bolid20

Opłacalność produkcji czosnku

Polecane posty

czostek    2

ftl przyjrzałem sie tym zdjęciom i nie chce Cie martwić ale to jest ewidentnie chory czosnek. Ja taki odrzucam. Pewnie że możesz go moczyć i sadzić jak koledzy radzą ale koledzy nie wiedzą jak sie ta choroba nasili za rok lub dwa. Znam ludzi którym 'wypadały' całe kawałki więc szkoda ryzykować bo jak wiemy nakłady są spore bo to nie ziemniaki czy ogórki. A co do czosnku z centrali to 'przejechałeś' się dlatego że ten czosnek na zlecenie uprawiają normalni rolnicy i sam widziałem takie pola - po 5 lat uprawy na jednym kawałku, a potem myk do centrali i ludzie kupują. Na przyszłość radze omijać centrale i szukać raczej w okolicy zdrowej rozsady.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
micgal39533    499

czostek 

 

napisałem koledze żeby sadził bo dwa lata temu sadziliśmy takim i wszystko było ok już nie miał tych plamek i wszystko dobrze się przechowało nic nie odeszło ;) 

 

co do zaprawiania to rovral i tospin :) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ftl    17

Obdzwonilem chyba z 50 osób.każdy portal producentów... nikt nie ma dobrego czosnku. Każdy mówi że ma małe kropki.teraz poszukuje środka vydate 240, zaprawie porządnie czosnek i sądzę.mam już zamówiony Nowy czosnek z wlasnorecznego zbioru nasion.odrzucam taki czosnek gdzie jest dużo kropek.nie da się zaufać ludziom ale gdzieś trzeba kupić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ftl    17

Panowie mam pytanie. Czy orientujecie sie jakim srodkiem mozna odkazic glebe i zabezpieczyc przed nicieniem? Wiem ze byl taki srodek jak VyDate 240 Sl ale nie mozna go dostać. Jest cos zastępczego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michal2401    0

Myślę że Dursban, Pyrineks lub Cyren zniszczą nicienie. Mają właściwości gazujące. Spryskaj tym glebę. Mi doradcy od chemii doradzili żeby zaprawić jednym z tych trzech i spryskać glebę, lecz u mnie nie ma potrzeby oprysku gleby. Jak twierdzili, oprysk na glebę zniszczy wszystkie robaki, nawet dżdżownice. Powinno zadziałać. Powodzenia. ;)

 


Ja do zaprawy ( Vitavax ) dodaję Dursban i moczę w tym roztworze. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
borys11    2

Zaprawiłem już czosnek w sobotę, ale chciałbym go jeszcze zamoczyć w czymś jeszcze. Jak go zamoczę po zaprawieniu to całą zaprawę zmyje? ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czostek    2

borys dałeś rovral czy tam topsin i dursban, zaprawiłeś, to w czym jeszcze chcesz go moczyć i po co? daj sobie spokój bo przedobrzysz. Od moczenia w byle czym nie urośnie sama 'jedynka' - to jest tylko taka podstawowa ochrona i ona moze pomóc na 100% tylko wtedy kiedy masz zdrową rozsade.

Edytowano przez czostek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja nie wiem dlaczego wam trudno zdobyc do sadzenia czosnek... sam czasem mam go duzo i mi zostalo teraz juz aby z 600 główek Harnasia. Zawsze bez chorób bez problemu. Juz dziś skonczylem sadzic go. Zakopany roznie od 4 do 10 cm w ziemi.maszynka wlasnej roboty w ziemi umieszczony poziomo. Na wiosne scolkowanie sloma zamiast srodkow chemicznych zawsze co roku skutkuje. Jedyny problem to zeby glowki byly 5+

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czostek    2

Nigdy nie ściółkowałem czosnku i nie wyobrazam sobie robić tego na 2 ha. A kiedy i jak usuwacie tą ściółkę (słomę)?

 

czosnek juz posadzony i pod śniegiem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Takze posadzony. Juz 2 dzien. Wszystko zalezy od zimy i początku wiosny. Nie ma problemu ze sloma przy zbieraniu. Sposob prosty... kopanie maszyną do zbioru ziemniaka :) ja nie pryskalem jeszcze i nie wiem czy bede pryskal.
A nawozenie dopiero 3 dawkowe od wiosny i 1 raz dolistnie bormaxem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Pepik190
      Witam.
      Będe wdzięczny za podpowiedz jak zrobić sadzarkę do czosnku,zdjęcia dane konstrukcyjne.Z góry dziękuję.
    • Przez membrana
      Witam! Czy ktoś mógłby mi powiedzieć, czym zaprawiać czosek, jakie stosować opryski i co zrobić, zeby nie gnił wiosną?
    • Przez Kondzioo
      Witajcie... nie znalazłem nigdzie tematu z cenami czosnku więc piszcie po ile chodzi czosnek i w jakich regionach.. jezeli jest taki temat to przepraszam
    • Przez mwp113
      Wydzierżawiłem pole, na którym kiedyś rosło zboże, którego nie zebrali i zgniło. Od tego czasu minęło 2 lata, a pole zarosło krzakami. Popalilismy krzaki, zaoralismy pole i teraz pytanie do was. Co zrobić żeby doprowadzić pole do porządku tak, aby mozna było sadzić czosnek. Pole ma 1ha . Moze jakieś konkretne nawozy do odkwaszenia pola tak, aby doprowadzić je do porządku. Z góry dziekuje. ( Chcemy sadzić czosnek zimowy)
    • Przez 360i82Sa
      CZOSNEK
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj