bolid20

Opłacalność produkcji czosnku

Polecane posty

co ile sadzic harnasia 10cm czy 14cm? 

10 to gęsto.. Najlepiej tak co 15 wtedy czosnek ma miejsce, korzenie mają miejsce i jest spoko. Chyba że na powierzchni ci zależy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelciazol    0

mam 15 arów pod czosnek pierwszy raz chcę posadzić, ile powinienem mieć ząbków na ten kawałek ? bo licze i licze i wychodzi mi około 18szt/m2 ,czyli 27000 tys ząbków na ten kawałek? i podzielić na 7 to daje około 3850 główek?? nie czaje aż tak dużo ? i gdzieś główka 0,80gr to 3000tys na samo posadzenie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
micgal39533    498

za darmo nic nie ma ;) mi na 10 arów wchodzi mniej więcej 90 kg to jak wyliczyliśmy przy takich cenach za kg wychodzi ponad 20 tyś a na główki to pewnie i 30 by przebiło ;) wiesz możesz zasadzić mniej tylko jaki to sens w połowie puste pole uprawiać ;) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jak zaprawić czosnek zaprawą t75? 

-tak jak pisze czyli moczyć 100kg ząbków w 100l wody i do tego 400g zaprawy czy,

-dać go do betoniarki i polać zawiesiną?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mam 15 arów pod czosnek pierwszy raz chcę posadzić, ile powinienem mieć ząbków na ten kawałek ? bo licze i licze i wychodzi mi około 18szt/m2 ,czyli 27000 tys ząbków na ten kawałek? i podzielić na 7 to daje około 3850 główek?? nie czaje aż tak dużo ? i gdzieś główka 0,80gr to 3000tys na samo posadzenie?

Powiem ci tak, sadzisz pierwszy raz i nie dziwie się, że masz takie wrażenie - ale niestety tak to wychodzi :P Miałem to samo. Ja w tym roku mam wsadzone 1300 główek Harnasia na powierzchni 5 arów.. Wiec w sumie mam taki przelicznik jak wypisałeś. Jak nie masz własnego materiału siewnego to wychodzą ładne ceny.. Do tej ceny dolicz sobie oczywiście nawozy jak i środki ochrony. Nie ma wyjścia - start kosztuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
micgal39533    498

jak zaprawić czosnek zaprawą t75? 

-tak jak pisze czyli moczyć 100kg ząbków w 100l wody i do tego 400g zaprawy czy,

-dać go do betoniarki i polać zawiesiną?

 

 

ja kupiłem kinto duo rozcieńczyłem to z wodą. wsypuję do betoniarki skrzynkę ząbków wlewam tego roztworu ze 0,2l wymieszam potem dosypuję funebenu plus i znowu mieszam i jest ok ;) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gwozd    104

ja kupiłem kinto duo rozcieńczyłem to z wodą. wsypuję do betoniarki skrzynkę ząbków wlewam tego roztworu ze 0,2l wymieszam potem dosypuję funebenu plus i znowu mieszam i jest ok ;)

 

Betoniarka nie obija ząbków?Też zastanawiałem się nad tym żeby zaprawiać jak zboże ale boję się uszkodzeń. 

Teraz tak sobie myślę że może scenik byłby lepszy od vitawaxu?

 

Wreszcie pada :lol:  trzeba będzie się wziąść do roboty

 

Łuskasz ręcznie?

Edytowano przez gwozd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
micgal39533    498

Betoniarka nie obija ząbków?Też zastanawiałem się nad tym żeby zaprawiać jak zboże ale boję się uszkodzeń.

Teraz tak sobie myślę że może scenik byłby lepszy od vitawaxu?

 

Wreszcie pada :lol: trzeba będzie się wziąść do roboty

 

Łuskasz ręcznie?

nie ząbki są całe. ostatni raz już ręcznie za rok wkracza maszyna ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gwozd    104

Czy możesz zdradzić jaka to maszyna? Jakiś link

 

Sadzarki pewnie przygotowane do pracy to róbcie zdjęcia i wstawiajcie na forum. Muszę przez zimę coś sobie skombinować. Może dam zlecenie znajomemu rzemieślnikowi na wykonanie sadzarki. Robi świtne żmijki do zborza, łuparki do drewna, bramy itd tylko muszę pokazać co ma wykonać. Czy może kupić coś fabrycznego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
micgal39533    498

Czy możesz zdradzić jaka to maszyna? Jakiś link

 

Sadzarki pewnie przygotowane do pracy to róbcie zdjęcia i wstawiajcie na forum. Muszę przez zimę coś sobie skombinować. Może dam zlecenie znajomemu rzemieślnikowi na wykonanie sadzarki. Robi świtne żmijki do zborza, łuparki do drewna, bramy itd tylko muszę pokazać co ma wykonać. Czy może kupić coś fabrycznego?

 

wpisz sobie maszyna do rozdzielania czosnku 

 

micgal to ile sadzisz w tym roku ?

 

 

około 2t 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamek1942    6

co sądzicie o stosowaniu siarczanu potasu w 2 dawkach na jesieni i na wiosnę, i czy czosnek urośnie na trochę zasolonych ziemiach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
s4lim3    7

micgal a tak na główki to ile, ewentualnie obszarowo bo w tych przelicznikach na kg to kiepski jeste, ale 2 tony to gdzies z 1.3ha ?:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek3773    230

sadząc 5ką-5,5 to 1 tona na ha średnio licząc , grubszym obszar drastycznie maleje, 

Edytowano przez jacek3773

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
micgal39533    498

my sadzimy 2,3,4 przeliczane na kg bo główek nikt nie policzy. moja sadzarka wychodzi ok 1,5-1,7 ha a takimi na 3 rzędy to 2-2,2 ha

jak ostatnio liczyłem to wyszło 90 kg na 10arów

Edytowano przez micgal39533

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek3773    230

 noo to z 2 ha trochę kasy wpadnie, u mnie 3 rzędy za c330 wychodzi jakieś 26tyś główek x 7 ząbków licząc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Majster90    4

Ma ktoś na sprzedaż trochę ładnego harnasia do sadzenia ?

 

Dodatkowo jaki nawóz sypiecie przed sadzeniem ?

 


Zajmuję się uprawą Truskawek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

15.10 planuje sadzić. Czy mogę juz rozłupywać główki? Bo słyszałem że najlepiej przed samym sadzeniem.

Ja daje pod czosnek polifoske 8. Chciałem 6 bo ma mniej azotu ale nie mogłem dostać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,czytałem czytałem, a teraz się wypowiem:)

Mniej więcej mam już wszystko poukładane, czosnek sadzę od 3 lat.

Pod czosnek:

Yara mila complex(lub Polimag S), Siarczan potasu, Superfosfat.

 

Po sadzeniu:Stomp Aqua 455 CS.

 

Ale dalej nie mam opracowanej dobrej zaprawy do ząbków. Przeczytałem wszystkie karty forum i zdań jest dużo. Do tej pory dawałem zwykłą zaprawę do zboża, Podpowiedzcie co użyć dobrego nie koniecznie drogiego i żeby nie robić mieszanek nie wiadomo ilu specyfików...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Pepik190
      Witam.
      Będe wdzięczny za podpowiedz jak zrobić sadzarkę do czosnku,zdjęcia dane konstrukcyjne.Z góry dziękuję.
    • Przez membrana
      Witam! Czy ktoś mógłby mi powiedzieć, czym zaprawiać czosek, jakie stosować opryski i co zrobić, zeby nie gnił wiosną?
    • Przez Kondzioo
      Witajcie... nie znalazłem nigdzie tematu z cenami czosnku więc piszcie po ile chodzi czosnek i w jakich regionach.. jezeli jest taki temat to przepraszam
    • Przez mwp113
      Wydzierżawiłem pole, na którym kiedyś rosło zboże, którego nie zebrali i zgniło. Od tego czasu minęło 2 lata, a pole zarosło krzakami. Popalilismy krzaki, zaoralismy pole i teraz pytanie do was. Co zrobić żeby doprowadzić pole do porządku tak, aby mozna było sadzić czosnek. Pole ma 1ha . Moze jakieś konkretne nawozy do odkwaszenia pola tak, aby doprowadzić je do porządku. Z góry dziekuje. ( Chcemy sadzić czosnek zimowy)
    • Przez 360i82Sa
      CZOSNEK
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj