bolid20

Opłacalność produkcji czosnku

Polecane posty

Igor1979    2

post-43468-0-62777800-1477586759_thumb.jpg

Ja posadziłem 18 października i dziś widziałem już kiełkujące chwasty. Wkrótce poleci Stomp. Nie ma z tym problemów bo czosnek sadzony głęboko. 

 

Z innej beczki. Mam jeszcze do posadzenia trochę ząbków. Czeka na pogodę i pewnie w sobotę go wysadzę. Ale zobaczyłem w nim coś jakby ślady po szkodnikach - małe żółte granulki. Ktoś z Was wie po czym to jest?

  

Edytowano przez Igor1979

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
s4lim3    7

obawiam się że afalon sobie nie poradzi - z resztą, wystarczy przeczytać etykiete, nawet nie wspomniane jest nic o miotle zbożowej. Dlatego osobiście daje 1l afalonu i 1.5l raceru na 1ha. Dwa różne środki, z różnymi sybstancjami czynnymi, działąjące na różne chwasty (część się powtarza), i np. już miotła zbożowa jest wrażliwa na działanie Raceru

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gwozd    104

Czy Afalon poradzi sobie z miotla zbozowa? Czosnek posadzony 2 tyg temu, opryskany wlasnie Afalonem dwa dni temu ale cos duzo tej miotly wschodzi. Jakies podpowiedzi?

 

Boxer dobrze radzi sobie z miotłą w pszenicy to pewnie w czosnku też da radę   http://agrofy.pl/wyszukiwarka/Boxer-800-EC

 

Ornak posadzony w zeszłym tygodniu ma już 3cm korzenie. Dziś posadziłem na próbę 200ząbków hiszpana, miał już 0,5cm korzenie a od góry pokazywało się zielone. Ciekawe czy przetrwa zimę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zieleniak    5

Jezeli czosnek jeszcze nie wypuszcza lodygi tylko sie ukorzenia to mozna wykonac oprysk Racerem? Sadzony dwa tyg temu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
logitech55    1

Koledzy czy wysiewacie nasiona (cebulki powietrzne) czosnku. Jeśli tak to jaki rozstaw zastosować i jak gęsto siać?  Jakby ktoś chciał to mam nadmiar ok 100 - 150 gram i mogę odsprzedać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RolnikMati    46

Panowie i Panie jak to jest z wymarzaniem czosnku? Wymarza dlatego że wyjdzie na powierzchnie po posadzeniu w zimie? a może na wiosnę wychodzi z ziemi i go mróz niszczy? czy też może wymarznąć pod ziemią nie wychodząc?? jak to jest ktoś mi powie? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
micgal39533    499

jak wyjdzie może umarznąć i jak nie wyjdzie też może umarznąć. najgorzej to jak jest mróz a nie ma śniegu i do tego wiatr albo w dzień deszcz a nocą jak pójdzie mróz to też lipa 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RolnikMati    46

Dzięki za odpowiedź. A ściółkowanie zabezpieczy przed wymarzaniem? opłaci się to robić? Ty micgal próbowałeś ściółki ze słomy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja w zeszłym roku ściółkowałem harnasia efekt na + ale do sciolkowania mialem rozrzutnik 1 ha w 5 godz rozwalilem.

 

Jedynym minusem byl hiszpan ktory mimo okrywy wypadł w 70 ciu %

Edytowano przez senator11111

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
inwa2    0

Zabieram się do wykonania pielnika do czosnku. Grzelo 1 podał stronę  gdzie można kupić palce do pielnika za 8 zł ja znalazłem takie same ale jeszcze taniej podaje numer telefonu 605 821 809 tam zamówiłem moje. Ja do tego pielnika zastosuje małe kółka uważam, że te kółka pomogą w dokładniejszej regulacji nacisku palców a tym samym pielnik stanie się bardziej uniwersalny. Będzie go można używać nawet do delikatnych warzyw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
inwa2    0

Witam

Tak chwastownik bo mam ponad 1 ha czosnku i wiecznie z chwastem jest problem. Same herbicydy nie dają rady utrzymać go w czystości ale z pomocą brony może się udać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gwozd    104

Jak pogodzić stomp i chwastownik? Przecież ruszenie gleby niweluje działanie herbicydu doglebowego

 

U mnie w nocy tak dolało że musi być ze 3-4 dni bez deszczu żeby wjechać w pole a na rędzinie jeszcze dłużej. Tydzień bez deszczu w listopadzie to raczej nierealne...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
micgal39533    499

przecież chwastownikiem dopiero na wiosnę wyjedziesz w pole. no trzeba jeździć jak zaczynają wychodzić albo jak ruszysz ziemię i widzisz że chwasty kiełkują. jak się pilnuje to gesiostopki nie potrzeba

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Pepik190
      Witam.
      Będe wdzięczny za podpowiedz jak zrobić sadzarkę do czosnku,zdjęcia dane konstrukcyjne.Z góry dziękuję.
    • Przez membrana
      Witam! Czy ktoś mógłby mi powiedzieć, czym zaprawiać czosek, jakie stosować opryski i co zrobić, zeby nie gnił wiosną?
    • Przez Kondzioo
      Witajcie... nie znalazłem nigdzie tematu z cenami czosnku więc piszcie po ile chodzi czosnek i w jakich regionach.. jezeli jest taki temat to przepraszam
    • Przez mwp113
      Wydzierżawiłem pole, na którym kiedyś rosło zboże, którego nie zebrali i zgniło. Od tego czasu minęło 2 lata, a pole zarosło krzakami. Popalilismy krzaki, zaoralismy pole i teraz pytanie do was. Co zrobić żeby doprowadzić pole do porządku tak, aby mozna było sadzić czosnek. Pole ma 1ha . Moze jakieś konkretne nawozy do odkwaszenia pola tak, aby doprowadzić je do porządku. Z góry dziekuje. ( Chcemy sadzić czosnek zimowy)
    • Przez 360i82Sa
      CZOSNEK
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj