na przykład sadzimy sadzarką tylko odmiany zimowe, wiosenne powinny być sadzone chyba płycej. W tamtym roku właśnie wiosenne miały problem żeby wydostać się ponad ziemię. Ale że upadnie nawet piętką do góry to nie ma żadnego problemu, będzie rósł jak inne :)

 To nie wiedziałem, dzięki. Nie no trzeba coś kupić, albo zrobić bo sadzenie ręczne to masakra. Tym bardziej że do bobu potrzebuje również tak więc zakup na dwie uprawy jakieś drogie one nie są. Gorzej z automatami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelJD    17

@Ruben znasz sie jak czapla na graniu na gitarze. Moze i dostane bana na tydzien za ta wypowiedz ale drazni mnie Twoje zachowanie na forum. Wynika, ze dopieto zaczynasz swoja przygode z warzywami, a swoje przyslowiowe 5 groszy wszedzie wsadzasz. Co do ostatniej wypowiedzi jest program ochrony warzyw na 2017 rok i tam sa wszystkie informacje, a skoro uwazasz sie za eksperta to posiadasz go na 100%. Meczy mnie czytanie Twoich ciaglych komentarzy i ciagle gdybanie na kazdy temat. Podsumowujac stop gimbazy!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Ruben znasz sie jak czapla na graniu na gitarze. Moze i dostane bana na tydzien za ta wypowiedz ale drazni mnie Twoje zachowanie na forum. Wynika, ze dopieto zaczynasz swoja przygode z warzywami, a swoje przyslowiowe 5 groszy wszedzie wsadzasz. Co do ostatniej wypowiedzi jest program ochrony warzyw na 2017 rok i tam sa wszystkie informacje, a skoro uwazasz sie za eksperta to posiadasz go na 100%. Meczy mnie czytanie Twoich ciaglych komentarzy i ciagle gdybanie na kazdy temat. Podsumowujac stop gimbazy!

 Nie mam się za eksperta, zaczynam nie zaczynam i co? Skoro coś wiem albo chce pomóc to próbuje i pomagam, a zawsze podkreślam to żeby się tym nie sugerować w 100%, a według ciebie mam się za ,,eksperta", a to swoje ,,Podsumowując stop gimbazy" możesz wsadzić se w d*pie bo to jest śmieszne.. Tyle w temacie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Igor1979    2

Nie drapać się na forum chłopaki! Ruben ja taką sadzarkę kupiłem w zeszłym roku za dwa tysie, sadzi czosnek ok. Można tez cebulę, bób, dynie, itp. Osobiście to ją niestety sprzedam bo wada, że do jej obsługi trzeba 4 osoby z traktorzystą. Dwie osoby na sadzarce plus T25 słaba jakość sadzenia wychodzi. A niestety organizacyjnie ludzi mi brakuje i zmuszony jestem przejść na automat. 

PawełJD ten chwastownik to masz od ręki czy trzeba czekać na realizację zamówienia i ile czasu?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
s4lim3    7

ogólnie jak za tą cene to spoko, tylko że dziwne rozmieszczenie masz tych siedzien.

 

Ja ogolnie mam podobną do tego

https://www.google.pl/search?q=sadzarka+do+czosnku&client=firefox-b&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwiWmaqkgtLSAhWBqiwKHaaPBYoQ_AUICCgB&biw=1920&bih=916#imgrc=IElRb_K1UOnSeM:

 

czyli z tyłu szeroka ławka, pojemniki na czosnek z jednej i drugiej strony taśmy, rzędy na taśmę jeden obok drugiego umieszczone w takim ''korycie'' zabezpieczającym wypadaniu czosnku przy wkladaniu na taśme z lewej i z prawej i mf255 skręcony delikatnie, i fakt faktem wolno, ale sam spokojnie 3 rzędy taka sadzarką posadzę tylko z czosnku 5.5+ żeby zęby były spore

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BamberRol    0

Witam wszystkich
Zwaracam sie do was z takim pytaniem otóż gdzie sprzedajcie czosnek podpisujecie jakies kontrakty czy tylko wolny rynek.Jak wygląda sprzedarz większej ilości na główki czy na kilogramy .Chcialbym posadzic 1 ha i zapewnić sobie zbyt o ile jest to możliwe czy firmy kontaktują czosnek czy pozostaję wolny rynek.Jestm z okolic lublina
Z góry dziękuję za odpowiedzi pozdrawiam ☺

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Pepik190
      Witam.
      Będe wdzięczny za podpowiedz jak zrobić sadzarkę do czosnku,zdjęcia dane konstrukcyjne.Z góry dziękuję.
    • Przez membrana
      Witam! Czy ktoś mógłby mi powiedzieć, czym zaprawiać czosek, jakie stosować opryski i co zrobić, zeby nie gnił wiosną?
    • Przez Kondzioo
      Witajcie... nie znalazłem nigdzie tematu z cenami czosnku więc piszcie po ile chodzi czosnek i w jakich regionach.. jezeli jest taki temat to przepraszam
    • Przez mwp113
      Wydzierżawiłem pole, na którym kiedyś rosło zboże, którego nie zebrali i zgniło. Od tego czasu minęło 2 lata, a pole zarosło krzakami. Popalilismy krzaki, zaoralismy pole i teraz pytanie do was. Co zrobić żeby doprowadzić pole do porządku tak, aby mozna było sadzić czosnek. Pole ma 1ha . Moze jakieś konkretne nawozy do odkwaszenia pola tak, aby doprowadzić je do porządku. Z góry dziekuje. ( Chcemy sadzić czosnek zimowy)
    • Przez 360i82Sa
      CZOSNEK
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj