bolid20

Opłacalność produkcji czosnku

Polecane posty

czostek    2

Czosnek z żółtymi plamami prawdopodobnie 'wypadnie' jak urośnie, jest duże prawdopodobieństwo. ja takie ząbki odrzucam bo szkoda mi pola na takie cos. Może i urosną ale patogeny w polu zostaną. A żaden topsin nie zwalczy wirusów w rozsadzie. Nawet jak go zamoczysz na dzień. Chyba że te plamkli są z jakiegoś innego powodu. Wrzuć zdjęcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotr778    33

borys11 Ja stosuje przed siarczan potasu ale i tak mieszam go z polifoskami 6 lub 8 więc nie zupełnie bez chloru. Zwykle staram się to robić ze 2-3 tyg przed sadzeniem jak tylko czas pozwoli. Od rozsiania nawozu do pierwszych korzeni ząbków czosnku mija około miesiąc a przy normalnej pogodzie (ze 2 większe opady deszczu) chloru już nie powinno być za wiele w zasięgu korzeni.U mnie  już zasadzony  w tym tygodniu około tydzień wcześniej niż zwykle sadzarką samoróbką zobaczymy co z tego wyrośnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czostek    2

siarczan to ok. 300kg na ha, nie warto tez przesadzac bo jak dasz za duzo potasu to nie bedzie przyswajał magnezu. magical na ile obszaru weszło Ci 600kg? czym sadzisz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotr778    33

Mi weszło 600 kg ząbków na 46arów  z tym że dość duże ząbki około 110szt w 1kg rozstaw 40cmx14

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ftl    17

Tak wyglądają żółte plamki.Kupiłem czosnek który w tamtym roku był z centrali brany.
Jeszcze jedno zdjęcie

post-17304-0-60002500-1443978101_thumb.jpg

post-17304-0-85088300-1443978119_thumb.jpg

post-17304-0-42157800-1443978516_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
borys11    2

ja 25 arów sadze na kolanach, ale w przyszłym roku chcę zwiększyć obszar nasadzeń i planuje mechanicznie. Drogie są takie sadzarki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
micgal39533    498

borys jakieś 3,5 tys trzeba dac 

 

może będę robił takie sadzarki to jak coś to pisz ;) 


ftl 

 ma jakiegoś grzyba trzeba go zamoczyć i będzie ok ;) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ftl    17

Myslisz ze mozna z czystym sumieniem go sadzic?gdzie i od kogo w koncu mozna kupic zdrowy czosnek.Micgal a nie orientujesz się w której centrali można kupić zdrowy czosnek? Wiem że temat nawozów się powtarza ale jakie i w jakich proporcjach dajesz na ha?

Edytowano przez ftl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
micgal39533    498

sadziłem takim i nic mu nie było i przechował się też okey ;) w tym roku też się taki trafia i też nim sadze. co do centrali to nie wiem bo nigdy nie kupuje w centrali. 

 

nawozy 500 kg polifoski plus 500 kg super fos dar 200 kg siarczan potasu i 150 kg hydrocoplex

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
borys11    2

micgal byłbym zainteresowany taką sadzareczką. Na jaki rozstaw to sadzi, czy idzie regulować? Chociaż szczerze to chyba wolałbym mieć kopaczkę do zbioru, niż sadzarkę :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
micgal39533    498

kombajn jest do czosnku za 130 tys ale da sie zrobić taki od warzyw własnie nad nim myślimy :D co do sadzarki to można zrobić regulowaną szerokość ale się nie opłaca. nie wiem jaki jest dokładny rozstaw przy tej naszej ale sadzimy na 4 rzędy c360 na wąskich kołach ;)

Edytowano przez micgal39533

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ftl    17

Ja mam podobny ale bardziej masywny. Pieknie podcina czosnek do góry. Sam robilem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michal2401    0

Panowie mam pytanie z innej beczki. Co sadzicie o zastosowaniu RSM-u w czosnku, a może stosujecie? Jak dzielicie dawki azotu wiosną? Dajecie jakieś NPK wiosną, gdy był dany obornik ( 60 t/ ha, superfosfat ( 300 kg/ha) i siarczan potasu ( 300 kg/ha) na jesień? Ile azotu dajecie w czystym składniku w całym okresie wzrostu? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ftl    17

Micgal a wapnujesz pole przed sadzeniem? Jeśli tak to jakim ważnym i ile przed wysadzaniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Pepik190
      Witam.
      Będe wdzięczny za podpowiedz jak zrobić sadzarkę do czosnku,zdjęcia dane konstrukcyjne.Z góry dziękuję.
    • Przez membrana
      Witam! Czy ktoś mógłby mi powiedzieć, czym zaprawiać czosek, jakie stosować opryski i co zrobić, zeby nie gnił wiosną?
    • Przez Kondzioo
      Witajcie... nie znalazłem nigdzie tematu z cenami czosnku więc piszcie po ile chodzi czosnek i w jakich regionach.. jezeli jest taki temat to przepraszam
    • Przez mwp113
      Wydzierżawiłem pole, na którym kiedyś rosło zboże, którego nie zebrali i zgniło. Od tego czasu minęło 2 lata, a pole zarosło krzakami. Popalilismy krzaki, zaoralismy pole i teraz pytanie do was. Co zrobić żeby doprowadzić pole do porządku tak, aby mozna było sadzić czosnek. Pole ma 1ha . Moze jakieś konkretne nawozy do odkwaszenia pola tak, aby doprowadzić je do porządku. Z góry dziekuje. ( Chcemy sadzić czosnek zimowy)
    • Przez 360i82Sa
      CZOSNEK
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj