bolid20

Opłacalność produkcji czosnku

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
czostek    2

Borys - gdzie handlujesz swój towar?

Zetorlublin - na ile przed kopaniem kropisz tym siarczanem?

Edytowano przez czostek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
borys11    2

Jedynkę i dwójkę rozprowadzam po sklepach, czasami zajadę na jakiś rynek coś sprzedać, ale to rzadko. Głównie zaopatruje detalistów w warzywniakach. Trójka idzie do drobnych masarni, zakładów, gdzie po prostu potrzebują czosnek do przyprawiana, czasami restauracje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

kopiemy kopiemy tylko hydraulika wysiada bo chłodnice nie nastarczają odprowadzić ciepła ale wynik 0,5ha w 3 godziny i tak niezły, fotki będa po niedzieli, dzis chcę wykopać do reszty wszystko i pozwoźić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
borys11    2

Ja już wszystko wykopane i "przerobione". Stoi i pęczkach i jutro wyjazd na giełdę. Kopane szpadlem :D Powierzchnia około 15 arów, przyszły rok 30 arów. Stanowisko już się przygotowuję. Od maja rośnie gorczyca. W przyszłym tygodniu wożę obornik i głęboka orka, później wapno magnezowe + kultywator, na koniec posieje gorczyce i pod koniec września orka i glebogryzarka przed samym sadzeniem. Przed glebogryzarką rzecz jasna polifoska przed sadzeniem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Kolego pomału, nie łącz wapnowania z obornikiem, a dwa bez obornika czosnek lepiej rośnie, sprawdzone u siebie, i 3 jak już coś to nawozy w miarę bezchlorkowe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
borys11    2

Może u was lepiej rośnie czosnek bez obornika. U mnie zawsze jest obornik co dwa lata nawieziony i nie narzekam. Każdy ma jakieś sposoby własne sprawdzone, także pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Kolego ale cię nikt do niczego nie będzie namawiał masz własny rozum to go urzywaj, w każdym razie u mnie od 40 lat się sadzi go i nigdy nie dawane było przed sadzeniem bo zawsze mówili że nie urośnie i się to sprawdza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
borys11    2

Widocznie u was się sprawdza :) No uŻywam, dlatego wiem, że wapno też muszę dać po orce obornika(nie bezpośrednio orząc razem z obornikiem), ale po przy oraniu obornika później wapno i zamieszać je kultywatorem z glebą. Nawozami wszystkiego się nie nad robi. Poczciwe, dobre gówno zawsze zrobi swoją robotę(ale nie można dać za grubo).
Mam jeszcze jedno pytanie odnośnie tych nawozów bezchlorkowych. Jakie polecasz, no i czy też dajesz bezpośrednio przed sadzeniem? Zawsze dawałem jakiś zwykły trójskładnikowy, typu polifoska itp. Ja uprawiam dopiero czosnek jakieś 5 lat. Zaczynałem  od grządki w ogródku, jak jeszcze się uczyłem w szkole.

Edytowano przez borys11

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Borys bez sensu ladować bezchlorkowy jak już przygotowujesz podłoże chlor do momentu sadzenia się ulotki takze polifoska na teraz to najbardziej opłacalne a przed samym sadzeniem to już bezchlorkowy tańsza wersja bontar droższa yara mila complex

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gwozd    104

Sadzę czosnek dopiero 3 rok. A ozimy pierwszy raz, na poczatku września orka obornika a na to sól potasowa, fosforan amonu przed sadzeniem pod agregat. Sadziłem około 20 pażdziernika. Zobaczymy co z tego wyjdzie. 

Pod jary to obornik i orka zimowa na to sól potasowa i superfosfat wzbogacony, sadzenie wiosną i wychodził jak dotąd całkiem ładny. 

Może w tym roku spróbuje nawozów bezchlorkowych

Tam gdzie sadzę czosnek wapna nie potrzeba, pH 6,6 ale magnezu mało więc na wiosnę daje siarczan magnezu granulowany, później do każdego oprysku 5% siedmiowodnego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmer998    0

taakie ceny podkarpacie  ryneczek jarosław i przemyśl a pod koniec września główka 7,cm to i po 2,50 idzie jak ludzie sadzą duże  ząbki to idzie tylko piszczy :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gracz10    6

panowie jak oczyszczacie czosnek do sprzedania? Jak z cena teraz w krakowie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farm91    0

Macie pomysł gdzie szukać klienta w mazowieckim lub świętokrzyskim , na od sort czyli małe główki , niektóre uszkodzone mechanicznie . Oraz jak kalibrujecie swój czosnek , na jakie rozmiary i w jakiej cenie sprzedajecie ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
max00    0

panowie jakie ceny czosnku na zjadowej w łodzi o srednicy 5 6 cm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farm91    0

W tym roku muszę zmienić materiał nasadzeniowy swojego Harnasia . Orientujecie się gdzie można nabyć dobry materiał , chodzi mi o jakieś centrale.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czostek    2

tak ten czosnek co ma polan rośnie sobie na polu przed wjazdem na hute w krk. Kto tamtędy jeździ to niech se zobaczy i sie zastanowi czy jest sens :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

ten czosnek jest dla picu aby piorin miał materiały do badania, a polan kuuje od rolnika po 5zł za kg a sprzedaje pod swoim szyldem po zwielokrotnionej cenie, wiem bo kumpel do nich oddaje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czostek    2

W tym roku ciezko o zdrowy czosnek. Sprzedadzą Ci prosto z pola a po obraniu może się okazać ze kupiles 30% chorego. A cena za taki np I klasy będzie taka jak na 'placu' czyli koło 0,90... Najlepiej kupic od znajomego który wie i powie co ma. 

Edytowano przez czostek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Pepik190
      Witam.
      Będe wdzięczny za podpowiedz jak zrobić sadzarkę do czosnku,zdjęcia dane konstrukcyjne.Z góry dziękuję.
    • Przez membrana
      Witam! Czy ktoś mógłby mi powiedzieć, czym zaprawiać czosek, jakie stosować opryski i co zrobić, zeby nie gnił wiosną?
    • Przez Kondzioo
      Witajcie... nie znalazłem nigdzie tematu z cenami czosnku więc piszcie po ile chodzi czosnek i w jakich regionach.. jezeli jest taki temat to przepraszam
    • Przez mwp113
      Wydzierżawiłem pole, na którym kiedyś rosło zboże, którego nie zebrali i zgniło. Od tego czasu minęło 2 lata, a pole zarosło krzakami. Popalilismy krzaki, zaoralismy pole i teraz pytanie do was. Co zrobić żeby doprowadzić pole do porządku tak, aby mozna było sadzić czosnek. Pole ma 1ha . Moze jakieś konkretne nawozy do odkwaszenia pola tak, aby doprowadzić je do porządku. Z góry dziekuje. ( Chcemy sadzić czosnek zimowy)
    • Przez 360i82Sa
      CZOSNEK
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj