bolid20

Opłacalność produkcji czosnku

Polecane posty

emilzawa    0

witam

nie zostało może komuś 150-200 kg ząbków Harnasia do sadzenia??? źle wyliczyłem i muszę dokupić. :D

proszę o info na priv

pozdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RolnikMati    46

czyli jak często będę chodził chwastownikiem to wszystko będzie ok? zero motyki itp? a nie uszkadza szczypioru? nie rani?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
inwa2    0

Witam

Nie uszkodzi ale często trzeba jeździć a do puki będziesz walczył chwastownikiem to Stomp niech czeka na półce. Jak czosnek będzie szedł w główki wtedy Stomp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gwozd    104

Witam

Nie uszkodzi ale często trzeba jeździć a do puki będziesz walczył chwastownikiem to Stomp niech czeka na półce. Jak czosnek będzie szedł w główki wtedy Stomp.

 

 

Stomp zastosowany tak późno nie przychamuje czosnku? To chyba wychodzi gdzieś w maju? Zawsze pryskałem jak miał 10-15cm

 

Chwastownik sprawdza się również w czosnku jarym? Nie wygrzebuje go z ziemi? Jary jest sadzony płycej jak ozimy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Igor1979    2

Ja dawałem polifoskę 6 pod czosnek.

Co do gęsiostópek przy pielnikach to wskazane są one z wiosny aby ruszyć ziemię po zimie i dać glebie dopływ tlenu. Poprawia to przepuszczalność i nagrzewanie się ziemi (bardziej osuszy jej wierzchnią warstwę) . W późniejszym  czasie mogą działać niekorzystnie bo nadmiernie osuszać glebę choć przy zimowym głęboko posadzonym można podyskutować. Ale dużo zależy też od pogody bo jak będą deszcze albo ktoś nawadnia to spulchnienie gleby ułatwia rozrost główek w ziemi.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
inwa2    0

Witam

Czytałem gdzieś tu na tym forum, że niektórzy pielą czosnek w maju do czysta i pryskają Stompem więc raczej nie szkodzi. Skoro nie szkodzi małym roślinkom to tym bardziej tak dużemu czosnkowi. Można też zastosować nisko idącą belkę herbicydową na cztery przelotki, ustawić je tak, żeby szły w międzyrzędziach.

Ja sadzę tak, że rząd od rzędu oddalony jest o 27 cm więc jedna przelotka po środku wystarczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Waszak    0

witam posadzony i jeszcze troche zostalo jutro lub czwartek mokro niech przesuszy i dalej stompem go potraktowac mokro jest i zimno idzie co myslicie panowie i panie
i jeszcze pytanie czy sciolkowac sloma teraz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Igor1979    2

A tu leje i leje, posadzić się nie da a co mówić o pryskaniu. Ręczna robota ratuje tyle, że wszystko się klei. Mokra i zimna ziemia a w dodatku już śnieg i mrozy zapowiadają. Głowa do góry, damy radę hehe

 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

witam , czosnek sadze drugi rok i w związku z moim małym doświadczeniem mam kilka pytań :

1) Posadziłem 5listopada czosnek ręcznie  prawie w błoto przykryty jest 5 cm warstwą gleby, na pewno się nie ukorzenił a dziś rano było -6 i zapowiada się ze kilka dni jeszcze pomrozi. Gleba zamarzła czy czosnek nie zmarznie ? Przykryłbym go słomą tak jak w zeszłym roku ale planuję jeszcze oprysk Afalonem na chwasty tylko warunków niema .

2) Czy cebulki kwiatowe jakie uzyskałem z Harnasia mogę wysiać na wiosnę ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamek1113    0

Panowie jaka może być minimalna temperatura w dzień i w nocy żebym mógł prysnąć stompem aqua? I czy jest jakiś środek na jednoliscienne żebym mógł dać go razem ze stompem jesCze przed zimą?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sokolam    5

Koledzy pytanko mam co do sadzarki.

 

Z czego stosujecie rolki napędzające taśmę ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Pepik190
      Witam.
      Będe wdzięczny za podpowiedz jak zrobić sadzarkę do czosnku,zdjęcia dane konstrukcyjne.Z góry dziękuję.
    • Przez membrana
      Witam! Czy ktoś mógłby mi powiedzieć, czym zaprawiać czosek, jakie stosować opryski i co zrobić, zeby nie gnił wiosną?
    • Przez Kondzioo
      Witajcie... nie znalazłem nigdzie tematu z cenami czosnku więc piszcie po ile chodzi czosnek i w jakich regionach.. jezeli jest taki temat to przepraszam
    • Przez mwp113
      Wydzierżawiłem pole, na którym kiedyś rosło zboże, którego nie zebrali i zgniło. Od tego czasu minęło 2 lata, a pole zarosło krzakami. Popalilismy krzaki, zaoralismy pole i teraz pytanie do was. Co zrobić żeby doprowadzić pole do porządku tak, aby mozna było sadzić czosnek. Pole ma 1ha . Moze jakieś konkretne nawozy do odkwaszenia pola tak, aby doprowadzić je do porządku. Z góry dziekuje. ( Chcemy sadzić czosnek zimowy)
    • Przez 360i82Sa
      CZOSNEK
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj