bolid20

Opłacalność produkcji czosnku

Polecane posty

jacek3773    230

Ja tam trawy na ogrodzie nie zasilam bo potem z kosiarką nie nadążę zapierniczać hihi, a nawet popaduje teraz, codziennie coś pada więc trawsko samo urośnie:)

W ogrodzie też nie zasilam , chociaż trawsko rosnie dla królików ( mają ekologiczne) , ale na podwórku tak raz na wiosnę bo był słaby trawnik po zimie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzys7272    2

Witam poczatek kwietnia poszedł stomp aqua 2.5l/ha .jaki herbicyd moge zadyosowac teraz . Czosnek ma 15 cm faxa 3-4liści?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
borys11    2

No toć piszesz, że dałeś stomp, to po jakiego grzyba chcesz teraz drugi raz pryskać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szeryfcio    0

przepraszam panowie napisalem 1ar a jest 1 mórg mojej uprawy mala pomylka :P to moja pierwsza stycznosc z czosnkiem wiec zasadzilem na nasienie zeby troche sie uczyc co i jak z ta roslina sie robi jakie dokarmianie ochrona itp :)

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
borys11    2

Stomp chyba nie utrzyma czystego pola.do lipca . Szukam zeby za tydzien dwa poprawic.jakims herbicydem

To pryskaj :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

u mnie na truskawce wczesną wiosną stomp z devrinolem  leci w dawce 3+3 bądz sam stomp w dawce 4L  pozniej w maju słoma w zależności od chwastu jedynie co wydzie to powojnik reszte trzyma na jesieni po glebogryzarce leci spowrotem  stomp i spokoj mam cały rok .  także dobra dawka stompu i święto

 W czosnku również się sprawdza  po sadzeniu dałem dawke 2l samego stompu na czyste pole do dziś ani 1 chwastu nie wyrwałem jedynie co glebogryzarka poszła  i za tydzień poleci stomp i święto mam do zbioru ewentualnie jak coś chwastu bedzie to glebogryzarka w czerwcu i święto.

 

Szeryfcio wszytko o co pytasz jest w tym temacie :) miłej lektury 

Edytowano przez senator11111

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
borys11    2

No dokładnie. Ja po sadzenie lecę afalonem, wczoraj dałem stomp 4l/ha i starczy. Jak będzie jakiś chwast to ew. mechanicznie się usunie, a jak byłaby tragedia to do tego pół maja / koniec maja jeszcze raz stomp i finał.

U mnie najbardziej z chwastu to rośnie gwiazdnica i nic więcej w sumie.

Edytowano przez borys11

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No na podkarpaciu ostatnio nie było kolorowo, u mnie żeby nie skłamać ostatnie dwa tygodnie z deszczem. Co polecacie na jednoliścienne powschodowo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

leopard tanszy ale slabszy, 2 l trzeba na hektar i dawki dzielone tzn dwa razy pryskac i to zadna oszczednosc. ja tak robilem w malinie i wiecej nie bede. A fusilade duzo drozsze ale chyba najlepsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek3773    230

jak tam wasze plantacje, wyjątkowa cisza tu zapanowała , robactwo chwasty i choroby opanowane???

Edytowano przez jacek3773

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

kazdy chucha i dmucha na czosnek bo ceny szalone, sam po cichu licze ze po sezonie ustawie sie na reszte zycia :)  :P  :D . No a na powaznie to chyba wszystko jest idealnie, deszcz slonce i cieplo, rosnie jak szalone wszystko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czosnek ładnie rośnie choć miejscami harnasia u mnie rzygło mrozem. 

Harnaś ma conajmniej z 25 cm, jarus jakies 10-15 cm idzie jak burza:D  na dniach leci kolejna dawka fungicydu+mocznik+siarczan mag. po kilku dniach jak truskawe bd pryskał to pojdzie cyperkill + kristalon pomarańcz . w sumie rutyna 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek3773    230

jak na połowę kwietnia to plantacje wyglądają nieżle, dziś miał być oprysk fungicydowy, ale popadało i d...a

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek3773    230

sam nie wiem co dać  infinito,   czy ridomil albo coś  innego,jeszcze nie kupiłem, jakie odżywki teraz dajecie(stosunek NPK)

pewnie i na robala coś pójdzie

Edytowano przez jacek3773

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czostek    2

no ładnie wszystko rośnie, pogoda idealna, deszczyk regularny. Widze ze na grzyba nikt nie uzywa Topsinu czy Amistaru, co myślicie o tych środkach? A jak tam panowie z nicieniami? Bo u mnie zaczynają podgryzać niestety  :( trza to wyrywać i wynosić z pola... Insektycydy na to nie działają a walka z tym cholernie droga.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja ładuje topsinem tani i dobry środek  ,  czostek duzo u ciebie porażenia przez nicienie ? jak je identyfikujesz  pod lupą ?  czym sie one objawiają bo zawsze miałem problem z odroznieniem .

 

Słyszałem że 3 krotny siew gorczycy na przyoranie albo na zmianę gorczyca/facelia/gorczyca znacząco ogranicza populacje nicieni .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
borys11    2

No jak nie używamy - używamy. Topsin zawsze idzie na pierwszy oprysk. Ja pryskałem bodaj 2 kwietnia topsinem, w sobotę poleci coś innego :)
Bi już ktoś planuje kropić na dniach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzys7272    2

No dokładnie. Ja po sadzenie lecę afalonem, wczoraj dałem stomp 4l/ha i starczy. Jak będzie jakiś chwast to ew. mechanicznie się usunie, a jak byłaby tragedia to do tego pół maja / koniec maja jeszcze raz stomp i finał.

 

U mnie najbardziej z chwastu to rośnie gwiazdnica i nic więcej w sumie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek3773    230

dziś jest w planach BI  ale przymrozek cholera z rana, ciekawe czy mi pomidorów nie ścieło pod folią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Panowie cale zycie sadzilem ekologiczny czosnek. Od tamtego roku sadze konwencjonalnie. Bo pielic 1 ha pola to juz sie robi męczące tyle lat.
Czy teraz jak opryskam środkiem STOMP to cos zadziała ? W jakiej dawce na 1 ha ?
Powiem że czosnek ma od 10 do 30 cm. A chwastow na potęgę i to juz calkiem duze są...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzecho    0

Jeśli masz chwasty już duże jak piszesz to stomp będzie miał raczej słaby skutek - stomp stosuje się na chwasty w fazie kiełkowania i wschodów. Na większe proponuję Ci goal lub galigan (to samo) i najlepiej plecakowym międzyrzędzia opryskaj. Wiem że przy hektarze to sporo chodzenia :) Jeśli nie chcesz pospacerować sobie to ciągnikowym opryskaj ale w dawce dzielonej i po 3-4 dniach słonecznych (bezdeszczowych) aby czosnek wykształcił ochronny nalot

Edytowano przez grzecho

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Pepik190
      Witam.
      Będe wdzięczny za podpowiedz jak zrobić sadzarkę do czosnku,zdjęcia dane konstrukcyjne.Z góry dziękuję.
    • Przez membrana
      Witam! Czy ktoś mógłby mi powiedzieć, czym zaprawiać czosek, jakie stosować opryski i co zrobić, zeby nie gnił wiosną?
    • Przez Kondzioo
      Witajcie... nie znalazłem nigdzie tematu z cenami czosnku więc piszcie po ile chodzi czosnek i w jakich regionach.. jezeli jest taki temat to przepraszam
    • Przez mwp113
      Wydzierżawiłem pole, na którym kiedyś rosło zboże, którego nie zebrali i zgniło. Od tego czasu minęło 2 lata, a pole zarosło krzakami. Popalilismy krzaki, zaoralismy pole i teraz pytanie do was. Co zrobić żeby doprowadzić pole do porządku tak, aby mozna było sadzić czosnek. Pole ma 1ha . Moze jakieś konkretne nawozy do odkwaszenia pola tak, aby doprowadzić je do porządku. Z góry dziekuje. ( Chcemy sadzić czosnek zimowy)
    • Przez 360i82Sa
      CZOSNEK
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj