bolid20

Opłacalność produkcji czosnku

Polecane posty

Jak tak mowicie to w sumie nie wiem jaka to odmiana kupowałem jako jarusa ;)  xD ale z główek jak natenczas już jestem zadowolony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzesio31    4

<p>Ja też nie dam sobie głowy uciąć że mam jarusia :) tylko tak jak napisałem, mój ma sporo małych ząbków - ten że zdjęcia w ogóle nie przypomina mojego </p>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
borys11    2

Mój jarus w tym roku jakiś gigant porósł. Chyba mu te deszcze pomogły tydzień przed kopaniem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek42    23

Ja jarego nie mam, harnasia skończyłem kopać na początku zeszłego  tygodnia, dziś byłem ostatni raz na giełdzie , w tym roku dość sprawnie idzie ,  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
borys11    2

U mnie kopanie ręczne jeszcze. Harnasia kopałem 28-29 czerwiec. Pół hektara w dwa dni ręcznie. Dwie osoby - Ukraińcy. Ja tylko zwozilem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gwozd    104

Dzisiaj zaczynam kopać jarego. Zazwyczaj wychodził w sierpniu, około 10 ale w tym roku jakoś wcześniej jest gotowy

 

Do mojej galeri wstawiam zdjęcia z prośbą o identyfikacje odmiany. Sadzeniak kupiłem jako ornak ale coś nie bardzo mi pasuje, kopany około 15 lipca. Sadzony razem z harnasiem długo nie pokazywał się na powierzchni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
borys11    2

borys nie za wcześnie na kopanie wiosennego ?

Na mój już był czas, niektóre główki już uciekaly...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mireek111    0

Ja miałem posadzone 3 rodzaje jeden na 100% harnaś, pozostałe 2 nie wiem jeden z nich biały i jakies sa wcześniejsze .Harnaś ma szerokie liście a tamte cieniutkie i krzaki wyższe niż harnaś,na poczatku lipca wyschły , a harnaś jeszcze w ziemi bo dopiero żółty sie robi, a głowki całe i jeszcze nie wylatuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gwozd    104

Rano dodałem zdjęcia i nadal nie ma ich w galeri.

Myślałem że harnaś to najwcześniejsza odmiana

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

kolego gwozd ornaka mozna łatwo odróżnić bo ma szerokie liście ( potocznie na ornaka u nas  sie mowi czosnek szerokolistny)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gwozd    104

No wreszcie moderator zatwierdził zdjęcia. Jedno odrzucił jak napisał z powodu słabej rozdzielczości ale myślę że powód był taki że główka czosnku dla porównania wielkości umieszczona była na puszce z piwa

 

Zapraszam do galeri

Edytowano przez gwozd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrek9106    1

Senator dziek za wyjasnienie. Mialem czosnek kolo 30 ary i nie wiedzialem co to za odmiana, za duzo sprzedalem jednak i musze teraz dokupic sadzonki ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzesio31    4

<p>Piotrek - gdzie sprzedawales? Jakąś giełda, czy może masz klienta na hurtowe ilości? </p>
<p>Ja swego jarusia kopie od przyszłego poniedziałku - to mój pierwszy raz i niestety nie wyszło tak jak oczekiwałem </p>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
s4lim3    7

gwozdz ile ten czosnek ma zębów ? jeśli te 3 zdjęcia to ten sam czosnek to mi troche na ruskiego wygląda - biała główka, z tego co widze mało zębów, gruba duda i wysoki szczypiór :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Pepik190
      Witam.
      Będe wdzięczny za podpowiedz jak zrobić sadzarkę do czosnku,zdjęcia dane konstrukcyjne.Z góry dziękuję.
    • Przez membrana
      Witam! Czy ktoś mógłby mi powiedzieć, czym zaprawiać czosek, jakie stosować opryski i co zrobić, zeby nie gnił wiosną?
    • Przez Kondzioo
      Witajcie... nie znalazłem nigdzie tematu z cenami czosnku więc piszcie po ile chodzi czosnek i w jakich regionach.. jezeli jest taki temat to przepraszam
    • Przez mwp113
      Wydzierżawiłem pole, na którym kiedyś rosło zboże, którego nie zebrali i zgniło. Od tego czasu minęło 2 lata, a pole zarosło krzakami. Popalilismy krzaki, zaoralismy pole i teraz pytanie do was. Co zrobić żeby doprowadzić pole do porządku tak, aby mozna było sadzić czosnek. Pole ma 1ha . Moze jakieś konkretne nawozy do odkwaszenia pola tak, aby doprowadzić je do porządku. Z góry dziekuje. ( Chcemy sadzić czosnek zimowy)
    • Przez 360i82Sa
      CZOSNEK
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj