bolid20

Opłacalność produkcji czosnku

Polecane posty

Igor1979    2

W piątek sypię azot. Jak nie wjadę a raczej nie wjadę to z ręki rozsieje. Nie ma na co czekać. Wiosna Panowie idzie wiosna :)  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No jak u mnie to przy pogodzie długoterminowej nie zapowiadają żadnych mrozów, temp w nocy powyżej 0 więc całkiem ciekawie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
s4lim3    7

15 marca podsype, jak wybije calość i obwieje ziemie zeby przeczesac brona :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gwozd    104

Ile azotu sypiecie? Tak myślałem 150kg N w 3 dawkach czy to nie będzie za dużo?

Przez zasianiem gorczycy na poplon na słomę pszenną rozsiałem 100kg mocznika. Czy ten azot będzie dostępny dla czosnku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sokolam    5

Pytanko... Jakie przełożenie do sadzarki dac na oko ? z koła na tasme ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotr778    33

Ja dałem rozrzad od cc 700 duże koło na osi gdzieś około 2:1  koła 13"  bębny od taśmy przekrój około 15cm wysiew co 14cm wyszedł .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek42    23

Harnaś od 0,5 do 1 cm na wierzchu , niemrawo wstaje ale nie dziwota, tak poczytałem że was już nosi to i sam pobyłem dziś trochę na polu , kilka dni ciepła jeszcze nic mówi , ziemia zimna .

 Wzeszłym roku 1 marca miał już od 8 do 13 cm a pierwszą dawkę i tak dawałem 16 marca więc nie ma co szaleć z zasilaniem teraz , zobaczymy co pogoda przyniesie , jeszcze różnie może być :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

i  jak oceniacie

 Będzie ciężko.. nie miałem takiego przypadku, ale odbudowa całego systemu korzeniowego będzie ciężka dla czosnku. U mnie korzenie mają po nawet 20 cm i jest ich bardzo dużo, bardzo dobrze jest rozwinięty korzeń. Nie wiem czy uda ci się to odratować bo tam nie oszukujmy się, ale nie ma prawie nic :/ Próbuj może coś się uda, ale o dużych główkach to można zapomnieć.

Edytowano przez RubenDesiewicz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotr778    33

Ja jak zaglądam to zwykle korzenie wyglądają ok ale kilka szt.podobnych do tego na foto też spotkałem.


Może kolega pourywał część korzeni jak wyjmował ząbek z ziemi?

Edytowano przez Piotr778

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na tym zdjęciu widać dokładnie że korzenie są Uszkodzone. Ani trochę nie przypomina choćby zdrowo rozwijającego się systemu korzeniowego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fifi123    0

Sadzilem czosnek do 20 listopada bo  wczesniej pogoda albo inne rzeczy nie pozwolily i tez mam czosnek ze slabym korzeniem ale mysle ze da rade.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest taki. Niestety nie udało się wyrwać dokładnie ze wszystkimi korzeniami. Jeszcze go nie widać. Dopiero wystają leciutko pojedyncze sztuki.

post-38291-0-34669700-1488723519_thumb.jpg

post-38291-0-95316600-1488723573_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zieleniak    5

gdzie kupujecie maszyny przydatne na każdym etapie uprawy czosnku aż po sprzedaż? Mam na myśli wszelkiego rodzaju sadzarki opielacze ekopielniki maszyny do czyszczenia główek ząbkowania itd. Nazwy producentów jak i dane sprzedawców mile widziane :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Diwad890    10

gdzie kupujecie maszyny przydatne na każdym etapie uprawy czosnku aż po sprzedaż? Mam na myśli wszelkiego rodzaju sadzarki opielacze ekopielniki maszyny do czyszczenia główek ząbkowania itd. Nazwy producentów jak i dane sprzedawców mile widziane :)

http://www.garlicmachinery.eu/pl/  polecam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jakich sadzarek używacie do czosnku i które bardziej polecicie? Całkowity automat, czy taśmowa i po ząbku wrzucać do kubełka? Podzielcie się opiniami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelJD    17

Jesli ktoś by potrzebował pielnik ze zgrzebłem to zapraszam na priv.

post-1859-0-94933100-1488812960_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fifi123    0

Jakich sadzarek używacie do czosnku i które bardziej polecicie? Całkowity automat, czy taśmowa i po ząbku wrzucać do kubełka? Podzielcie się opiniami.

W tasmowych jak wkladasz to po 1 a automat bierze czasem po 2 ale zdaje mi sie ze automat i tak lepszy ale i 2 razy drozszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W tasmowych jak wkladasz to po 1 a automat bierze czasem po 2 ale zdaje mi sie ze automat i tak lepszy ale i 2 razy drozszy.

Niby tak, ale zawsze można posadzić z tylu jedną osobę która by pilnowała by na koszyczku znajdował się jeden ząbek, a na taśmową trzeba min 3 osoby i wszystko po jednym wkładać. A uprawiając bób też pasuje mi bardziej automat. Dzięki za odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
s4lim3    7

jak nie masz kogo posadzic z tylu i masz wiecej kasy zeby wydac w sprzęt to automat - szybciej i 2 osoby ogarną temat. Jak nie masz hektarów, i nie zależy Ci na czasie i masz ze 2 osoby posadzić na sadzarkę i chcesz zeby z 4 tysie w portfelu zostalo to taśmówka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jak nie masz kogo posadzic z tylu i masz wiecej kasy zeby wydac w sprzęt to automat - szybciej i 2 osoby ogarną temat. Jak nie masz hektarów, i nie zależy Ci na czasie i masz ze 2 osoby posadzić na sadzarkę i chcesz zeby z 4 tysie w portfelu zostalo to taśmówka :)

Masz racje, zgadzam się z tym - tylko uprawiam również bób, sadzarka ta sama tylko rozstaw rzędów inny, ale to kwestia regulacji. Tylko ta cena, automaty strasznie drogo cenią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Pepik190
      Witam.
      Będe wdzięczny za podpowiedz jak zrobić sadzarkę do czosnku,zdjęcia dane konstrukcyjne.Z góry dziękuję.
    • Przez membrana
      Witam! Czy ktoś mógłby mi powiedzieć, czym zaprawiać czosek, jakie stosować opryski i co zrobić, zeby nie gnił wiosną?
    • Przez Kondzioo
      Witajcie... nie znalazłem nigdzie tematu z cenami czosnku więc piszcie po ile chodzi czosnek i w jakich regionach.. jezeli jest taki temat to przepraszam
    • Przez mwp113
      Wydzierżawiłem pole, na którym kiedyś rosło zboże, którego nie zebrali i zgniło. Od tego czasu minęło 2 lata, a pole zarosło krzakami. Popalilismy krzaki, zaoralismy pole i teraz pytanie do was. Co zrobić żeby doprowadzić pole do porządku tak, aby mozna było sadzić czosnek. Pole ma 1ha . Moze jakieś konkretne nawozy do odkwaszenia pola tak, aby doprowadzić je do porządku. Z góry dziekuje. ( Chcemy sadzić czosnek zimowy)
    • Przez 360i82Sa
      CZOSNEK
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj