bolid20

Opłacalność produkcji czosnku

Polecane posty

gwozd    104

Podobno goal całkiem mocno hamuje czosnek. To już lepiej motykol a później na czystą ziemie ze 3l stompu. 

Przydałoby się opryskać stompem jary czosnek, zaraz po sadzeniu dostał 1l afalonu i na razie jest czysto ale po tych deszczach różnie może być. Tylko wieje...i za mokro żeby wjechać

Edytowano przez gwozd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzecho    0

Jeśli da radę to jak najbardziej zastosować "babopielik" :)

Jeśli musiałbym opryskać goalem to tylko plecakowym międzyrzędzia - takie jest moje zdanie

A z innej beczki: jakie dawki stosujecie dursbanu (jakie stężenie)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
micgal39533    499

jak macie chwasty i nie możecie sobie poradzić to proponuję zakupić chwastownik. My opryskali tylko raz na chwasty a teraz jeździmy sobie chwastownikiem i do końca mam już spokój nie myślę o motykach czy opryskach ;) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gwozd    104

eeee tam to też przeżytek. Najlepiej to przejść na islam i mieć 3-4 żony do plewienia :D

 

 

dobrze wykonany oprysk na wolną od chwastów ziemię jest bardzo skuteczny i długo "trzyma" pod warunkiem że nie rusza się ziemi i nie pobudza do kiełkowania kolejnych partii nasion

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
s4lim3    7

a u mnie pogoda taka, że w tamtym tygodniu chciałem jakims wapnowitem zasilić czosnek a póki co może mi się uda wjechać pod koniec tego, bo jak nie pada to wieje że głowe chce urwać albo są takie chmury które straszą wyrzuceniem oprysku w błoto :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
borys11    2

Tutaj tak samo. W zeszły pt pryskalem odżywka, to przeszła taka mżawka jak skończyłem pryskać, ale mam nadzieję, że oprysk zadziałał. Teraz chciałbym mam zamiar kropnąć Bi58 i jakimś fungicydem ale muszę czekać za pogodą na razie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LUKASZ82mtz    0

Witam koledzy może doradzicie cos dzieje mi sie z połową pola czosnek wypaduje jest jasny taki dziwny ma liche korzenie a zdaża sie ze sa zgnite korzenie i tez zdaża sie ze czosnek łatwo wychodzi z ziemi co może być?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czostek    2

ja ładuje topsinem tani i dobry środek  ,  czostek duzo u ciebie porażenia przez nicienie ? jak je identyfikujesz  pod lupą ?  czym sie one objawiają bo zawsze miałem problem z odroznieniem .

 

Słyszałem że 3 krotny siew gorczycy na przyoranie albo na zmianę gorczyca/facelia/gorczyca znacząco ogranicza populacje nicieni .

 

pod lupa lepiej je widac ale i gołym okiem je zobaczysz. maja od 1 do 3mm. takie białe glizdki. czosnek nie rośnie, liście żółte, łatwo wychodzi z ziemi, a jak wyrwiesz to widac jak zeruja na ząbku. trzeba bedzie ta gorczyce przesiac bo sie nasilają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

łukasz masz koła w sensie wypaduje placowo czy połowa pola, i napisz jaki typ czosnku, jeżeli masz zgnite ząbki niestety przemarzł ci w zimie, teraz wypuści szczypior i wyciągnie materiały zapasowe z ząbka a jak mu się skończy to właśnie obumiera, taki czosnek nie ma korzenia. Także plantacja do przesiania czymś innym. Co do nicienia występuje on zawsze placowo, a objaw to przedewszystkim narośl na główce od dołu, podobnie jak u cebuli, i teraz albo oprysk pola vydate, względnie moczenie czosnku przed sadzeniem, lub też odkażanie placowe gleby basamidem granulowanym, Co do poplonu najlepiej ogranicza wyst niszczyka zjadliwego aksamitka, wzglednie trifender taki preparat z nicieniami które niszcza niszczyka zadliwego. A najlepiej zacząć sadzic gatunki nieżywicielskie, zborza kukurydza zero korzeniowych roślin które przenoszą i żywią go. Aha uwaga na bobik z niewiadomego źródła on też przenosi tego nicienia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
borys11    2

Vydate można jeszcze gdzieś dostać? Chciałem kupić w zeszłym roku, to mówili, że wycofany

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
s4lim3    7

bartosz jak nie chcesz po całym czosnku kropic a masz go 1ha to sobie spraw ( zrób ) ustrojstwo na przód ciągnika gdzie będziesz mial belke z 4 dyszami na wysięgniku, podpinasz pod sekcje w opryskiwaczu i jedziesz, chociaż nogi oszczędzisz i kupe czasu :) mój własnie kończę i czekam na ewentualną wojne z chwastami :)

Edytowano przez s4lim3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

vydate nie ma ale  jest tureckie sundate, tylko że w dobie badania warzyw ciężko taką substancje zastosować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ftl    17

Vydate można jeszcze gdzieś dostać? Chciałem kupić w zeszłym roku, to mówili, że wycofany

 

Ja stosowalem Nemathorin. Robilem badania gleby na nicienie i niestety w minimalnym stoopniu byl. Gleba nie widziala nigdy warzyw, tylko zboze i koniczyne. Tez sporo mi wypadło. Po odkopaniu ząbki byly zgnite. Podejrzewam ze przemarzł albo słaby sadzeniak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
micgal39533    499

jak tam pryskaliście na grzyba i na zarazę? u mnie dziś poszło Cabrio Duo a jutro będzie kolejna dawka tylko nie wiem jeszcze jak się nazywa oprysk bo dopiero go dziś zamówili ;) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wolek81    1

hej Koledzy, jak rośnie towar ? z tymi opryskami na chwasty nie przesadzacie? ja wcale nie stosuję herbicydów w czosnku, jesienią jak i teraz :-P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
micgal39533    499

na chwasty to i ja nie pryskam od tego są maszynki ;p 


 oprysk właśnie dotarł do sklepu.  Vertigo pryskał ktoś tym ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Kolego a mam pytanie po co środek od ziemniaka na czosnek, o ile wiem on działa na mączniaka cebulowatego a jak ktoś napisał teraz tej choroby nie ma masz pieniąde wyrzucone w błoto tak samo vertigo, raz że na abamektynie która działa najlepiej około 20st stosuje go pod osłonami, jest bardzo dobry ale on na mączlika i na wciornastka ale  po zmieszaniu z cukrem. I pytanie gdzie kto widziałał teraz wciornastka który atakuje w maju dopiero. Teraz to jest wgryzka szczypiorka na którego vertigo nie działa. Jaki sens wywalać ponad 100zł naśrodek który i tak nie podziała. Widać że cena ubiegłoroczna spodobała się niektórym i na siłe mu chcą do d*py wleźć byle tylko żeby urósł. Zostawcie go w spokoju i tak wam urośnie, od taka dobra rada ode mnie, gdzie czosnek   u mnie w rodzinie uprawia się od 60 lat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
micgal39533    499

Kolego a mam pytanie po co środek od ziemniaka na czosnek, o ile wiem on działa na mączniaka cebulowatego a jak ktoś napisał teraz tej choroby nie ma masz pieniąde wyrzucone w błoto tak samo vertigo, raz że na abamektynie która działa najlepiej około 20st stosuje go pod osłonami, jest bardzo dobry ale on na mączlika i na wciornastka ale  po zmieszaniu z cukrem. I pytanie gdzie kto widziałał teraz wciornastka który atakuje w maju dopiero. Teraz to jest wgryzka szczypiorka na którego vertigo nie działa. Jaki sens wywalać ponad 100zł naśrodek który i tak nie podziała. Widać że cena ubiegłoroczna spodobała się niektórym i na siłe mu chcą do d*py wleźć byle tylko żeby urósł. Zostawcie go w spokoju i tak wam urośnie, od taka dobra rada ode mnie, gdzie czosnek   u mnie w rodzinie uprawia się od 60 lat

 

 

Synek czosnek to my uprawiamy od kilkudziesięciu lat a nie od roku . Poza tym zapoznaj się z dokładnym działaniem środków dopiero się wypowiadaj. 

i źle Ci się wydaje że działa na mączniaka cebulowatego. tak samo jeżeli chodzi o vertigo. pomyśl potem pisz ;)

piszesz że środek na ziemniaka ale od zeszłego roku można go stosować w innych warzywach między innymi cebulowatych ;)

 

a ile tego czosnku uprawiacie ?

Edytowano przez micgal39533

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
s4lim3    7

u mnie ma spaść w nocy temperatura do 3 stopni... A w dzień jak jest w miare jako tako to za to wieje że łeb chce urwac ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Pepik190
      Witam.
      Będe wdzięczny za podpowiedz jak zrobić sadzarkę do czosnku,zdjęcia dane konstrukcyjne.Z góry dziękuję.
    • Przez membrana
      Witam! Czy ktoś mógłby mi powiedzieć, czym zaprawiać czosek, jakie stosować opryski i co zrobić, zeby nie gnił wiosną?
    • Przez Kondzioo
      Witajcie... nie znalazłem nigdzie tematu z cenami czosnku więc piszcie po ile chodzi czosnek i w jakich regionach.. jezeli jest taki temat to przepraszam
    • Przez mwp113
      Wydzierżawiłem pole, na którym kiedyś rosło zboże, którego nie zebrali i zgniło. Od tego czasu minęło 2 lata, a pole zarosło krzakami. Popalilismy krzaki, zaoralismy pole i teraz pytanie do was. Co zrobić żeby doprowadzić pole do porządku tak, aby mozna było sadzić czosnek. Pole ma 1ha . Moze jakieś konkretne nawozy do odkwaszenia pola tak, aby doprowadzić je do porządku. Z góry dziekuje. ( Chcemy sadzić czosnek zimowy)
    • Przez 360i82Sa
      CZOSNEK
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj