bolid20

Opłacalność produkcji czosnku

Polecane posty

borys11    2

To słabiej Ci dało wody, bo u mnie jeszcze teraz nie idzie wjechać w pole, a w bruzdach woda stoi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek42    23

No może tak, w sumie to gdzie ziemniaki to  widać było wodę a gdzie czosnek i gdzie był bób to po południu normalnie się chodziło i nawet się nie lepiło, może dlatego że dość intensywnie padało i dużo tej wody po prostu popłynęła sobie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tomek u mnie jest to samo, ile by nie padało to i za chwile można wchodzić i nawet nie czuć pod nogami że bagno.. Chłonie wszystko co poleci..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
max00    0

Witam panowie jakie są ceny na gieldach w Krakowie i Broniszachczosnku zimowego pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jaki rozstaw stosujecie w uprawie czosnku ozimego? Jaką dajecie obsadę, ile główek ząbków na ha/ar?

Edytowano przez RubenDesiewicz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
s4lim3    7

rozstaw to ok 33cm rzadka od rządki, 3 w pasie, na 1ha musisz liczyc ok 120 tys zęba - wszystko zależy czym sadzisz i jak gęsto

na jesien dajesz fosfor i potas, ja daje superfosfat i siarczan potas, w ilości tony na 1/ha w proporcjach 65/35

 

na rybitwach ostatnio była jedynka 1.10 - 1.20, mniejszy 80 gr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek42    23

Na jedną działeczkę  potrzeba mi będzie Harnasia do sadzenia, na 15 ar. Jak ktoś ma ładny, zdrowy  to mówcie , czekam na propozycję .

 

We Wrocławiu masę czosnku z Krakowa , wczoraj strasznie dużo było ,ceny od 0.80 do 1,50 , a  fasolki jeszcze więcej :)  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

co znaczywy biegnie senator

Ząbki ci wybiegną.. Czosnek jak przetrzymasz za długo w ziemi to główki się rozwalają.. i się nie nadaje do niczego bo się wszystko rozwala.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mireek111    0

Pojedyncze główki czosnku takiego  6+ u tych co warzywkami handlują na bazarku 2,5 za głowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czpat99    1

Co robicie z takim rozwalonym czosnkiem (chodzi mi o rozpadające się główki, pojedyńcze ząbki) sprzedaje się to na kg? I czy wogóle można gdzieś na kilogramy czosnek sprzedać? Jeśli tak to średnio po jakiej cenie za kilogram?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzecho    0

zimówkę z racji tego że jest kształtna, okrągła możesz sortować za pomocą kalibrownicy (miarki) do owoców i warzyw - ma skok co 0,5 cm

natomiast z jarym jest trochę gorzej bo zazwyczaj nie jest on taki okrąglutki jak zimówka


gdyby nie ten import: http://www.sadyogrody.pl/handel_i_dystrybucja/106/w_2015_r_import_czosnku_do_polski_osiagnal_wartosc_34_5_mln_zl,5572.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Pepik190
      Witam.
      Będe wdzięczny za podpowiedz jak zrobić sadzarkę do czosnku,zdjęcia dane konstrukcyjne.Z góry dziękuję.
    • Przez membrana
      Witam! Czy ktoś mógłby mi powiedzieć, czym zaprawiać czosek, jakie stosować opryski i co zrobić, zeby nie gnił wiosną?
    • Przez Kondzioo
      Witajcie... nie znalazłem nigdzie tematu z cenami czosnku więc piszcie po ile chodzi czosnek i w jakich regionach.. jezeli jest taki temat to przepraszam
    • Przez mwp113
      Wydzierżawiłem pole, na którym kiedyś rosło zboże, którego nie zebrali i zgniło. Od tego czasu minęło 2 lata, a pole zarosło krzakami. Popalilismy krzaki, zaoralismy pole i teraz pytanie do was. Co zrobić żeby doprowadzić pole do porządku tak, aby mozna było sadzić czosnek. Pole ma 1ha . Moze jakieś konkretne nawozy do odkwaszenia pola tak, aby doprowadzić je do porządku. Z góry dziekuje. ( Chcemy sadzić czosnek zimowy)
    • Przez 360i82Sa
      CZOSNEK
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj