bolid20

Opłacalność produkcji czosnku

Polecane posty

aezakmi666    21

Dzięki ale sam się waham bo jak go bym teraz dobrze posilił i wyskoczył by szybko na wierzch to możliwe że mróz mógł by troche zaszkodzić niby pogoda na 16 dni wielkich mrozów nie pokazuje ale marzec jeszcze jest ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gwozd    104

Siarczan potasu to można i teraz, podobnie jak kirezyt. Może jakiś nawóz fosforowy ale fosfor słabo sie przemieszcza i niewiele to da. Azot oczywiscie na wiosnę. Jak będę siał saletre na pszenice to czosnek też dostanie.

Nawozy PKMgS na pewno nie sprawią że czosnek szybko wyskoczy z ziemi czy sie rozhartuje. Odpowiednia ilość tych składników nawet podnosi zimotrwałość ozimin a więc i czosnku.

Teraz obornik to chyba jako ściółka, zabezpieczenie przed mrozem...ale chyba już za późno na takie zabiegi

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
max00    0

Witam czy ma ktos do sprzedania czosnek wiosenny Cyryl do sadzenia potrzebuje 10 kg w rosądnej cenie info na irek250@wp.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gotha121    0

witam

 

mam zaorane pole

chce posadzic czosnek czy nawoz teraz czy po bronowaniu

czy pryskac  constansem wg

przeciw grzybom

jaki nawoz proponujecie ,poprosze nazwe

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luukii    0

Witam, jesienią przed sadzeniem harnasia sypnołem 400kg siarczanu potasu i 400kg superfosfatu40%. Tydzień po sadzeniu opryskałem stompem(4l/ha)

I teraz tak planuje wysiać ok700kg saletry pewnie na dwa razy(połowa marca i koniec kwietnia). Pytanie czy takie nawożenie jest odpowiednie? Czy kombinować z jakimiś innymi azotowymi a może nawet polifoska? Druga sprawa czy mogę zastosować po raz drugi tego stompa jak będzie miał z 10cm, czy jakiś inny środek?

A po trzecie i najważniejsze chyba .. co zastosować z samej wiosny na błotniszkę..? Jaki środek by zadziałał w niższych temperaturach? Później to wiadomo przemiennie na robale stosuje BE58, dursban, proteus i nurelle. Z góry dzieki  bardzo 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
borys11    2

Według mnie lepiej stosować w nawożeniu azotowym na wiosnę nawóz, który działa długo, np. saletrzak, ew. mocznik. Sam kiedyś stosowałem saletrę, ale drugi rok sypie saletrzak. W czosnku na robala to podstawa dursban, bi58. Innych środków owadobójczych nie stosuje. Na chwasty tylko i wyłącznie stomp. U mnie się sprawdza i robi robotę, nic innego nie potrzeba wymyślać, bo jeszcze Ci zacznie świecić ten czosnek od takiej ilości środków ;)

Edytowano przez borys11

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gwozd    104

700kg saletry to nie za dużo? Przecież to 238kg azotu. Jak już chcesz tyle sypać to lepiej podziel to na co najmniej 3 dawki i syp co 3-4tygodnie. Możesz jeszcze dać kirezyt to zależy ile masz magnezu w glebie. 

Saletrzak to to samo co saletra, te same formy azotu. Dodatek dolomitu sprawia że nawóz wolniej się rozpuszcza, potrzebuje więcej wody żeby się rozpuścić. Na wiosne z wodą nie ma problemu ale tylko w ten sposób wolniej działa

 

Proteus powienien działać w niższych temperaturach. Jeżeli dobrze pamiętam to neonikotynoidy działają niezależnie od temperatury, i dodatek pyretroidu który dobrze działa w temp poniżej 15 stC. Nurelle to to samo co dursban z pyretroidem. Dursban i bi najlepiej p€źniej jak jest wyższa temp powyżej 15st.

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek3773    230

jak tam wasze plantacje, w moim rejonie hiszpany poszły w h.. mróz zrobił swoje , harnaś pomału wychodzi z ziemi ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek42    23

U mnie szpileczki zieloniutkie tak z 7 cm długości ,ale są miejsca ,że dopiero się przebija , potem się wyrówna :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
micgal39533    498

u nas hiszpany też poszły się jeba* i wcale z tego powodu nie płacze :D co do harnasia to taki 3-4 cm gdzieniegdzie się jeszcze wybija wyrówna się jak się pogoda już uspokoi ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
borys11    2

U mnie harnas dopiero się przebija, bo sadziłem bardzo późno. Co do hiszpana, to dostał ale jeszcze nie wiem czy nie odbije.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek3773    230

żeś błysńoł ,parę lat te mu też mi harnasia i bułgara mróz załatwił , więc twe stwierdzenie się nie sprawdza  :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gwozd    104

Może warto spróbować hiszpana uprawiać pod osłonami? Pod włókniną, folia perforowaną czy nawet w tunelach. Chodzi mi o osłonę przed mrozem i przyśpieszenie. Żeby był w tym czasie kiedy jest duży eksport czosnku z hiszpani. Wtedy byłaby konkurencja polskiego produktu. Tylko czy to będzie się opłacać? Co o tym myślicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

hejtujcie dalej tego hiszoana wszystko zalezy od odmiany jedna na kilka sie udaje u mnie hiszpan podnosi juz włóknine także jest git ;] 

harnaś 4cm - 5 cm nad ziemia zielone rządki juz powoli widać .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adam1208    0

Witam. 

Mój Hiszpana chyba także mróz załatwił. Miałem go na obszarze ok 6ar. Myślę aby teren ten zaorać i posadzić jakąś inną odmianę. Co radzicie? 

Harnaś teraz sadzony raczej nie wyda plonu;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
micgal39533    498

hejtujcie dalej tego hiszoana wszystko zalezy od odmiany jedna na kilka sie udaje u mnie hiszpan podnosi juz włóknine także jest git ;] 

harnaś 4cm - 5 cm nad ziemia zielone rządki juz powoli widać .

 

 

no ta jak przykryłeś włókniną to dziwne że by przemarzł. ale na jakim obszarze masz tego hiszpana. 

 

 

 

Witam. 

Mój Hiszpana chyba także mróz załatwił. Miałem go na obszarze ok 6ar. Myślę aby teren ten zaorać i posadzić jakąś inną odmianę. Co radzicie? 

Harnaś teraz sadzony raczej nie wyda plonu;)

 

 

 

zasadź może jakiejś wiosny ;) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co dajecie z wiosny na start z nawozow i czym pryskacie na chwasty? Pod sadzenie u mnie yara complex, na chwast jesienia nic nie stosowalem

Edytowano przez DominikKuchniak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
s4lim3    7

u mnie jedna odmiana hiszpana też klapa. Druga tylko szpilki 4 cm wybite także jest ok. Tego kiepskiego zostawie, bo już nie taki po ludziach się odbijał :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czaczaua    1

Temat Hiszpana jest przerobiony w ub. roku i wniosek jest jeden: bez sensu....

Kolega próbował nawet w tunelach nieogrzewanych. Masa odpadu, główki małe, szybko się rozsycha.

Mamy tyle innych sprawdzonych odmian (plennych, zdrowych, ładnych), więc myślę, że te eksperymenty to strata czasu.

Zaznaczam, że to tylko moje skromne zdanie (no i kolegi), a każdy sam decyduje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
micgal39533    498

my zamiast hiszpana sadzimy cebulę zimówkę, na razie nie było problemów z przemarznięciem ;) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Pepik190
      Witam.
      Będe wdzięczny za podpowiedz jak zrobić sadzarkę do czosnku,zdjęcia dane konstrukcyjne.Z góry dziękuję.
    • Przez membrana
      Witam! Czy ktoś mógłby mi powiedzieć, czym zaprawiać czosek, jakie stosować opryski i co zrobić, zeby nie gnił wiosną?
    • Przez Kondzioo
      Witajcie... nie znalazłem nigdzie tematu z cenami czosnku więc piszcie po ile chodzi czosnek i w jakich regionach.. jezeli jest taki temat to przepraszam
    • Przez mwp113
      Wydzierżawiłem pole, na którym kiedyś rosło zboże, którego nie zebrali i zgniło. Od tego czasu minęło 2 lata, a pole zarosło krzakami. Popalilismy krzaki, zaoralismy pole i teraz pytanie do was. Co zrobić żeby doprowadzić pole do porządku tak, aby mozna było sadzić czosnek. Pole ma 1ha . Moze jakieś konkretne nawozy do odkwaszenia pola tak, aby doprowadzić je do porządku. Z góry dziekuje. ( Chcemy sadzić czosnek zimowy)
    • Przez 360i82Sa
      CZOSNEK
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj