bolid20

Opłacalność produkcji czosnku

Polecane posty

borys11    2

Mają, bo sam od nich bralem do sadzenia hiszpana


Przechowywał ktoś kiedy czosnek w chłodni beztlenowej(kontrola) ?

Edytowano przez borys11

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
twix123    0

Chlopaki poratujcie. Ma ktoś jeszcze ładny czosnek do sprzedania? Pisać, tutaj albo na priv. Pilne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
micgal39533    498

no jakiejś choroby nie ściagnąć bo u nas w  okolicy jak posadzili hiszpana tak potem harnasia szlak trafił 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

pierwsze słysze, w malopolsce z powodzeniem uprawiają hiszpana i sobie chwalą ja tak tylko na testy 50 kg zobaczymy jaki bedzie w porównaniu do harnasia

Edytowano przez senator11111

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
s4lim3    7

micgal to chyba jakiś trefny ten hiszpan, bo ja go sadze 4 rok i ani jemu, ani harnasiowi nic nie jest :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
twix123    0

Czosnek posadzony, to zostało czekać do wiosny. Słychać co raz więcej ludzi sadzi tego hiszpana. Macie jakieś doswiadczenia z tym hiszpanem??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Generalnie tak trzeba się wstrzelić żeby nie wzeszedł, jak jest u ciebie na wierzchu to szykuj słomę do ściółkowania żeby nie zmarzł .

choć raz mi się zdarzyło że nie ściółkowałem pomimo szczypioru na powierzchni ale 2x asahi wiosną go zregenerował jak talala.

o Hiszpanie się wypowiem w przyszłym roku 3 odmiany zasadzone  zobaczymy jak będą sie sprawować

 

Edytowano przez senator11111

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
s4lim3    7

ja nabyłem jakąs nową odmiane dla testów 100 kg, został posadzony tak samo jak mój hiszpan. Po moim w polu jeszcze ani śladu, a ten ma już ponad 10 cm :) Będzie musiał walczyć o przetrwanie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michal2401    0

a co myślicie, żeby agrowłókniną przykryć?

 

 


mam mały areał więc to nie problem

 


czy lepszym rozwiązaniem byla by słoma?

 

 

 

Edytowano przez Michal2401

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chyba że sarenki ci przyjdą i podziurawią w pizdu to pójdziesz sporo do tyłu ...  Po zatym włóknina ci nie przytrzyma chwastu

Edytowano przez senator11111

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotr778    33

Sarenki to jeszcze nic będzie przewiewna mi w jednej po sezonie w czasie przechowywania szczur zamieszkał to nie było co zbierać,co do zębatek do mojej zastosowałem rozrząd od fiata cc 700 większa na oś napędową mniejsza na wałek i jest ok,gestość sadzenia można doprecyzować rozmiarem kół napędowych oraz grubością wałka.  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Pepik190
      Witam.
      Będe wdzięczny za podpowiedz jak zrobić sadzarkę do czosnku,zdjęcia dane konstrukcyjne.Z góry dziękuję.
    • Przez membrana
      Witam! Czy ktoś mógłby mi powiedzieć, czym zaprawiać czosek, jakie stosować opryski i co zrobić, zeby nie gnił wiosną?
    • Przez Kondzioo
      Witajcie... nie znalazłem nigdzie tematu z cenami czosnku więc piszcie po ile chodzi czosnek i w jakich regionach.. jezeli jest taki temat to przepraszam
    • Przez mwp113
      Wydzierżawiłem pole, na którym kiedyś rosło zboże, którego nie zebrali i zgniło. Od tego czasu minęło 2 lata, a pole zarosło krzakami. Popalilismy krzaki, zaoralismy pole i teraz pytanie do was. Co zrobić żeby doprowadzić pole do porządku tak, aby mozna było sadzić czosnek. Pole ma 1ha . Moze jakieś konkretne nawozy do odkwaszenia pola tak, aby doprowadzić je do porządku. Z góry dziekuje. ( Chcemy sadzić czosnek zimowy)
    • Przez 360i82Sa
      CZOSNEK
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj