bolid20

Opłacalność produkcji czosnku

Polecane posty

adamek1113    0

A jakie jest zapotrzebowanie czosnku na siarkę, ponieważ przedsiewnie wraz z polimag S zostało dostarczone 140kg siarki. Czy dodając do tego siarczan potasu nie będzie jej za dużo? Czy nadmiar siarki może zaszkodzić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
borys11    2

Siarka jest odpowiedzialna za budowanie masy zielonej u rośliny. Daj sobie teraz spokój z potasem, bo to powinno iść pod sadzenie. Tymczasem priorytet to azot. Po posypaniu azotu możesz dać dolistnie siarczan magnezu - to przyśpieszy pobieranie azotu i wzrost masy zielonej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamek1113    0

Panowie planuje popryskać na wiosne czosnek targą głównie na perz którego u mnie trochę jest i orientujecie się może czy mogę targą również popryskać cebule dymke zimową? Jeśli nie to znajdę jakiś oprysk którym będę mógł zwalczyć perz w jednej i drugiej roślinie? Chodzi mi o to żeby nie kupować 2 różnych środków chyba, że nie ma innego wyjścia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
borys11    2

Jak tam koledzy? Azocik poszedł? Ja dzisiaj sypałem, skończyłem, to elegancko zaczął padać taki równy deszczyk :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adam1208    0

Witam. Jak tam wasz Harnaś ? Mój coś kiepsko...dopiero z ziemi wychodzi... Nie wiem czy zima była taka sroga czy też roztwór którym moczyłem czosnek przed sadzeniem (rovral+ dursban+ zaprawa nasienna T- wszystko w racjolanych ilościach) Doradźcie co mam z nim zrobić. Posypałem już salmagiem i zrobiłem oprysk Asashi SL aby tknąć w niego życie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aezakmi666    21

Mi jeden też kiepsko wychodzi . Korzonki ładnie kły ma ale w ziemi sadzony w polowie listopada . Drugi sadzony 23 grudnia tak na przypał pięknie wyszedł juz 3 tygodnie temu nie wiem czemu tak jest tylko ten pierwszy był głeboko bardzo sadzony ten drugi płytko bo jak pisałem sadziłem go na przypał i ładniej wyszedł niż pierwszy ale juz też pomału wychodzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rofi08    0

witam mam małe doświadczenie z czosnkiem dlatego chciałbym się dowiedzieć od bardziej doświadczonych kolegów kiedy stosować oprysk na grzyba i jaki najlepiej wybrać oraz jakie opryski jeszcze stosować przy uprawie czosnku żeby nie popadł w choroby z góry dzięki za odpowiedzi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

kolego konkretow kiedy i jaki srodek dawac to trudno tu sie dowiedziec :) kup sobie program ochrony roslin i bedzie prosciej. Starzy wyjadacze boja sie nowych w branży :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gotha121    0

panowie

czy juz posadziliscie czosnek wiosenny

no tak duzo nie powiedza na temat

ale sa tacy co odpowiadaja i podpowiadają

szacunek borys11

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
micgal39533    499

u każdego termin oprysków może być inny a także możliwe że będzie potrzebny inny środek. dużo zależy od pogody jaka w danym regionie występuje ;) co do oprysków na grzyba czy robaka to nigdy nic nie wiadomo bo w czasie roku mogą coś nowego wykombinować i oprysk który był wcześniej dobry teraz może być słaby. nie należy również co roku pryskać tym samym ba nawet w trakcie sezonu należy opryskać różnymi opryskami żeby grzyb czy robak nie przystosował się do danego oprysku. i najważniejsze ile ktoś chce przeznaczyć na takie opryski, nawozy. jeden może wydać kilka tyś a drugi kilkaset zł. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

gotha  pod czosnek pasuje urobić ziemie prezd sadzeniem jak w zabitej ziemi posadzisz to życzę powodzenia na starcie :P u nas w dobrym układzie za tydzień wiedzie sie w pole, czosnek wiosenny do końca kwietna  się sadzi więc po jakiego czorta się tak spieszyć ? 

Rofi na grzyba to zaprawa przy sadzeniu pozniej jak bedzie liść miał z 15 cm to spulchnienie + walisz jakimś topsinem czy sadoplonem zapobiegawczo  + stomp na trawsko   czy czymś podobnym zależy co masz :D  pozniej co 2-3 tygodnie z innych grup konkretny środek np bellis w to wplatasz insektycydy  czasem dodatkowo gnojowicę ze skrzypu wypryskam .

Edytowano przez senator11111

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
micgal39533    499

hah to ja wam powiem że w sąsiedniej wiosce czosnek wiosenny sadzili w lutym jak te mrozy były :D nie mogli w ziemię go wepchać :D 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

micgal ale gdzie jest sens :D  tak wczesnego sadzenia :D no chyba że chcą poplon jakiś walnąć jeszcze jesienią. to tak jak niektórzy ziemniaki xD 

apropo jak u was zimowy się ma ? 

Edytowano przez senator11111

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
borys11    2

Ja osobiście jutro lecę topsinem + siarczan magnezu, dzisiaj dałem saletrzak.
Wiosenny chce posadzić jutro, ale zobaczę rano czy nie jest za mokro jak pojadę z kultywatorem rano uprawiać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
micgal39533    499

a żebym to ja wiedział. nie długo dwa razy w roku będziemy zbierać plony xD. ale w tym roku u nas wszystko pospieszyło początek marca a tu już cebulkę się sadzi 


a siałem dziś i wczoraj saletrzak z borem na zimowym i na razie to miód malina 100% powschodziło 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a jeszcze jedno słyszałem ze niektórzy 'trakują czosnek cieczą kalfornijską i mówią ze rewelacja " 

partyzantka się ma jak trzeba :D 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
borys11    2

A koledzy, pryskał już też na grzyba ktoś zimówkę?
U mnie wschody harnasia bajeczka
Kolego, co do cieczy kalifornijskiej, to sam to rozważałem. Tesciu wali w sadzie, bo w drzewach owocowych, to normalka po zimie. Ale jednak się wstrzymalem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

wlasnie taki sam mam opór bo słyszałem ze nawet truskawke nim jadą co już gały mi wyszły, Spotkałem sie z takim stwierdzeniem klient chce meć tanią truskawkę? ... będzie ją miał. Teraz Za zimno na jakikolwiek fungicyd z resztą grzyb potrzebuje temperatury żeby żyć a teraz niestety albo i stety :D jej niema , ja o zimowym nawet pod włókniną nie mysle traktować na grzyba

Edytowano przez senator11111

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
borys11    2

Ja to wszystko wiem, ale to jest chyba zboczenie zawodowe już, dlatego właśnie pytam. Chociaż przyznam się Szczerze, że nigdy tak szybko na grzyba nie pryskalem. Niestety Widzę sam po sobie, że z roku na rok coraz więcej chemii się stosuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

tak to jest bo każdy chce więcej wyciągnąć z tego przysłowiowego Ha

a firmy produkujące opryski nawozy etc tylko dochwalają syp więcej pryskaj więcej ti stymuluj itd... a stówka do stówki sie zbiera

 

Edytowano przez senator11111

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
borys11    2

Dokładnie.
Wracając, do tej cieczy kalifornijskiej, to stosował już ktoś w czosnku ten specyfik?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czostek    2

Panowie czosnek juz sporo ponad ziemią, czy ktos pryskal asahi? I jakie to efekty przynosi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Pepik190
      Witam.
      Będe wdzięczny za podpowiedz jak zrobić sadzarkę do czosnku,zdjęcia dane konstrukcyjne.Z góry dziękuję.
    • Przez membrana
      Witam! Czy ktoś mógłby mi powiedzieć, czym zaprawiać czosek, jakie stosować opryski i co zrobić, zeby nie gnił wiosną?
    • Przez Kondzioo
      Witajcie... nie znalazłem nigdzie tematu z cenami czosnku więc piszcie po ile chodzi czosnek i w jakich regionach.. jezeli jest taki temat to przepraszam
    • Przez mwp113
      Wydzierżawiłem pole, na którym kiedyś rosło zboże, którego nie zebrali i zgniło. Od tego czasu minęło 2 lata, a pole zarosło krzakami. Popalilismy krzaki, zaoralismy pole i teraz pytanie do was. Co zrobić żeby doprowadzić pole do porządku tak, aby mozna było sadzić czosnek. Pole ma 1ha . Moze jakieś konkretne nawozy do odkwaszenia pola tak, aby doprowadzić je do porządku. Z góry dziekuje. ( Chcemy sadzić czosnek zimowy)
    • Przez 360i82Sa
      CZOSNEK
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj