bolid20

Opłacalność produkcji czosnku

Polecane posty

s4lim3    7

po ile goniłeś i na której giełdzie ? (o ile to nie tajemnica). Z tego co wiem cena była ok 1.3 zł za jedynke obraną, ciekawi mnie czy tyle jest czy wypikowała w góre

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
micgal39533    498

Jakie ceny na giełdach za brudny?

 

 

nwm bo nie było a ja wszystko obierane. 

 

w sandomierzu 

 

1 była 1,3-1,4 a większe od 1 to 1,6

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
micgal39533    498

Ile jest tych klas czosnku i ile każda klasa ma cm?

u mnie jest 6 klas 

0- 7 i więcej 

1- 6,5

2-6 

3-5,5

4-5

5-poniżej 5 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

u mnie jest 6 klas 

0- 7 i więcej 

1- 6,5

2-6 

3-5,5

4-5

5-poniżej 5 

A takie pytanie do ciebie, a jak sortujesz i masz główkę dajmy na to 5,20 albo 5,30 to do której klasy ją dajesz do 3 czy 4? Ja w tym roku robiłem posiał na 4-5 cm i 5-6 cm. W tym roku bardziej sprecyzuje bo dużo nie miałem w tym roku więcej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek42    23

Z czasem nie potrzebny ten kalibrator,  już przy czyszczeniu widzę które w jaki sort wpadają 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No muszę sobie to kupić bo bez tego to sortowanie jest tragiczne i mało sensowne, zabiera dużo więcej czasu. Wsadziłeś już wszystko micgal ile tego masz w tym roku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
micgal39533    498

No muszę sobie to kupić bo bez tego to sortowanie jest tragiczne i mało sensowne, zabiera dużo więcej czasu. Wsadziłeś już wszystko micgal ile tego masz w tym roku?

 

jeszcze sadzę jutro może skończę. będzie ze 2 tony 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gwozd    104

Kalibrator łatwo samemu zrobić. Wystarczy w desce wyciąć otwory o odpowiedniej średnicy. Przez dwa lata używałem takiego z deski dopiero w tym roku kupiłem plastikowy. Gdzieś wcześniej wstawiałem zdjęcie czosnku w kalibratorze.

 

Tez sadze... na jutro wziąłem wolne w pracy. Od piątku znowu deszcz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To ładnie, zobaczymy jak uda się ten rok. Wiesz, ten kalibrator to jakieś duże pieniądze nie są to nie będę się bawił w robienie, jest dużo innej roboty, ale pomysł ciekawy :D Ja się zastanawiałem nad zrobieniem bronę chwastownika, ale nie mogłem znaleźć pazurów do tego, znalazłem nowe pazury na jednej stronie to 45 zł/szt a w taki standard wchodzi 60 pazurków to koszt tych pazurów nie wiele się różni od kosztu całej nowej maszyny. Macie może jakieś źródło takich pazurów w rozsądnej cenie? Był bym wdzięczny bo w zimę zajęć mam mniej to bym się czymś zajął, bo aktualnie to maszyny maluje w garażu :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jest dość mokro i jeszcze ma do końca tyg padać. Mogę pryskac stompem? Nie uszkodzi zabkow? Ziemia gliniasta czosnek sadzony w sobotę.

Edytowano przez dawidursus323

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

będę w zimę przerabiał chwastownik. gdzieś widziałem te pazurki taniej

Pokazał byś jakim sprzętem dysponujesz, możesz na priv albo tu na forum jak tam wolisz. Coś nie pasuje ci w sprzęcie że przeróbki? Dał byś znać gdzie takie pazurki można dostać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

będę przerabiał na większy 

 

I właśnie o taką maszynę mi chodziło lecz mniejszych rozmiarów. Jak byś znalazł gdzieś takie pazury, jakąś ofertę czy wiedział gdzie można dostać i w jakiej cenie był bym bardzo wdzięczny za pomoc. Ja będę jeszcze szukał to też dam znać jak coś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luteks77    8

Witam,czy z cebulek wietrznych wyrośnie taki sam czosnek jak z takich z ziemi i na jaką głębokość i rozstaw sadzi się cebulki wietrzne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Pepik190
      Witam.
      Będe wdzięczny za podpowiedz jak zrobić sadzarkę do czosnku,zdjęcia dane konstrukcyjne.Z góry dziękuję.
    • Przez membrana
      Witam! Czy ktoś mógłby mi powiedzieć, czym zaprawiać czosek, jakie stosować opryski i co zrobić, zeby nie gnił wiosną?
    • Przez Kondzioo
      Witajcie... nie znalazłem nigdzie tematu z cenami czosnku więc piszcie po ile chodzi czosnek i w jakich regionach.. jezeli jest taki temat to przepraszam
    • Przez mwp113
      Wydzierżawiłem pole, na którym kiedyś rosło zboże, którego nie zebrali i zgniło. Od tego czasu minęło 2 lata, a pole zarosło krzakami. Popalilismy krzaki, zaoralismy pole i teraz pytanie do was. Co zrobić żeby doprowadzić pole do porządku tak, aby mozna było sadzić czosnek. Pole ma 1ha . Moze jakieś konkretne nawozy do odkwaszenia pola tak, aby doprowadzić je do porządku. Z góry dziekuje. ( Chcemy sadzić czosnek zimowy)
    • Przez 360i82Sa
      CZOSNEK
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj