bolid20

Opłacalność produkcji czosnku

Polecane posty

borys11    2

Patrzyłem. O wiele lepiej mieszać odżywki z insektycydami, niż z grzybobojczymi z tego co się dowiedziałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Petrov    0

Witam wszystkich forumowiczów. Przeczytałem już prawie wszystkie posty odnośnie tego tematu gdyż przymierzam zacząć swoją przygodę z czosnkiem i nie tylko. Mam gospodarstwo o pow 10 ha. Jak dotąd uprawiane były głównie zboża i rzepak, ziemniaki (już z resztą posadzone kilka dni temu) to jedynie 0.5 ha. Gleby to III-IV klasa. Jak wiadomo jest to zbyt mały areał aby z tego coś zostawało. Dlatego od przyszłej jesieni chcę wejść w warzywa; wiadomo nie od razu na całego, ale planuję zwiększyć areał ziemniaka (do około 1.5 ha na początek) i do tego tak myślę o czosnku. Ile radzicie zasadzić na początek? Planuję tak około 0.3 ha zimowego (najchętniej dwie odmiany- doradzi ktoś jakie?) i może z 0.2 ha jarego. Jestem z północno zachodniej części kraju więc chciałbym jeszcze tej jesieni uzyskać stosowne zezwolenia dotyczące eksportu warzyw do Niemiec ( do berlina mam około 100 km). Jakie warzywo uprawiać razem z czosnkiem? Stosował ktoś nawadnianie bez deszczowni tylko z beczkowozu? jak to wychodzi cenowo na 1 ar i jakie dawki stosujecie i oczywiście jak często jeżeli opadów brak? Materiał na siew kupić należy na początku października czy lepiej we wrześniu na siew zimowy i kiedy na siew jary? Pytań mam jeszcze tysiąc jednak teraz mnie interesuje przygotowanie ziemi oraz zakup materiału do sadzenia. Może ktoś sprzeda? Pozdrawiam

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o to że wydajności cieczy roboczej są różne przy oprysku  insektycydem i fungicydem . 

 

Asahi chyba 110zł za litrę stoi w tym roku nie kupowałem bo zaopatrzyłem sie na jesieni w przeerozne środki  . 

 

petrov przy czosnku dobrze wychodzi cebula z dymki.

odmiany zimowy harnaś i wiosenny jarus w hiszpana się nie pakuj bo to loteria raz ci sie uda raz nie .

 

 

Edytowano przez senator11111

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
micgal39533    498

kiedyś na szkoleniu mówili o takim doświadczeniu  z mieszaniem oprysków, po zbadaniu mieszaniny okazało się że niektóre składniki straciły swoją wartość i były mniej wydajne  ;) 


jak ktoś będzie potrzebował czosnku  to i do mnie może pisać :D 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
borys11    2

ja tam nie mieszam ani na robaka ani na grzyba z odżywkami jedno i drugie osłabia działanie

Ja mieszam,ale nie ze wszystkimi pestycydami. Zależy od substancji czynnej.

 

Gdybym w sadzie nie mieszał nawozów dolistnych z opryskami i ścigał osobno, to od końca kwietnia nie wysiadałbym z ciągnika :D

Edytowano przez borys11

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pupiles    0

Patrzyłem. O wiele lepiej mieszać odżywki z insektycydami, niż z grzybobojczymi z tego co się dowiedziałem.

 

Ja tak robie od dłuższego czasu i nigdy nie miałem większych problemów. Wystarczy tylko odpowiednio podejść do tego tematu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
s4lim3    7

jutro leci u mnie panida a pod koniec nastepnego bi 58 i odzywka żeby go po panidzie zregenerować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
micgal39533    498

Ja mieszam,ale nie ze wszystkimi pestycydami. Zależy od substancji czynnej.

 

Gdybym w sadzie nie mieszał nawozów dolistnych z opryskami i ścigał osobno, to od końca kwietnia nie wysiadałbym z ciągnikami 

 

 

mi tam jazda i pryskanie nie przeszkadza czasami jeździ się przez tydzień i pryska cały czas jak nie jedno to drugie ;) lepiej trochę pojeździć ale niech działa tak jak trzeba ;) 

Ja tak robie od dłuższego czasu i nigdy nie miałem większych problemów. Wystarczy tylko odpowiednio podejść do tego tematu.

 

 

akurat podejście do tematu ma tu najmniejsze znaczenie bo najwięcej do powiedzenia mają opryski :D 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
borys11    2

Ja właśnie pryskałem stompem.

Ostatnio cholewka za mocno pociągnąłem siarczanem magnezu :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
borys11    2

 

mi tam jazda i pryskanie nie przeszkadza czasami jeździ się przez tydzień i pryska cały czas jak nie jedno to drugie ;) lepiej trochę pojeździć ale niech działa tak jak trzeba ;)

 

Opryski to nie moje jedyne zajęcie, mam jeszcze inne obowiązki i interesy, tj. rodzina, handel, sklep itd., a odpocząć też trzeba. Ja tam nigdy nie dzieliłem oprysków na czynniki pierwsze jak ty i zawsze efekt mnie zadowalał. Wiadomo, są substancje, których mieszać ze sobą NIE WOLNO całkowicie. Każdy ma tam jakieś swoje sposoby i doświadczenia. Taki właśnie urok prowadzenia własnego interesu. Robi się po swojemu, najważniejsze żeby być zadowolonym z efektu.

i co się działo?

Chociaż może to przez susze, nie jestem pewien sam. Czubki pożółkły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek42    23

No u mnie też , ale u mnie nie przez siarczan, w sumie to sam nie wiem ale dałem Agil na trawsko i może dlatego troszkę odczuwa , bo po topsinie to raczej chyba nie , miąłem dać tylko przy bokach tam gdzie przy oraniu ugoru zaciągnęło ale poleciałem całość i teraz drapie się po łysinie hihihi , może trzeba było Targe zastosować ,nic mu nie będzie chyba :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
s4lim3    7

na 100% po agilu Ci złapało końcówki. Wzmocnij go jakąs odżywką teraz bo swoje odchoruje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szeryfcio    0

witam mam takie pytanie zasadzilem 1ar czosnku kupilem mocznik siarczn magnezu kristanol pomaranczowy i zółty i topsin czy moze ktos mi podpowiedziec ile wody na taki areali jakie stężenie zeby nie zaszkodzic czosnkowi zgory dziekuje z odpowiedz bo chce jutro opryskac :)

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
micgal39533    498

witam mam takie pytanie zasadzilem 1ar czosnku kupilem mocznik siarczn magnezu kristanol pomaranczowy i zółty i topsin czy moze ktos mi podpowiedziec ile wody na taki areali jakie stężenie zeby nie zaszkodzic czosnkowi zgory dziekuje z odpowiedz bo chce jutro opryskac :)

 

 

1ar serio? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek42    23

całkiem nie dużo musisz dać i tego i tego na 1 ar :), a czym to będziesz pryskał?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek3773    230

ech chciało by się deszczyku a tu nic , w sąsiednich miejscowościach pokrapuje od wczoraj a u mnie nic , nawozu trochę posiałem w czosnku i zbożach a tu nic a i jeszcze trawnik na podwórku zasilony :(

'

średnio wylewam 300l na h stężenie nawozów z 3% topsin i odżywka z etykiety, ale taki obszar to pewnie na potrzeby własne i raczej bym unikał chemii 

Edytowano przez jacek3773

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
borys11    2

U was wszystkich pada tylko nie u mnie :(

Dałem stężenie jakieś 4,5% jak pryskałem siarczanem. Myślicie, że przyjaralem go trochę czy to przez susze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek42    23

Ja tam trawy na ogrodzie nie zasilam bo potem z kosiarką nie nadążę zapierniczać hihi, a nawet popaduje teraz, codziennie coś pada więc trawsko samo urośnie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
borys11    2

całkiem nie dużo musisz dać i tego i tego na 1 ar :), a czym to będziesz pryskał?

Spryskiwaczem wycieraczek poleci :D przecież 1 ar to jest zagonik w ogródku, więc na ch.. tu ta cała chemia? Chyba, że se jaja ktoś robi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Pepik190
      Witam.
      Będe wdzięczny za podpowiedz jak zrobić sadzarkę do czosnku,zdjęcia dane konstrukcyjne.Z góry dziękuję.
    • Przez membrana
      Witam! Czy ktoś mógłby mi powiedzieć, czym zaprawiać czosek, jakie stosować opryski i co zrobić, zeby nie gnił wiosną?
    • Przez Kondzioo
      Witajcie... nie znalazłem nigdzie tematu z cenami czosnku więc piszcie po ile chodzi czosnek i w jakich regionach.. jezeli jest taki temat to przepraszam
    • Przez mwp113
      Wydzierżawiłem pole, na którym kiedyś rosło zboże, którego nie zebrali i zgniło. Od tego czasu minęło 2 lata, a pole zarosło krzakami. Popalilismy krzaki, zaoralismy pole i teraz pytanie do was. Co zrobić żeby doprowadzić pole do porządku tak, aby mozna było sadzić czosnek. Pole ma 1ha . Moze jakieś konkretne nawozy do odkwaszenia pola tak, aby doprowadzić je do porządku. Z góry dziekuje. ( Chcemy sadzić czosnek zimowy)
    • Przez 360i82Sa
      CZOSNEK
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj