bolid20

Opłacalność produkcji czosnku

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie

jakbym teraz wysciolkowal czosnek po tych  roztopach to trzeba bedzie to sprzatac czy zgnije? no i czy to rzeczywiscie pomaga zeby nie przemarzl. 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
borys11    2

Lepiej sprzątnąć, a nawet wskazane, bo jak zostawisz to fakt, że chwast tak rosnąć nie będzie i wilgoć będzie lepiej trzymać, ale możesz mieć bardzo poważny problem z drutowcami później. Wiem z własnego doświadczenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

pewnie duzo przepadnie bo bedzie ze dwa tyg cieplo a potem pewnie tradycyjnie w marcu pare dni mrozu i po ptokach :) jak to sie u nas mowi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
borys11    2

Co będzie to będzie. Ostatnio w ogóle nie ma zim. Teraz co potrzymało trochę od początku stycznia, ale co z tego jak już odwilż od początku tygodnia. Na uprawach wielkoobszarowych nie stosuje się raczej ściółkowania, bo jest to nieopłacalne. Jeśli będzie do -15 to moim zdaniem nic mu nie powinno się stać. Jak miałem mniej areału i jeszcze przykrywałem to śledziłem prognozę i jeśli zapowiadali wielkie mrozy bez opadów śniegu to dopiero przykrywałem. Jednak na wiosnę jak już rusza wegetacja w 100% to radziłbym zgrabić Ci tą słomę, bo tak jak pisałem drutowce dadzą się we znaki najprawdopodobniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
s4lim3    7

cześć Wam.

 

Jak tam uprawa? U mnie jedynie wygłupił się nowy hiszpan którego kupiłem. Ma jakies 15cm wysykości i 4 liście. Co gorsze taki stan był już przed mrozami ale jestem dobrej myśli, jak przeżyje to w czerwcu wykopki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
micgal39533    498

Dopiero w czerwcu? przecież w czerwcu to już harnaś do kopania 

 u nas Ci co mieli Hiszpana to już go nie mają wszystko wymarzło w sumie to nawet dobrze :D 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
micgal39533    498
jacek3773 

 

 

na każdym polu gdzie był hiszpan teraz nie ma nic, wszystko leży na ziemi a na niektórych kawałkach to całkiem znikły. 

 

no normalny harnaś, u nas wszyscy harnasia kopią do połowy czerwca :D ale może dlatego że wcześniej sadzimy 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grandzik    89

uprawia ktoś czosnek na podlasiu?

/

Edytowano przez Grandzik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek3773    230

jacek3773 

 

 

na każdym polu gdzie był hiszpan teraz nie ma nic, wszystko leży na ziemi a na niektórych kawałkach to całkiem znikły. 

 

no normalny harnaś, u nas wszyscy harnasia kopią do połowy czerwca :D ale może dlatego że wcześniej sadzimy 

 

NO tak się składa że mieszkamy po sąsiedzku i nie widziałem by ktoś kopał harnasia początkiem czerwca, czy fioletowy hiszpan ( nie pamiętam nazwy odmiany ) to twoim zdaniem harnaś ? i kiedy ty tego harnasia sadzisz we wrześniu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek3773    230

jacek3773 

 

 

na każdym polu gdzie był hiszpan teraz nie ma nic, wszystko leży na ziemi a na niektórych kawałkach to całkiem znikły. 

 

no normalny harnaś, u nas wszyscy harnasia kopią do połowy czerwca :D ale może dlatego że wcześniej sadzimy 

 

NO tak się składa że mieszkamy po sąsiedzku i nie widziałem by ktoś kopał harnasia początkiem czerwca, czy fioletowy hiszpan ( nie pamiętam nazwy odmiany ) to twoim zdaniem harnaś ? i kiedy ty tego harnasia sadzisz we wrześniu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
micgal39533    498

no u nas zawsze się harnasia tak kopie. w zeszłym roku do 15 czerwca był już wykopany. Sadzimy tak od połowy września ostatnia część była sadzona w październiku w drugim tygodniu chyba 


ale to dużo zależy jaka jest pogoda ;) pamiętam że kiedyś kopaliśmy w drugiej połowie lipca, w tym roku może być tak samo bo rok wstecz to już był sporo na wierzchu a teraz wszystko schowane pod ziemią 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
borys11    2

no u nas zawsze się harnasia tak kopie. w zeszłym roku do 15 czerwca był już wykopany. Sadzimy tak od połowy września ostatnia część była sadzona w październiku w drugim tygodniu chyba 

ale to dużo zależy jaka jest pogoda ;) pamiętam że kiedyś kopaliśmy w drugiej połowie lipca, w tym roku może być tak samo bo rok wstecz to już był sporo na wierzchu a teraz wszystko schowane pod ziemią 

 

To dziwne, że schowane, bo przy tej pogodzie to dziwne. Ja sadzę zawsze jak najpóźniej, np harnasia koniec października, początek listopada, hiszpana zawsze po wszystkich świętych, a u mnie już wszystko na wierzchu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
micgal39533    498

no to jak u nas sprawdzaliśmy to wszystko jest pod wierzchem gdzieniegdzie tylko takie pasy się pokazują kiełków 2,3 cm. Cebulka za to powychodziła ale nawet ładnie przetrzymała mrozy. Za to zboża jak były gdzieś na wietrze to też umarzły ale może się odbiją ;) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
borys11    2

Jeszcze nie wiadomo co nas czeka w sumie. Może jeszcze przywalić dwucyfrówe pod koniec lutego, na początku marca jak nie będzie śniegu, jak z 4-5 lat temu. Wszystko poszło. Zboża wycięło w całym kraju nawet. Się orało i siało od nowa..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
borys11    2

mam tylko nadzieję że będzie taki suchy rok jak poprzedni ;)

 

Ja nie, ale teraz coraz częściej będą suche lata

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Pepik190
      Witam.
      Będe wdzięczny za podpowiedz jak zrobić sadzarkę do czosnku,zdjęcia dane konstrukcyjne.Z góry dziękuję.
    • Przez membrana
      Witam! Czy ktoś mógłby mi powiedzieć, czym zaprawiać czosek, jakie stosować opryski i co zrobić, zeby nie gnił wiosną?
    • Przez Kondzioo
      Witajcie... nie znalazłem nigdzie tematu z cenami czosnku więc piszcie po ile chodzi czosnek i w jakich regionach.. jezeli jest taki temat to przepraszam
    • Przez mwp113
      Wydzierżawiłem pole, na którym kiedyś rosło zboże, którego nie zebrali i zgniło. Od tego czasu minęło 2 lata, a pole zarosło krzakami. Popalilismy krzaki, zaoralismy pole i teraz pytanie do was. Co zrobić żeby doprowadzić pole do porządku tak, aby mozna było sadzić czosnek. Pole ma 1ha . Moze jakieś konkretne nawozy do odkwaszenia pola tak, aby doprowadzić je do porządku. Z góry dziekuje. ( Chcemy sadzić czosnek zimowy)
    • Przez 360i82Sa
      CZOSNEK
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj