bolid20

Opłacalność produkcji czosnku

Polecane posty

gwozd    104

W zeszłym roku mieszałem fungicyg z mocznikiem, siarczanem Mg i mikro a za kilka dni insektycyd mocznik , sierczan Mg mikro. Nie było żadnych przypaleń a roślina zdążyła pobrać nawozy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
s4lim3    7

gwozdz - z tymi wielkimi, że jeszcze porusze temat, to nie chodziło mi o papugowanie ich na zasadzie - oni wjeżdzają sypać nawóz to i ja, bardziej mi chodziło o środki chemiczne i nawozy które oni stosują, ale tak jak pisalem,  z każdym rokiem człowiek nabiera doświadczenia i swojego rozumu :)

 

Ja, zawsze jak była konieczność to mieszałem czy to topsin, rovral czy inny grzybobójczy (wyjątek signum) z środkami owadobójczymi (dursban, bi58, diazol(kiedys)) i odżywka, i tak jak gwozd pisał, nie widziałęm żeby czosnek jakos odreagowywał negatywnie. W moim przypadku, jest to maks 2 połączone kropienia w całym sezonie (pierwsze kropieni i później z bi 58 pod koniec kwietnia). Później się staram rozdzielać ze względu na to, że grzybobójczymi środkami zdecydowanie częściej kropie w sezonie aby nie dopuścić jakiejs choroby natomiast owadobójczymi kropie te 2 razy i jeszcze raz zapobiegawczo po 20 maja i nie miałem nigdy problemu z robactwem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymeku    0

Mam pytanie dlaczego zasilacie czosnek siarczanem magnezu i jaki on ma wpływ na dalszy wzrost rośliny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gwozd    104

Mam pytanie dlaczego zasilacie czosnek siarczanem magnezu i jaki on ma wpływ na dalszy wzrost rośliny

Poczytaj o roli siarki oraz magnezu w roślinie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gotha121    0

panowie czosnek posadzony

prysniete stompem

a teraz kiedy saletra czy polifoska

kiedy oprysk na grzyba

w jakkiej wysokosci szczypioru

a kiedy znów na chwasty i czym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek3773    230

panowie czosnek posadzony

prysniete stompem

a teraz kiedy saletra czy polifoska

kiedy oprysk na grzyba

w jakkiej wysokosci szczypioru

a kiedy znów na chwasty i czym

z choinki się urwałeś, może i nie masz doświadczenia , ale wystarczy trochę poczytać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
borys11    2

Wszystko jest wcześniej w sumie o co pytacie. Nikt nie będzie 10 razy tego samego pisał, bo komuś się nie chcę kilku stron cofnąć :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek42    23

 To co na to trawsko dać? Targa czy Agil , podobnie ja u gwozd jak orał pociągnął mi pobocza trochę potem przy uprawie porozciągało się to cholerstwo i zaczyna puszczać teraz , stomp to nawet nie połaskotał tego :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
borys11    2

Ja pryskam targą i nigdy nie miałem problemu z trawą, więc w bardziej pryskam zapobiegawczo. Jak masz już małą łąkę na polu,to myślę,że agil bardziej zda egzamin.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek42    23

No posadziłeś , spryskałeś i niech rośnie , pod uprawę na pewno coś dałeś więc nie ma co tam robić , jest pogoda to nie długo wyjdzie , po co z czymś przesadzać trzeba czekać 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
micgal39533    498

Dziś poszło na robaka jutro pójdzie odżywka delikatnie tak żeby go trochę obudzić :D i potem już normalne dawki :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja tez wczoraj pociągłem mieszanina dursban+topsin+ asahi +kristalon pomarańcz1kg + mocznik 4kg + siarczan magnezu 2kg  .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
borys11    2

Ja na robaka dałem w sobotę z odżywkami. Teraz w sobotę polecę tylko nawozami. Pójdzie odżywka + siarczan magnezu + mocznik, a opryskiwaczem plecakowym przejdę i opryskiem na zielsko.

Edytowano przez borys11

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
micgal39533    498

Ja na robaka dałem w sobotę z odżywkami. Teraz w sobotę polecę tylko nawozami. Pójdzie odżywka + siarczan magnezu + mocznik, a opryskiwaczem plecakowym przejdę i opryskiem na zielsko.

 

 

mieszałeś na robaka z odżywkami czy osobno ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek3773    230

ja tez wczoraj pociągłem mieszanina dursban+topsin+ asahi +kristalon pomarańcz1kg + mocznik 4kg + siarczan magnezu 2kg  .

ja podobnie ,ale bez asahi ( z ciekawości jaka cena i czy warto bo nie stosowałem nigdy) i dursban poszedł po 24h sam a zapomniałem rovlar poszedł o nie topsin ,a, i odżywka 3x20 + mikro

i jeszcze ku,,,,,a od sąsiada owsika mi nawiało i trzeba będzie plecakowy machnąć te poletka ;)

Edytowano przez jacek3773

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Pepik190
      Witam.
      Będe wdzięczny za podpowiedz jak zrobić sadzarkę do czosnku,zdjęcia dane konstrukcyjne.Z góry dziękuję.
    • Przez membrana
      Witam! Czy ktoś mógłby mi powiedzieć, czym zaprawiać czosek, jakie stosować opryski i co zrobić, zeby nie gnił wiosną?
    • Przez Kondzioo
      Witajcie... nie znalazłem nigdzie tematu z cenami czosnku więc piszcie po ile chodzi czosnek i w jakich regionach.. jezeli jest taki temat to przepraszam
    • Przez mwp113
      Wydzierżawiłem pole, na którym kiedyś rosło zboże, którego nie zebrali i zgniło. Od tego czasu minęło 2 lata, a pole zarosło krzakami. Popalilismy krzaki, zaoralismy pole i teraz pytanie do was. Co zrobić żeby doprowadzić pole do porządku tak, aby mozna było sadzić czosnek. Pole ma 1ha . Moze jakieś konkretne nawozy do odkwaszenia pola tak, aby doprowadzić je do porządku. Z góry dziekuje. ( Chcemy sadzić czosnek zimowy)
    • Przez 360i82Sa
      CZOSNEK
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj