bolid20

Opłacalność produkcji czosnku

Polecane posty

micgal39533    498

Michał 

 

weź takie worki jak na ogórki czy coś i włóż do tego wiaderka tylko w czasie moczenia poruszaj żeby ta zawiesina nie opadła na dno ;) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michal2401    0

A jak to dawkować? Ile środka na całość 30-35 kg. i w jakim stężeniu ( masa substancji - masa wody).

 


Worki na ogórki to jakie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michal2401    0

raszlowe. ;p

 


To powiedzmy jak dam do wiaderka 10 litrów, w którym będzie 5 litrów tej mieszanki środków i będę dawał w tych workach po 5 kg. ząbków to ile ml. tych środków ( dursbanu + zaprawy ) na te 5 l.


W ogóle to dobra zaprawa Dursban + zaprawa nasienna taka czerwona lub Topsin M500SC?

 


http://allegro.pl/zaprawa-nasienna-t-400g-na-100-kg-ziarna-bejca-i5027295695.html a taka?


http://allegro.pl/zaprawa-nasienna-t-75-ds-ws-400g-synthos-agro-i5646393216.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czostek    2

Ja sype na 30l tak na oko ⅓ woreczka z ta właśnie zaprawa nasienna. Plus po może 100 - 150 ml każdego środka. Ciężko żeby te środki zaszkodzily podczas takiego moczenia. Nawet jak dasz ich wiecej to się nic nie stanie. I nie idź w koszty przy takim areale

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czostek    2

No przecież pisze już trzeci raz że tak :) Chyba że masz świadectwo przeszkolenia to kup droższy sarfun ale czy przy twoim areale opłaca się przepłacać? Wątpie. Ludzie ode mnie po 2ha zaprawiaja zbożową i zawsze to zdaje egzamin.

Edytowano przez czostek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
micgal39533    498

na taki areał to ja bym patrzył jak najmniej wydać tak jak pisze czostek. przecież jak wydasz na zaprawy odżywki nawóz itp tak jakbyś miał tego z 1 czy 2 ha to Ci tego ten czosnek nie pokryje. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michal2401    0

Zaprawy i wiele chemii sobie załatwię za free więc spoko. Ale cóż, żeby dobrze zebrać, trzeba dobrze ''dać''. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmer998    0

ta gdzie jeszcze z 2 tygodnie sie wstrzymam z prognoz długoterminowych ma być u mnie jeszcze 27 stopni :D ale materiał już przygotowany a na polu jeszcze napowietrzam glebe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafalwwe42    1

Witam wszystkich. Będę w tym roku sadził czosnek na 0,15ha. Przed oraniem siarczan potasu 350kg/ha superfosfat potrójny 300kg/ha, po orce wapnowanie i uprawa. czosnek myślę zaprawić zaprawą prestige forte 370 fs. Mam pytanie czy ktoś zaprawia tą zaprawą czosnek?

Czy na jesień to nawożenie co podałem wystarczy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ftl    17

Panowie jaką chorobę lub robaka oznacza na ząbku żółte plamki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
micgal39533    498

a one są pod łuską. miałem kiedyś takie to był jakiś grzyb/zaraza i trzeba było moczyć czosnek.  ale ogólnie to nic mu nie będzie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ftl    17

Dokładnie pod luskami. Kupiłem trochę sadzeniaka i główka ok,korzeń zdrowy bez widocznego grzyba lub gryzonia. Zastanawiam się czy to nie robota nicienie. Jak to się szachowa po wysadzeniu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ftl    17

Możesz coś polecić? Ile przed sądzę niej moczyć? Muszę jeszcze dokupić ok7000 sztuk może ktoś ma?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ppwolf38    7

A w jakich proporcjach?napisz jak mozesz.


"To czy człowiek jest inteligentny poznaje się po jego odpowiedziach. To czy jest mądry, po pytaniach. Naguib Mahfouz "

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ppwolf38    7

Dzieki...a w dursbanie tez moczysz?mozna go dodac do tej mieszaniny?


"To czy człowiek jest inteligentny poznaje się po jego odpowiedziach. To czy jest mądry, po pytaniach. Naguib Mahfouz "

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
borys11    2

Ja jeszcze nie sadzę. Czekam. Przy tej pogodzie jak na razie to mi się nie spieszy. Planuje sadzić po 15 października. Stosuje tutaj ktoś nawozy bezchlorkowe na jesień przed sadzeniem?

Mieszaninę dursban + środek grzybobójczy, np. topsin + zaprawę mogę wlać przysłowiowo do jednego gara i moczyć we wszystkim razem czy osobno?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Pepik190
      Witam.
      Będe wdzięczny za podpowiedz jak zrobić sadzarkę do czosnku,zdjęcia dane konstrukcyjne.Z góry dziękuję.
    • Przez membrana
      Witam! Czy ktoś mógłby mi powiedzieć, czym zaprawiać czosek, jakie stosować opryski i co zrobić, zeby nie gnił wiosną?
    • Przez Kondzioo
      Witajcie... nie znalazłem nigdzie tematu z cenami czosnku więc piszcie po ile chodzi czosnek i w jakich regionach.. jezeli jest taki temat to przepraszam
    • Przez mwp113
      Wydzierżawiłem pole, na którym kiedyś rosło zboże, którego nie zebrali i zgniło. Od tego czasu minęło 2 lata, a pole zarosło krzakami. Popalilismy krzaki, zaoralismy pole i teraz pytanie do was. Co zrobić żeby doprowadzić pole do porządku tak, aby mozna było sadzić czosnek. Pole ma 1ha . Moze jakieś konkretne nawozy do odkwaszenia pola tak, aby doprowadzić je do porządku. Z góry dziekuje. ( Chcemy sadzić czosnek zimowy)
    • Przez 360i82Sa
      CZOSNEK
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj