bolid20

Opłacalność produkcji czosnku

Polecane posty

Tomek42    23

No dobrze, powiedzmy, że kontrakt to nie problem, tylko co mnie czeka jak podpisze załóżmy na 5t a plon wyniósł tylko 3t albo w ogóle nie ma co sprzedac... Co wtedy? Jest jakiś paragraf, który mówi na ten temat? Tego najbardziej się obawiam i szukam wyjścia. Bo tak jak mówisz borys11 uprawiać i nie mieć kontraktu nie ma sensu bo będzie problem żeby zbyć a z drugiej strony podpisać kontrakt i się nie wywiązać z niego tez nie dobrze. Ktoś mi powie na jakiej zasadzie to działa?

 

Z kontraktacjami jest wszędzie podobnie , z burakiem z mlekiem i ze wszystkim prawie , to niby dobre ale w wielu przypadkach to zmora rolników , za mało kara , za dużo , też kara. Jednak nie wiem jak to się ma do czosnku eko ale skoro mówisz że kontrakt to nie problem to pewnie zasięgałeś informacji już o tym ,jest to towar chyba nie tak bardzo jeszcze rozpowszechniony więc  może po prostu jest możliwość podpisania umowy w której najważniejsze będzie że jest ekologiczny a nie warunki  ilościowe. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nigdy sie nie zagłębiałem w uprawy ekologiczne ale jeżeli się ma czyste pole, konkretny poplon ziemię lżejszą można próbować na grzyba zrobi gnojówkę ze skrzypu, azot z gnojowy z pokrzywy, dolistnie ładować bionawoz to choć bardziej czasochłonne to idzie zrobić. na szkodniki niewiem czy olej parafinowy da radę, na  przedziorki ok ale czosnku sie nie chytają 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A jak się ma uprawa czosnku i jego nawadnianie? Czy nawadniacie swoje uprawy? Dobrze sobie radzi bez nawadniania? I czy jest znaczna różnica plonu, gdy się nawadnia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adam1208    0

Witam.

Proszę was o radę. Mój Harnaś zmarzł. Ponad 80% uprawy do niczego. Czy bawił się ktoś z was w sadzenie Harnasia na wiosnę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja część nawadniam część nie różnica w zeszłym roku była spora średnia niepodlewana była ok 5-5,5 cm a podlewane bez mała każda główka 6+  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gwozd    104

O jakiej odmianie piszesz? O harnasiu? Jaką metodą nawadniałeś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
borys11    2

U mnie podobne plany. Po świętach topsin, siarczan magnezu i po paru dniach przelecę nurellą jak pogoda pozwoli.

Koledzy, a jak tam kropicie stompem? Wjeżdżacie normalnie ciągnikiem i kropicie? Ja na początku, jak czosnek jeszcze jest mały chodzę opryskiwaczem plecakowym i kropie małym ciśnieniem w międzyrzędzia tak żeby jak najmniej poleciało na czosneczek, bo wiadomo minimalnie zawsze oprysk na zielsko zahamuje wzrost .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

borys jak czosnek bedzie mial z 15cm to wtedy stomp leci pod wloknina w sumie juz tyle ma ale grunt w tyle dosyc ostro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek42    23

Ja juz walnąłem stompem, 16 marca i trochę się wystraszyłem bo jakby go lekko skręciło , za dwa dni dałem mu papu dolistnie i mu przeszło ,teraz wypuszcza środki ładnie i zieloniutkie , dreszcze minęły :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
borys11    2

szybko wleciałeś z tym stompem :P Ja w tamtym roku 28 marca. W tym jeszcze nie pryskałem :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek3773    230

co się tak palicie z tymi opryskami, dzieje się coś ??? N to rozumiem,temp. niskie ,ani muchy czy grzyba nie widać :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomii1881    0

Pszenicę pruska się w jesieni stompem, aby chwasty nie wchodziły. Stap nie zwalcza trawiastych chwastów i roślin.


Zborze zwalczysz agilem. Agil nie zahamowuje wzrostu czosnku.  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek42    23

Ja przyspieszyłem bo na święta wcześniej wyjechałem i wrócę dopiero po, więc potem to gonitwa by była a tak mam już z głowy i nie myślę teraz żeby szybko wrócić bo trzeba robić hihi, Agil weźmie trawsko? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Pepik190
      Witam.
      Będe wdzięczny za podpowiedz jak zrobić sadzarkę do czosnku,zdjęcia dane konstrukcyjne.Z góry dziękuję.
    • Przez membrana
      Witam! Czy ktoś mógłby mi powiedzieć, czym zaprawiać czosek, jakie stosować opryski i co zrobić, zeby nie gnił wiosną?
    • Przez Kondzioo
      Witajcie... nie znalazłem nigdzie tematu z cenami czosnku więc piszcie po ile chodzi czosnek i w jakich regionach.. jezeli jest taki temat to przepraszam
    • Przez mwp113
      Wydzierżawiłem pole, na którym kiedyś rosło zboże, którego nie zebrali i zgniło. Od tego czasu minęło 2 lata, a pole zarosło krzakami. Popalilismy krzaki, zaoralismy pole i teraz pytanie do was. Co zrobić żeby doprowadzić pole do porządku tak, aby mozna było sadzić czosnek. Pole ma 1ha . Moze jakieś konkretne nawozy do odkwaszenia pola tak, aby doprowadzić je do porządku. Z góry dziekuje. ( Chcemy sadzić czosnek zimowy)
    • Przez 360i82Sa
      CZOSNEK
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj