bolid20

Opłacalność produkcji czosnku

Polecane posty

gwozd-Skąd masz taką fajną miarkę? Jak ją nazwać, żeby znaleźć w necie?

Edytowano przez dawidursus323

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

gwozd-Skąd masz taką fajną miarkę? Jak ją nazwać, żeby znaleźć w necie?

Dołączam się - szukałem trochę tego na necie i nic nie widzę, fajny sprzęcik gdzie to można znaleźć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gwozd    104

Kupiłem coś takiego

http://sklep.agrosimex.pl/kalibrownica-do-owocow-55-90-duplikat-1.html

ale i tak wygodniej się kalibruje deseczką w której wycięte są otwory odpowiedniej wielkości, otwornica do płyt g/k tylko drewno nie może być zbyt twarde, zrobiłem coś podobnego z cienkiej deski lipowej

http://www.euroflora.pl/tabid/448/Type/ProductDetails/ProductID/781/Default.aspx

 

 

wstawiajcie zdjęcia swoich maszyn do sadzenia i zbioru

Edytowano przez gwozd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
max00    0

Witajcie potrzebuje 60 kg harnasia ładnego i zdrowego do sadzenia w rosadnej cennie kontak na priv pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czpat99    1

Miał by ktoś na sprzedaż harnasia do sadzenia w okolicach Płocka? (nie dużo, na jakieś 2-5 arów)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kiedy sadzić harnasia [początek września,czy października a może koniec października, na jaką głębokość i w jakim rozstawie [mam do wyboru 10cm,14cm,20cm,28cm]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
s4lim3    7

zależy skąd jesteś, jak z północy kraju to bym sadził końcem października bo tam są gorsze zimy + problem z pokrywą śnieżną na 7-8 cm w rozstawie 14 cm - mówimy tutaj o rozstawie czosnku a nie rzędów ? Ja na południu zazwyczaj mam już go w ziemi ok 15 października

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z małopolski. Tak chodzi mi o rozstaw czosnku. Czyli sadzić w 1 połowie października. Ja będę mieć rozstaw około 35-40 cm. Czy potem mogę likwidować chwasty w miedzyrzedziach za pomocą kultywatora UG z przestawionymi zębami aby z przodu szedł 1 ząb a z tylu jeszcze 2 bo polach tego pierwszego? Zda to egzamin?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

tak, mam sadzarke na 3 rzędy czyli jak posadze na 40cm to mam razem 80cm to wyjdzie za ciągnikiem i jeszcze po 10cm luzu po obu stronach od kół

 

Edytowano przez dawidursus323

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mireek111    0

Też teraz planuje posadzić tak z 3 dłuższe rzędy i myślę jaki rozstaw byłby odpowiedni , może by pielnikiem do ziemniaków międzyrzędzia opielić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mireek111    0

Też teraz planuje posadzić tak z 3 dłuższe rzędy i myślę jaki rozstaw byłby odpowiedni , może by pielnikiem do ziemniaków międzyrzędzia opielić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mireek111    0

Jak da rade w burakach to w czosnku też .Tylko tu widzę większy rozstaw niż 40cm, tu bedzie taki jak w ziemniakach.

Edytowano przez mireek111

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

no bo jak w ziemniakach za ciągnikiem idą 2 rzędy a u mnie beda 3 

mam jeszcze takie pytanie do Was czy jak posadze c-360 to potem wjade w to c-330? Chodzi mi głównie o szerokość z tyłu bez szerokości opon? W c-360 z tego co pamietam od kola do koła jest coś około 100cm a w c-330?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzys7272    2

Sprzedam Harnasia kaliber 4-4.5 około 11tyś główek cena 0,4 zł za główke
602 823 338 woj.ślaskie
Ma ktos do sprzedania Ruska albo ornaka do sprzedania do sadzenia ? Okolo 200-300kg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Pepik190
      Witam.
      Będe wdzięczny za podpowiedz jak zrobić sadzarkę do czosnku,zdjęcia dane konstrukcyjne.Z góry dziękuję.
    • Przez membrana
      Witam! Czy ktoś mógłby mi powiedzieć, czym zaprawiać czosek, jakie stosować opryski i co zrobić, zeby nie gnił wiosną?
    • Przez Kondzioo
      Witajcie... nie znalazłem nigdzie tematu z cenami czosnku więc piszcie po ile chodzi czosnek i w jakich regionach.. jezeli jest taki temat to przepraszam
    • Przez mwp113
      Wydzierżawiłem pole, na którym kiedyś rosło zboże, którego nie zebrali i zgniło. Od tego czasu minęło 2 lata, a pole zarosło krzakami. Popalilismy krzaki, zaoralismy pole i teraz pytanie do was. Co zrobić żeby doprowadzić pole do porządku tak, aby mozna było sadzić czosnek. Pole ma 1ha . Moze jakieś konkretne nawozy do odkwaszenia pola tak, aby doprowadzić je do porządku. Z góry dziekuje. ( Chcemy sadzić czosnek zimowy)
    • Przez 360i82Sa
      CZOSNEK
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj