bolid20

Opłacalność produkcji czosnku

Polecane posty

borys11    2

U nas nawet przymrozki po niedzieli...oby nie, bo czereśnie już mi wszystkie kwitną w pełni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzecho    0

ja dawałem 08-1l/ha

ale teraz przy nocnych przymrozkach ja bym się wstrzymał

tak samo z grzybobójczymi - w takich temp to i grzyb się nie rozwija (szkoda kasy wywalać)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
borys11    2

Ja dziś pryskalem. Po tych deszczach uznałem za stosowne, że warto na grzyba kropnąć, a bi też nie zaszkodziło myślę :)

Ja dałem 0,5l/ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ogon988    20

Panowie czy da radę jeszcze wsadzic czosnek żeby ładnie urósł? troszke zaspałem z tym siewem :)

Edytowano przez Ogon988

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek3773    230

noo warzywek tego roku to chyba nie zabraknie, wszyscy sieją ,sadzą x2 ,a i nowych plantacji przybywa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a za co sie zlapac jak sie ma 8 ha. beda tansze ale bedzie duzo , chociaz to nie przesadzone jeszcze , moze byc jeszcze susza jak w tamtym roku.  A  poza tym to napewno nie jest dwa razy tyle co w zeszlym roku. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wolek81    1

co do warzywek to w kapuście sporo więcej nasion sprzedano- każdy liczy już zyski a tu będzie klops:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
micgal39533    498

mam nadzieję że będzie taka sama pogoda jak rok temu no po prostu idealnie :D co do pryskania na grzyba to u nas temperatury po poprzednich deszczach były powyżej 25 stopni więc opryskać trzeba było ;) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek42    23

No i teraz po 25 stopni tylko wspomnienie , rano mróz -3 a teraz wali śniegiem u mnie , ciekawa sytuacja :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mireek111    0

Witam, coś dopadło mój czosnek dziś patrze i wygląda jak na zdjęciu żółkną mu liście te starsze wcześniej tego nie było.Nie pryskałem go bo mam małą ilość na własne potrzeby,poradźcie coś może uda się go uratować.

post-14290-0-27586800-1461585903_thumb.jpg

post-14290-0-29385300-1461585915_thumb.jpg

post-14290-0-95233000-1461585940_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
borys11    2

Zwykłe przebarwienie liści. Pewnie brakuje mu jakiegoś mikroelementu, pierwiastka także nic groźnego według mnie. Każdy ma parę listków żółtych na swoich uprawach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
borys11    2

Chłopie, nie faszeruj go chemią jak to na własne potrzeby, bo jaki sens wtedy sadzić w ogródku skoro "chrzczony" możesz kupić w warzywniaku? :) Daj mu spokój niech sobie rośnie. Ogólnie to ładny czosneczek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czostek    2

To normalne ze tak się listki przebarwiają jak brakuje mu jakiegoś pierwiastka, nie masz się czym przejmować.

Ja zdążyłem prysnąć ostatniego ciepłego dnia. Poszło Bi i Topsin. A teraz to taka zimnica ze trzeba czekać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek42    23

podsiliłem go azofoską w marcu, i saletrzak początkiem kwietnia co mu jeszcze poddać ?

No racja ,nie potrzebnie może tam mu podsypujesz tych granulek :), że tam końcówki troszkę usychają to pikuś ale są tam jakieś przebarwienia rudawe może przegiąłeś z tym sypaniem, rozrób sobie jakiś biohumus albo florovit z wodą , popsikaj po czczypiorku i obserwuj ,takie witaminki nie zaszkodzą ,:) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czostek    2

Ludzie wolą przeważnie różowy, nawet zdarzają się lata ze 'ruski' jest prawie tak ubarwiony jak harnaś - od czego to zależy nie mam pojęcia. Ale bądź pewien że jedyny biały czosnek który idzie to ruski, choć i tak sie spotykam że pytają czy to nie chiński/hiszpan. Ludzie nie wierzą :) Z tego powodu nawet chińczycy zaczeli pchać do nas czosnek wybarwiony jak harnaś! juz coraz czesciej można go spotkać w sklepach w tym okresie.

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pilu    0

Witajcie, 

Mam dwa pytania : 

1. Co sądzicie o zasileniu dolistnym ( mocznik + siarczan P Mg i jakieś mikroelementy ) ? Pryskałem tym zboża i przynosi fajny efekt dlatego pomyślałem o czosnku. 

2. Pryskałem stompem aqua na chwasty, ale widzę, że się pojawiają w niektórych miejscach, czym można by go jeszcze prysnąć ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Pepik190
      Witam.
      Będe wdzięczny za podpowiedz jak zrobić sadzarkę do czosnku,zdjęcia dane konstrukcyjne.Z góry dziękuję.
    • Przez membrana
      Witam! Czy ktoś mógłby mi powiedzieć, czym zaprawiać czosek, jakie stosować opryski i co zrobić, zeby nie gnił wiosną?
    • Przez Kondzioo
      Witajcie... nie znalazłem nigdzie tematu z cenami czosnku więc piszcie po ile chodzi czosnek i w jakich regionach.. jezeli jest taki temat to przepraszam
    • Przez mwp113
      Wydzierżawiłem pole, na którym kiedyś rosło zboże, którego nie zebrali i zgniło. Od tego czasu minęło 2 lata, a pole zarosło krzakami. Popalilismy krzaki, zaoralismy pole i teraz pytanie do was. Co zrobić żeby doprowadzić pole do porządku tak, aby mozna było sadzić czosnek. Pole ma 1ha . Moze jakieś konkretne nawozy do odkwaszenia pola tak, aby doprowadzić je do porządku. Z góry dziekuje. ( Chcemy sadzić czosnek zimowy)
    • Przez 360i82Sa
      CZOSNEK
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj