bolid20

Opłacalność produkcji czosnku

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Tomek42    23

No można , można wieszać na belkach ,układać na deskach czy jak tam sobie tam możesz w domu rozplanować , aby było przewiewnie i bez wilgoci , żeby to jakoś zadaszone było bo jak będziesz suszył a deszcz będzie moczył to gdzie to za prowadzi? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

bede sadzarka jak zda egzamin bo dopiero co skonczona i bedzie sie probowac na wiosne, tak na 3 rzedy odstepy po 27 cm a w rzadku to tak ok 10 cm bedzie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
micgal39533    499

to myślę że taka 12 długa 6 szeroka i ze 4 wysokości ;)  ja mam taka ale musimy postawić jeszcze jedna trochę większą. Trzeba było zrobić sadzarkę na 4 rzędy większa wydajność jakieś 20-30% na hektarze ;) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jak sie czosnek uda to zainwestuje w lepszy sprzet :) teraz trzeba robic tym co jest. a w tym roku duzo kasy zarobiles na czosnyku jesli mozna spytac ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a jeszcze jedno pytanie co do tej wiaty. Moglby kolega jakis plan mniej wiecej przedstawic bo kiedys juz mialem cos takiego na tyton ale na czosnek to chyba musi byc mocne bo wieksze obciazenia. chodzi mi o te glowne belki , te slupy co  wszystko podtrzymuja , jakie na grubosc, zabetonowane czy na takich metalowych stopkach, ile tych belkow ? wystarczy cztery po rogach grube a reszta juz ciensze czy wiecej dales


a i jeszcze jedno. Mam 220 kg czosnku do sadzenia na wiosne, zakladajac ze pod koniec marca sie uda sadzic to kiedy zaczac luskac , po pare godz bede luskal i to nie codziennie bo niemam czasu a i wiosenny zawsze tak zle sie obiera? ile czasu moze lezec obrany ? trzymam w chlodnym miejscu. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

ho ho widze że grubo mierzycie, gość nigdy czosnku nie sadził nie wie czym sie je a zaraz hektr, powodzenia kolego  w uprawie, ani nie wiesz jak ani nic i od razu z grubej rury. Po za tym widze że znowu czosnek w tym roku będzie chała region Proszowicki nasadzone do oporu, niektórzy starzy planatatorzy nie pamiętaja takich nasadzeń, i chyba będzie się szykować powtórka z dwa lata wstecz kiedy to hiszpana było i sami sibie udusiliśmy w nim

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ty tez byles kiedys ten ''gosc co nigdy nie sadzil' prosilem tylko o kilka rad bo zawsze lepsze sa te praktyczne niz wyczytane gdzies w poradnikach bo poza tym to jaka to filozofia, nawozic trzeba wszystko , bez pryskania tez zadna uprawa dzisiaj nie wyjdzie, pracy wiecej no ale jak sie ma kilka hektarow to trzeba sie lapac wszystkiego zeby przezyc jakos , jakbym mial sto ha to bym mial w du..e czosnki,maliny itp. to jest polska mentalnosc, po co komus pomagac, niech sam dojdzie, nie bedzie sie tu mlody dorabial od razu -cos takiego uslyszalem jak kupowalem czosnek. Nie jestem specjalista w temacie handlu ale jak nie sprowadza z chin i z hiszpanii to bedzie cena i ta nadwyzka polskiego nic nie zmieni. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzecho    0

z Hiszpanii sprowadzą, z Chin przemycą a polskiemu producentowi lepszych pieniędzy zarobić nie dadzą ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

no a tak siegajac wyzej w tematy ekonomii to przy drogim euro to sie chyba nie oplaci z hiszpanii ciagnac a teraz raczej tanie euro nie bedzie juz bo ''banksterka'' bedzie chciala pis-owi szkodzic jak sie tylko da.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

kolego to nie jest tak że nikt ni chce ci pomóc, tylko widzisz pierwszy raz zaczynasz i się porywasz zaraz na takie ilości zasadź sobie z 2tyś m i zobacz czym się to je, a mówisz opryski, czosnek jest taką rośliną że jak mu coś odbije potrafi spaść z pnia w ciągu 2 tyg i nic mu nie pomorze, co do hiszpana to kolego na rybitwach jest go do oporu i nikomu cena euro nie przeszkadza w tym a kupiec i tak woli go od naszego harnasia bo ma kaliber jednakowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek42    23

no chyba chodziło o 2 tyś ząbków , no nie da się zarobić ale da sie jakieś doświadczenie zdobyć, bo im większy nakład na pierwszy rzut tym bardziej głowa może zaboleć jak będzie nie wypał :) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek3773    230

z Hiszpanii sprowadzą, z Chin przemycą a polskiemu producentowi lepszych pieniędzy zarobić nie dadzą ...

gdy by nawet zakazali importu, to swoim towarem  w ciągu trzech lat byśmy się udławili 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

bo im większa cena tym polski rolnik napierd ile wlezie ha i w tedy się udłowimy, proste zasady popyt podaż, ja nie mówię że heh nie można zacząć ale tu nakłady na materiał nasadzeniowy są wielkie ale jak kolega chce ryr\zykować dlaczego nie jego pieniądze jego czas:) W każdym razie znam tą rośline i jest z nią ciężko w uprawie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

tylko ze czosnek to nie kartofle ze mozna wykombajnowac i naprodukowac setki ton, no wiadomo ze jak bedzie po 20 zl kg to bedzie duzo nasadzen ale przy takich cenach 8-10 zl kg to nie jest to przeciez jakies eldorado zeby sie tlumy rzucily na czosnek :)  chyba ze ma sie z 10 ton i sprzeda wszystko na sztuki, ale to trzeba miec juz stalych odbiorcow no i czosnek super. No i wydaje mi sie ze bardzo duzo zalezy od regionu, u mnie powiat janow i bilgoraj to czosnek to jest jakas abstrakcja i nikt sie w to nie pcha moze jednostki, jest tyton , maliny, truskawka, fasoli troche w innych regionach to  maliny czy tyton jest czyms nieznanym. Chodzi mi o to ze w wiekszosci przypadkow to przechodzi z ojca na syna czy z sasiada na sasiada, moim zdaniem wszystko pozostanie w rownowadze i nie bedzie jakiegos zalewu rynku jednym towarem no ale to moje amatorskie przemyslenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Pepik190
      Witam.
      Będe wdzięczny za podpowiedz jak zrobić sadzarkę do czosnku,zdjęcia dane konstrukcyjne.Z góry dziękuję.
    • Przez membrana
      Witam! Czy ktoś mógłby mi powiedzieć, czym zaprawiać czosek, jakie stosować opryski i co zrobić, zeby nie gnił wiosną?
    • Przez Kondzioo
      Witajcie... nie znalazłem nigdzie tematu z cenami czosnku więc piszcie po ile chodzi czosnek i w jakich regionach.. jezeli jest taki temat to przepraszam
    • Przez mwp113
      Wydzierżawiłem pole, na którym kiedyś rosło zboże, którego nie zebrali i zgniło. Od tego czasu minęło 2 lata, a pole zarosło krzakami. Popalilismy krzaki, zaoralismy pole i teraz pytanie do was. Co zrobić żeby doprowadzić pole do porządku tak, aby mozna było sadzić czosnek. Pole ma 1ha . Moze jakieś konkretne nawozy do odkwaszenia pola tak, aby doprowadzić je do porządku. Z góry dziekuje. ( Chcemy sadzić czosnek zimowy)
    • Przez 360i82Sa
      CZOSNEK
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj