bolid20

Opłacalność produkcji czosnku

Polecane posty

s4lim3    7

no to jak peka skóra przy obieraniu to sie niczym nie przejmuj tylko w ziemie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek42    23

Chyba bardziej mu chodziło czy juz wyłuskany podczas wykopków leżący do tej pory w ząbkach można sadzić , generalnie jest tak że powinno się ząbkować przed sadzeniem ale czy to reguła? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janusz00    0

Chyba bardziej mu chodziło czy juz wyłuskany podczas wykopków leżący do tej pory w ząbkach można sadzić , generalnie jest tak że powinno się ząbkować przed sadzeniem ale czy to reguła? 

 

Rozsypany podczas czyszczenia i obcinania korzeni.Mam tego okolo 100 kg i leży juz miesiąc i o taki mi chodzi.Ząbki zdrowe zdarza się i zabarwiona skórka na zółto ale po obraniu czosnek biały.Wiem ,że trzeba łuskac przed sadzeniem ale szkoda mi tego bo sa duże i grube ząbki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kuzynek    0

cześć

Potrzebuje ok 500 główek harnasia do sadzenia - (Borys11 nie mogę Ci wysłać wiadomości pv) - jeśli ktoś chętny do współpracy proszę o kontakt

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
micgal39533    498

cześć

Potrzebuje ok 500 główek harnasia do sadzenia - (Borys11 nie mogę Ci wysłać wiadomości pv) - jeśli ktoś chętny do współpracy proszę o kontakt

 

 

skąd jesteś ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafalwwe42    1

Ja zaprawiałem prestige forte 370fs czosnek . Jest w nim ta substancja co w nuprid. Nie jestem expertem ale działa bardzo długo i jezeli naloty błotniszki bedą wczesne nie trzeba sie martwić bo na poczatku wiosny jeszcze działa (miałem 100 ząbkow nie zaprawionych znalazłem 3 larwy  a na zaprawionym nie było nic widać ) w tym roku dołożę jeszcze coś na grzyba z zapraw zbożowych bo pencykuron jest bardziej na choroby ziemniaka. nuprid wyjdzie taniej i lepiej dodać zaprawe nasienną t75 to leptej od grzyba ochroni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gwozd    104

Właśnie ozimy zaprawiałem prestigem bo został z ziemniaków i nie miałem problemów z robakami. Jary zaprawiłem vitawaxem(karboksyna i tiuram) trzeba było dobrze pryskać od robaka żeby nie było szkód. Pencykuron z tego co pamiętam działa bardziej kontaktowo, powierzchniowo. Więc gdyby połączyć vitawax i nuprid a do tego dorzucić np primus b? Czy to dobry pomysł?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek3773    230

Witam,Panowie ile ząbków wysadzacie na 1ar działki ??? Sadzicie recznie czy macie sadzarki ?

średnio 20tyś główek liczę x 7 ząbków , sadzone mechanicznie,  a na1ar to tylko ręcznie bo szkoda sobie d.., zawracać sadzarką

 

 

 

 

 

jaką zaprawę polecacie bo u mnie co rok cóś innego, i jakoś, a może dla tego , że rok rokowi nie równy i do żadnej się nie przekonałem , trzeba  dy pewnie kilkoma w jednym sezonie

Edytowano przez jacek3773

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
micgal39533    498

Mogę wiedzieć gdzie sprzedajecie czosnek i czy nie ma z tym problemu?

 

na giełdzie lub w domu 

 

nie ma problemu 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Honda7    0

Wiatm, od dłuższego czasu jestem na rorum i kupię sadzeniaka harnasia na około 25 arów. Propozycję i oferty proszę na priv.  Pozdrawiam wszystkich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gwozd    104

Będę sadził za miesiąc.

 A gdyby tak teraz rozsiać sól potasową zamiast siarczanu potasu przed sadzeniem? Deszcz wypłukałby chlor tak żeby nie było żadnych negatywnych skutków?

 

 

 

 

Jaką masz technike zaprawienia dużej ilości ząbków?

Edytowano przez gwozd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
micgal39533    498

my dziś zaczęliśmy łuskanie. za tydzień planujemy zacząć sadzić. co do soli potasowej to chyba bym nie ryzykował 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

my dziś zaczęliśmy łuskanie. za tydzień planujemy zacząć sadzić. co do soli potasowej to chyba bym nie ryzykował 

Nie za szybko z tym sadzeniem? Nie przemarznie ci to? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
micgal39533    498

Nie za szybko z tym sadzeniem? Nie przemarznie ci to? 

 

zawsze zaczynamy sadzić z końcem września a za czym się to wyłuska to zejdzie trochę cóż klimat się zmienia wszystko przyspiesza nie długo to dwa razy w roku będzie trzeba sadzić i kopać jak takie pogody będą 

 

co do zaprawiania ząbków to moczymy je w opryskach. 

Edytowano przez micgal39533

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gwozd    104

Również moczę. Kupiłem nuprid żeby dodać do zaprawy ale chodzi mi o technikę moczenia a później suszenia. W czym moczysz? Beczki? Jak wyciągasz z tego ząbki?

Zaprawę mam w 30l kanistrze a na ząbki uszyty taki worek z firanki. Ząbki w worku moczą się około 10-15minut wyciągam żeby ściekły i wykładam cienko na folie do wyschnięcia. Tylko to zajmuje strasznie dużo czasu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak zamoczyło mi wczoraj worek czosnku po mocnych opadach to coś się z nim stanie? Będzie nadawał się do sadzenia? Tak wczoraj zacinało że pod zadaszeniem mi czosnek zacinało.. :/ Powiesiłem worki na powietrzu żeby miało dostęp powietrza, ale nie wiem. Pomóżcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gwozd    104

Jak kombinowałem z czyszczeniem czosnku to umyłem kilka główek. Po wyschnięciu pomarszczył się, wyglądał gorzej od tego czyszczonego na sucho ale ząbki miał normalne. Myślę że jak go dobrze wysuszysz i nie splesnieje ani wypuści korzeni to będzie dobry. Zresztą zaprawianie polega na moczeniu gdzie nośnikiem jest woda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Pepik190
      Witam.
      Będe wdzięczny za podpowiedz jak zrobić sadzarkę do czosnku,zdjęcia dane konstrukcyjne.Z góry dziękuję.
    • Przez membrana
      Witam! Czy ktoś mógłby mi powiedzieć, czym zaprawiać czosek, jakie stosować opryski i co zrobić, zeby nie gnił wiosną?
    • Przez Kondzioo
      Witajcie... nie znalazłem nigdzie tematu z cenami czosnku więc piszcie po ile chodzi czosnek i w jakich regionach.. jezeli jest taki temat to przepraszam
    • Przez mwp113
      Wydzierżawiłem pole, na którym kiedyś rosło zboże, którego nie zebrali i zgniło. Od tego czasu minęło 2 lata, a pole zarosło krzakami. Popalilismy krzaki, zaoralismy pole i teraz pytanie do was. Co zrobić żeby doprowadzić pole do porządku tak, aby mozna było sadzić czosnek. Pole ma 1ha . Moze jakieś konkretne nawozy do odkwaszenia pola tak, aby doprowadzić je do porządku. Z góry dziekuje. ( Chcemy sadzić czosnek zimowy)
    • Przez 360i82Sa
      CZOSNEK
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj