bolid20

Opłacalność produkcji czosnku

Polecane posty

Piotr778    33

Zatyczki do słupków ogrodzeniowych są najczęściej stosowane

Edytowano przez Piotr778

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamek1113    0

Witam. Posadzilem czosnek sadzarka własnej roboty i gdy zasypuje ona ząbki tworzą się lekkie kopce (coś jak przy ziemniakami tylko mniejsze). Chciałem w tym sezonie zacząć używać chwastownika i moje pytanie brzmi czy chwastownik nie rozzsypie tych moich kopców?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartas96    0

Witam

Mam pytanie odnośnie sadzenia czosnku zimowego.

Na polu cały czas soi mi woda, czy opłaca sadzić się go w okolicach grudnia, czy może spróbować zasadzić harnasia na wiosnę ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
s4lim3    7

staraj się posadzić przed zimą, powinien czosnek zimowy przejsc proces jarowizacji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zieleniak    5

Kolego adamek1113 moglbys podrzucic jeszcze kilka zdjec swojej sadzarki? Interesuje mnie jak masz zrobione zagarnianie z tylu oraz redlice z przodu. Bylbym bardzo wdzieczny.
Jak wasze zabki sie ukorzenily? Jutro wrzuce kilka zdjec swojego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sokolam    5

oki kupione ;]

 

jeszcze pytanko jakiej srednicy zaslepki od profili sa ? 50x50 beda ok ? w srodku srednica 35mmx35mm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotr778    33

Ja też mam 50x50 i musiałem je trochę  zmodyfikować (przeciąć i rozszerzać ścianki) bo większe ząbki się kleszczyły i nie wylatywały .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
borys11    2

Ma ktoś na sprzedanie czosnek wiosenny ? Szukam 100kg do sadzenia.

 

Kolego, chyba masz pełną skrzynkę, bo nie można wysłać do Ciebie wiadomości na PW :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To późno. Ja sadzilem 15 października i jeszcze nie widać, zdj masz parę postów wyżej. Wykop ze 2 ząbki i zobacz jak wygląda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przems98    3

Witam. Zasadzilem czosnek 14.10 po tygodniu zasciółkowalem słomą i teraz czy na wiosne bedę musial zebrac tą słome żeby opryskać czy pryskac na slome? Jak to wyglada później. Dodam że 1 raz sadze

Edytowano przez Przems98

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamek1942    6

U mnie sadzony w połowie października, ma duże korzenie i szykuje się do puszczania kły, żeby ino nie poszedł mróz duży bez śniegu. Sporo zależy od gleby heh.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Igor1979    2

Dla uspokojenia tematu zmarznięcia czosnku taka ciekawostka. Szykując ząbki do sadzenia jesienią trafiały się czasem uszkodzone, które wyrzucałem na podwórko. Wczoraj znalazłem jeden taki co leżał sobie tak na trawie i wygląda dobrze pomimo panujących temperatur ujemnych -10. Więc ten co jest w ziemi z pewnością ma się znacznie lepiej. Pozdrawiam i głowa do góry, będzie dobrze  

post-43468-0-94613000-1482438145_thumb.jpg

Edytowano przez Igor1979

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Pepik190
      Witam.
      Będe wdzięczny za podpowiedz jak zrobić sadzarkę do czosnku,zdjęcia dane konstrukcyjne.Z góry dziękuję.
    • Przez membrana
      Witam! Czy ktoś mógłby mi powiedzieć, czym zaprawiać czosek, jakie stosować opryski i co zrobić, zeby nie gnił wiosną?
    • Przez Kondzioo
      Witajcie... nie znalazłem nigdzie tematu z cenami czosnku więc piszcie po ile chodzi czosnek i w jakich regionach.. jezeli jest taki temat to przepraszam
    • Przez mwp113
      Wydzierżawiłem pole, na którym kiedyś rosło zboże, którego nie zebrali i zgniło. Od tego czasu minęło 2 lata, a pole zarosło krzakami. Popalilismy krzaki, zaoralismy pole i teraz pytanie do was. Co zrobić żeby doprowadzić pole do porządku tak, aby mozna było sadzić czosnek. Pole ma 1ha . Moze jakieś konkretne nawozy do odkwaszenia pola tak, aby doprowadzić je do porządku. Z góry dziekuje. ( Chcemy sadzić czosnek zimowy)
    • Przez 360i82Sa
      CZOSNEK
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj