bolid20

Opłacalność produkcji czosnku

Polecane posty

ftl    17

19 maja u mnie był fusilade forte a 28 basagran/agro bentazon

Widac juz jakies efekty? Ja pryskałem Select Super,  27 maja i efektów poki co nie widać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzecho    0

na jednoliścienne ja stosuję fusilade, a na dwuliścienne teraz to najbezpieczniej "babopielik"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ciapk11111 u mnie to samo sie zrobilo w wiosennym, niby w ziemi zdrowy i nic niema niepokojacego, albo nie zauwazylem. tez nawozenie dobre od chorob topsin i signum i robak tez, zabki napewno zdrowe bo reszta ok, nie bylo wczesniej zadnych cebulowych, a nawet wogole warzyw. ch*j wie co to.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czaczaua    1

Ogławiacie czosnek przy powierzchniach +10 arów? 

 

Co to jest 10 arów...? U mnie wchodzi jutro ekipa do ogławiania na 1,5 ha :-D

2 dni i po robocie, tylko trzeba zaczekać aż wypuści pow. 90% "fiutków", żeby nie chodzić kilka razy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
s4lim3    7

w pojedynke przez 3h spokojnie ok 8 arów ogłowie, więc kilka ludzi i w krótką popoludniówke już się ładny areał zrobi

 

mi jeszcze zostało 15a na jutro lub sobote, dzis cały dzien leje

 

Co do ogławiania, zrobilem sobie na kawałku cienkiej łaty nozyk, tzn naciąłem po środku, pod kontem włożyłem ostrze ze skalpela i skręciłem śrubką. Wiadomo, że zdecydowanie szybciej i precyzyjniej idzie robic nożykiem i prawie że z bezpośrednim kontektem z rośliną, ale tym nożykiem praktycznie nie odczuwa się bólu pleców który temu towarzyszy bo praktycznie idzie się na wyprostowanych plecach :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co to jest 10 arów...? U mnie wchodzi jutro ekipa do ogławiania na 1,5 ha :-D

2 dni i po robocie, tylko trzeba zaczekać aż wypuści pow. 90% "fiutków", żeby nie chodzić kilka razy

 Ha, czyli ogławiacie czosnek. To dzięki bo zastanawiałem się czy przy dużych powierzchniach też się ogławia. Ja mam 1a żeby zobaczyć jak rośnie na mojej glebie, na następny rok planuje 10 arów. 

 

A opowiecie może jak przeprowadzacie zbiór, jakie czynności wykonujecie w jakich terminach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek42    23

No to razem ile to zajmie dni?? :), a jeszcze u mnie nigdy tak nie było żeby nie poprawiać , zawsze się gdzieś pochowają te fiutki , potem i tak się znajdują i tak jeszcze hihi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ftl    17

Po Basgranie i Fusilade zero chwasta a był wysoki, tylko z Basa trzeba uważać na dawke

Jakie dawki dawales? Jak czosnek reagowal?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jakie dawki dawales? Jak czosnek reagowal?

Czosnek bardzo fajnie to przyjął na początku zrobiłem próbę plecakowym na 5m+- po 6 dniach czosnek się nie zmienił więc na 14 ar dałem 100ml Bentazonu to jest chyba 1/3 dawki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czos    2

Kupię każda ilość czosnku powyżej 5cm najlepiej prosto z pola

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
micgal39533    498

No to razem ile to zajmie dni?? :), a jeszcze u mnie nigdy tak nie było żeby nie poprawiać , zawsze się gdzieś pochowają te fiutki , potem i tak się znajdują i tak jeszcze hihi

 

 

w ciągu dnia jak było nas 7 to zrobiliśmy około 0,8ha a potem w 2 dni zrobiliśmy resztę w 4-5 osób. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Qlewicz    2

Czosnek bardzo fajnie to przyjął na początku zrobiłem próbę plecakowym na 5m+- po 6 dniach czosnek się nie zmienił więc na 14 ar dałem 100ml Bentazonu to jest chyba 1/3 dawki.

Jaką dawałeś dawkę fusilade?

Tylko pytanie czy jest sens walczyć z miotłą jak za parę tyg. wykopki?

Edytowano przez Qlewicz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gwozd    104

Witam uzywal ktos z was Stomp 455 bo nie moge u siebie distac 330

Przelicz zawartość substancji aktywnej i możesz jechać tym mocniejszym w odpowiednio mniejszej dawce

 

Pryskacie czosnek na grzyba przed pędowaniem czy po? Jakie fungicydy w tym okresie są najlepsze? Myślałem i infinito

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jaką dawałeś dawkę fusilade?

Tylko pytanie czy jest sens walczyć z miotłą jak za parę tyg. wykopki?

Dawka fusilade była 1l/ha. Wiem, że miotła jest nie groźna ale była już wysoka i strasznie to wyglądało

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
borys11    2

gwozd,

W zależności od warunków, tj. pogoda. Ja ostatnio pryskalem 21 maja po deszczach fungicydem. Na razie susza, więc wale tylko odżywki. Jak nie będzie potrzeby to pewnie jeszcze raz sikne bliżej wykopków.
Myślę, że na tym etapie najlepsze będą środki ze strobiluryn. Signum, scorpion. Bynajmniej ja prysnę czymś tego typu gdzieś na tydzień przed kopaniem.

Edytowano przez borys11

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gwozd    104

Bedziesz pryskał tydzień przed kopaniem fungicydem a karencja? Signum 14dni, scorpion 21. Dlaczego chcesz przedłużać "zieloność" na siłę strobilurynami? 

 

Czosnek ozimy pryskałem signum chyba gdzieś w pierwszym tygodniu maja, wczoraj pryskałem infinito i na tym koniec. Może pojadę z jeszcze z jaką odżywką. Jary na początku maja pryskałem topsinem, miałem zamiar wcześniej ale tak wyszło. Dzisiaj mam zamiar opryskac go signum

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
borys11    2

Będę pryskał żeby się lepiej przechowywał jak co roku. Tydzień przed kopaniem, potem, tydzień - dwa schnie, odbieranie, więc karencja zachowana na pewno.

Ja jadę odżywką potasową teraz raz w tygodniu. Susza jak cholera, do tego dzięki potasowi też się lepiej przechowuje.

Ja jary i ozimy pryskam razem. Jarego nie mam dużo, więc bez sensu dla mnie byłoby mieszać osobno na niego zupki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gwozd    104

Zawsze myślałem że karencja na środek ochrony roślin to liczba dno od zabiegu do zbioru rosliny gdzie normalnie sobie rosnie i może w tym czasie metabolizować substancje aktywną. W ten sposób jak piszesz to można by np opryskać truskawki signum, następnego dnia zerwać owoce, potrzymać je 2 dni w lodówce i można bezpiecznie jeść

 

Jarego mam więcej niż ozimego. Z ozimym dopiero zaczynam, mam go 2raz. Z jarym nigdy nie miałem problemów z przechowywaniem nawet do sierpnia. Ciekawe jak sprawdza się preparat ITCAN 60 SP  http://agrofy.pl/wyszukiwarka  może łatwiej byłoby przechowywać ozimy bez wyrastania? Stosawał ktoś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Pepik190
      Witam.
      Będe wdzięczny za podpowiedz jak zrobić sadzarkę do czosnku,zdjęcia dane konstrukcyjne.Z góry dziękuję.
    • Przez membrana
      Witam! Czy ktoś mógłby mi powiedzieć, czym zaprawiać czosek, jakie stosować opryski i co zrobić, zeby nie gnił wiosną?
    • Przez Kondzioo
      Witajcie... nie znalazłem nigdzie tematu z cenami czosnku więc piszcie po ile chodzi czosnek i w jakich regionach.. jezeli jest taki temat to przepraszam
    • Przez mwp113
      Wydzierżawiłem pole, na którym kiedyś rosło zboże, którego nie zebrali i zgniło. Od tego czasu minęło 2 lata, a pole zarosło krzakami. Popalilismy krzaki, zaoralismy pole i teraz pytanie do was. Co zrobić żeby doprowadzić pole do porządku tak, aby mozna było sadzić czosnek. Pole ma 1ha . Moze jakieś konkretne nawozy do odkwaszenia pola tak, aby doprowadzić je do porządku. Z góry dziekuje. ( Chcemy sadzić czosnek zimowy)
    • Przez 360i82Sa
      CZOSNEK
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj