bolid20

Opłacalność produkcji czosnku

Polecane posty

s4lim3    7

ja już posadziłem na szczęscie, ale tyłka nie czuje ;d

 

co do kalibratorów, kilka stron wstecz dawałem link :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gwozd    104

ja już posadziłem na szczęscie, ale tyłka nie czuje ;d

 

co do kalibratorów, kilka stron wstecz dawałem link :)

 

no to nieźle w polu pracujesz  :D

 

też skończyłem sadzić...

 

żeby zrobić kalibrator to wystarczy otwornica do płyt g/k, wiertarka, sklejka albo inna cienka deseczka i 5 minut roboty, a linki są wcześniej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
micgal39533    499

też skończyłem sadzić wczoraj dziś zawałowane i opryskane. teraz zostało już tylko obieranie. ten co sadziłem miesiąc temu to już ma ładne korzonki ;) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafalwwe42    1

Witam. Mam do sprzedania 5kg cebulek z kwiatostanów. Masa 1000 szt to ok 40 g. Cena za pół kilo to 90 zł. około 12 tyś sztuk. Przy większej ilości możliwa negocjacia  W razie pytań 697526498. Ja mam do sadzenia 250 kg ząbków i 10 kg cebulek powietrznych ale taka pogoda że jeszcze nie zacząłem. Jak nie wyjdzie słonko to albo w błoto będę sadził albo poczekam jeszcze ze 2 tygodnie.  pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
s4lim3    7

nie nie uszkadzają szczypiora. Robisz tym wtedy, jak chwast zaczyna kiełkować i jeszcze się nie ukorzenił, to wtedy wpadasz chwastownikiem i znów masz czyste pole. Taka alternatywa dla stomp'u z tym że nie możesz zaspać i pozwolić zeby chwast wybił dość wysoko bo te druty nie będą go w stanie wytargać z ziemi z korzeniem.

 

Nie robiłem tym, bo używam lekkiej brony, ale chyba przy wymieszaniu nawozów na wiosne z ziemią też sie chyba sprawdza ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
logitech55    1

Sadzę w tym roku na spróbowanie 0,5 ara jesienne 2 odmiany i wiosenny. Nawożenie to po analizie siarczan potasu, Yara mila complex , oraz obornik przepiórczy. 

wy ząbkowałem tydzień temu i już w kartonie dostaje korzenie więc muszę się spieszyć z sadzeniem. Czy uprawialiście czosnek z cebulek powietrznych jaki zastosować rozstaw i na jaką głębokość zasadzić?

Ile dajecie zaprawy na jaką ilość czosnku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
micgal39533    499

chwastownika używam od początku wiosny od pierwszego siewu nawozu aż do czasu kiedy wykształca się główki czosnku. obecnie niezastąpiona maszyna u każdego co ma czosnek w rejonie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrek9106    1

Panowie jak rozsiewacie nawoz wiosna i jaka metode macie do obrywania tych lepkow co wypuszczaja? Myslalem nad tym, zeby nawoz rozsiewac takimi siewniczkami recznymi obok rzedu czosnku. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Qlewicz    2

Panowie jak rozsiewacie nawoz wiosna i jaka metode macie do obrywania tych lepkow co wypuszczaja? Myslalem nad tym, zeby nawoz rozsiewac takimi siewniczkami recznymi obok rzedu czosnku. 

Wszystko zależy od tego ile masz czosnku. Przy kilku ar to możesz się bawić ale jeśli w grę wchodzi 0,5 ha albo więcej to już trochę czasu będziesz potrzebował. A co do techniki wysiewu to raczej ręcznie albo tradycyjnie lejem.

 

Obrywanie kwiatostanów to chyba tylko ręcznie bez narzędzi (choć czytałem też o używaniu nożyka) poprzez obłamanie przy samym liściu.

To się tylko tak strasznie wydaje ale naprawdę idzie bardzo sprawnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gesiog1    1

Ja rozsypuje nawóz opryskiwaczem stihla, bardzo fajnie to idzie, robię tak już kilka lat, także temat sprawdzony, ale to na 20 ar.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
logitech55    1

Osobiście widziałem jak pod seler sieją nawóz i ile tego sypią. Workowi odcinają narożnik biorą go w ręce i idą nad rzędami i sypią

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
micgal39533    499

nawóz to zwykłym siewnikiem wjechać rozsiać przejechać pazurkami i do domu :D a kwiaty to najlepiej się obcina sekatorem takim małym ;) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mireek111    0

Majster90 - U was nie pada ? u mnie takie mokro ,ze nic nie można zrobić w polu błoto i nie widać by było lepiej. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Majster90    4

Co parę dni popaduje, ale pole mam na lekkiej pochyłości więc można normalnie już uprawiać, ale u sąsiada poniżej woda stoi.


Zajmuję się uprawą Truskawek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
micgal39533    499

Panowie a ten chwastownik reguluje sie jakos czy normalnie te pazurki po czosnku jada?

ustawia się kąt czy mają ryć głębiej czy płycej. na początku to się puszcza głębiej a jak już się robią główki noto tylko po wierzchu przeleci i tyle ;) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W sumie to będę w tym roku pierwszy raz pryskał stompem, pogoda i pole jest jakie jest. Na ulotce stompu pisze, ze ząbki sadzone na głębokości 5cm, rozumiem, że przykryte 5cm warstwą ziemi?Na pewno nie wszędzie jest 5cm, czy nie uszkodzę jakoś ząbków? 

 

Czy lepiej pryskać później?

 

 

Edytowano przez SzczepanKlisiewicz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zieleniak    5

Czy Afalon poradzi sobie z miotla zbozowa? Czosnek posadzony 2 tyg temu, opryskany wlasnie Afalonem dwa dni temu ale cos duzo tej miotly wschodzi. Jakies podpowiedzi?

Edytowano przez Zieleniak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Pepik190
      Witam.
      Będe wdzięczny za podpowiedz jak zrobić sadzarkę do czosnku,zdjęcia dane konstrukcyjne.Z góry dziękuję.
    • Przez membrana
      Witam! Czy ktoś mógłby mi powiedzieć, czym zaprawiać czosek, jakie stosować opryski i co zrobić, zeby nie gnił wiosną?
    • Przez Kondzioo
      Witajcie... nie znalazłem nigdzie tematu z cenami czosnku więc piszcie po ile chodzi czosnek i w jakich regionach.. jezeli jest taki temat to przepraszam
    • Przez mwp113
      Wydzierżawiłem pole, na którym kiedyś rosło zboże, którego nie zebrali i zgniło. Od tego czasu minęło 2 lata, a pole zarosło krzakami. Popalilismy krzaki, zaoralismy pole i teraz pytanie do was. Co zrobić żeby doprowadzić pole do porządku tak, aby mozna było sadzić czosnek. Pole ma 1ha . Moze jakieś konkretne nawozy do odkwaszenia pola tak, aby doprowadzić je do porządku. Z góry dziekuje. ( Chcemy sadzić czosnek zimowy)
    • Przez 360i82Sa
      CZOSNEK
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj