bolid20

Opłacalność produkcji czosnku

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
borys11    2

Koledzy, którzy mają jakieś doświadczenie z odmianami jarymi czosnku liczę na pomoc. Hiszpan mi przemarzł i w tym miejscu chcę posadzić odmianę jarą. Nawożenie przed sadzeniem, po wschodach itp. podobnie jak przy odmianach ozimych czy są jakieś różnice? Termin nasadzeń? Im szybciej tym lepiej czy jak to wygląda?

Z góry dziękuję za pomoc :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzecho    0

my zamiast hiszpana sadzimy cebulę zimówkę, na razie nie było problemów z przemarznięciem ;)

 

pod włókninę sadzisz tę zimówkę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
s4lim3    7

czaczaua - sadze 5 rok odmiane hiszpana i nie było nigdy problemu z przemarznieciem. W tym roku też mu nic nie jest (jedynie przemarzł mój nowy nabytek kupiony dla testów). Może i są inne odmiany, ale ja przynajmniej nie znam takiej która pozwoli mi kopać czosnek 15 czerwca i głowki o średnicy 7-8 cm :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wolek81    1

hej koledzy, ja mam dwie odmiany hiszpana, jedna dopiero wychodzi gdzie nie gdzie a druga w grudniu miała 20cm:) Ta druga pod tyłku dostała od dziadka mroza, myślę jednak że się wygrzebie bo jeszcze widać w niej życie:) jak dzień jest cieplejszy to ma aż chęci do rośnięcia. Co do polskich odmian ... moi klienci ich nie akceptują na harnasia 5,5cm mówią "co mi pan za bobki przywozi" ....albo się chce zarabiać albo bobkami handlować. Jak zacząłem wozić towar powyżej 7-8cm to pyski zamknęli tylko płacą:) A jak się zrobi warkocz 30szt powyżej 8cm to mają mokro:) Pozdro dla WSZYSTKICH 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
s4lim3    7

wołek - bardzo możliwe ze mamy te same odmiany, bo jedna też dopiero szpice puściła, a druga miała w grudniu 15-20 cm i 4 liscie :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wolek81    1

jak myślisz ten podmarznięty odbije? u mnie się robi powoli coraz bardziej zielono...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
s4lim3    7

u mnie mu końcówki przyłapało dość poważnie, większość od środka jest zielone. Najprościej wykopać takiego delikwenta i sprawdzić czy ma korzeń i czy ząbek nie jest przygnity. Ja jeszcze nie miałem czasu ani chęci wchodzić w pole :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
borys11    2

To pobożne życzenia :) Sam szukam, jakiejś polskiej jarej odmiany do kupienia. Gdzie nie dzwonię, to ogłoszenie już nieaktualne i tak chyba z 10 telefonów już wykonałem. Ceny od 10zł na kilo się zaczynają, ale to jest drobnica. Coś porządnego to 15-20zł, widziałem nawet po 25 i 30 zł za kilo. Jestem skłonny dać nawet 15zł jak będzie naprawdę ładny. Problem w tym, że jest deficyt czosnku w tym momencie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

micgal hiszpana narazie na testy 10a  harnaś 1 ha  

Sytuacja na dzien dzisiejszy z 5-10% hiszpana jednak  padło  zobaczymy co bedzie dalej 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gotha121    0

witam

jak szybko mozna rozdzielac głowki czosnku przed posadzeniem

tydzien  dwa moze miesiac

mam do obrania 2500 głowek

z gory dziekuje a pomoc

i jak zabki przechowywac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
s4lim3    7

zalezy ile Was to będzie robić i ile czasu dziennie chcesz poświęcic no i jaki czosnek bo niektóry jest łatwo zrobic, a niektóry sie trzyma całości, ale sadze ze w 15h powinienes sie wyrobic :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gotha121    0

dziekuje

a jak długo moze lezec w zabkach

jest to jarus

i pozniej zaprawiac przed sadzeniem czy wczesniej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wolek81    1

hej Koledzy, gotowi w boksach do nawożenia czosnku na wiosnę :) Ciekawe co nowy sezon przyniesie ...


Słyszałem że w Hiszpanii kończą się dopłaty do produkcji czosnku... fajnie by było :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aezakmi666    21

Ja mam 2 rodzaje zimowego jeden posadzony był po 15 listopada i jeszcze dziad siedzi w ziemi jak odkopałem w 90 procentach ma korzonki ale jeszcze z ziemi nie wybił brakuje mu paru dni a drugi sadzony 23 grudnia eksperymentalnie pięknie wybił juz 4 liski ma . czy tamten pierwszy wyjdzie mi ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzecho    0

dziekuje

a jak długo moze lezec w zabkach

jest to jarus

i pozniej zaprawiac przed sadzeniem czy wczesniej

 

najlepiej, żeby nie leżał długo bo grzybnia może się na nim pojawić

u mnie max kilka dni i w pole, najczęściej na bieżąco

zaprawiaj tuż przed sadzeniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

zaprawa nasienna (tiuram70%) obtaczam  niektórzy stosują jeszcze dursban ale śmierdzi nieziemsko 

 

ma ktoś czosnek wiosenny na sprzedaż ? główki powyżej 5cm jc proszę pw.

 

Gotha przecież 2,5 tys głowek to nie tak dużo do obrania :D

Edytowano przez senator11111

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
borys11    2

 

 

ma ktoś czosnek wiosenny na sprzedaż ? główki powyżej 5cm jc proszę pw.

 

 

 

Mam od 4,5cm jak coś :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Borys Pw

 

Ps. u mnie harnaś nawet miesiąc leżał przed wsadzeniem wszystko zależy czy jest dobrze wysuszony czy wilgotny 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

wyszedł :) grunt 4cm włóknina bez mała 8 

hiszpan 5% strat pod włókniną  sadzony w grudniu 4 cm 

Edytowano przez senator11111

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
s4lim3    7

u mnie ten nowy hiszpan poszlo jakies 30-40% (na szczęscie tylko 15ar na próbe). Tego co zawsze sadziłem nie widze żadnych ubytków. Harnas i ruski też pomału się przebija

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
max00    0

witam panowie jakie nawozy sypiecie pod czosnek wiosenny 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Pepik190
      Witam.
      Będe wdzięczny za podpowiedz jak zrobić sadzarkę do czosnku,zdjęcia dane konstrukcyjne.Z góry dziękuję.
    • Przez membrana
      Witam! Czy ktoś mógłby mi powiedzieć, czym zaprawiać czosek, jakie stosować opryski i co zrobić, zeby nie gnił wiosną?
    • Przez Kondzioo
      Witajcie... nie znalazłem nigdzie tematu z cenami czosnku więc piszcie po ile chodzi czosnek i w jakich regionach.. jezeli jest taki temat to przepraszam
    • Przez mwp113
      Wydzierżawiłem pole, na którym kiedyś rosło zboże, którego nie zebrali i zgniło. Od tego czasu minęło 2 lata, a pole zarosło krzakami. Popalilismy krzaki, zaoralismy pole i teraz pytanie do was. Co zrobić żeby doprowadzić pole do porządku tak, aby mozna było sadzić czosnek. Pole ma 1ha . Moze jakieś konkretne nawozy do odkwaszenia pola tak, aby doprowadzić je do porządku. Z góry dziekuje. ( Chcemy sadzić czosnek zimowy)
    • Przez 360i82Sa
      CZOSNEK
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj