bolid20

Opłacalność produkcji czosnku

Polecane posty

jacek3773    230

larwa na lisciu wygląda mi na skrzypionkę ,wystarczy najtańszy środek owadobójczy i po problemie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czostek    2

na rybitwach stoją z hiszpanem moze 2 osoby, twierdzą ze to harnas i cenia takie 5-6 cm po 50 gr. wieksze po 80gr. ale skoro to harnas to tam chyba jeszcze zabki nawet nie sa wykształcone dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WojtekiAnia    1

Witam.Już od około 2 tygodni mam problemy z moim czosnkiem. Liście u góry mocno zasychają.Pryskałem angrzyba itp. ale nie pomogło.Wyrwałem wiec pare główek(główki bardzo małe jak natę porę ok 3cm).Zostawiłem obrane ząbki na zlewie i po 2 dniach wylazło zniegotakie robactwo.Co to takiego?Larwy sa raczej mlecznego koloru i mają tak 2-3 mm.

post-144259-0-62815600-1434714154_thumb.jpg

post-144259-0-57863400-1434714181_thumb.jpg

post-144259-0-51527400-1434714253_thumb.jpg

Edytowano przez WojtekiAnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
max00    0

witam panowie kiedy zaczynacie kopac bo ja zamierzam pod koniec tygodnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farm91    0

Witam mam poważny problem . Chodzi o zgniliznę czosnku , jakieś 5 procent roślin zaczyna zanikać , gnijąc od korzeni . Nie wiem co robić , pierwszy raz mam taki problem . Napewno będę musiał wymienić materiał nasadzeniowy ale czy pozostałe rośliny będą się nadawać na handel ? . Proszę o rady , z góry dziękuję za pomoc .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ftl    17

Witam mam poważny problem . Chodzi o zgniliznę czosnku , jakieś 5 procent roślin zaczyna zanikać , gnijąc od korzeni . Nie wiem co robić , pierwszy raz mam taki problem . Napewno będę musiał wymienić materiał nasadzeniowy ale czy pozostałe rośliny będą się nadawać na handel ? . Proszę o rady , z góry dziękuję za pomoc .

Cześć. Ja zawiozłem swoj czosnek do labolatorium i czekam na wyniki. w ciagu 24 h mam miec opinie i napisze na forum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzecho    0

Cześć. Ja zawiozłem swoj czosnek do labolatorium i czekam na wyniki. w ciagu 24 h mam miec opinie i napisze na forum.

 

Co dolegało Twoim roślinom, jaki objawy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ftl    17

Na 95 stronie są zdjęcia mojego czosnku, początkowo sądziłem ze to zgnilizna czosnku ale po badaniu w laboratorium wyszło ze są to nicienie, dziwne ze dopiero teraz się pojawiły a wiosną nie byli nic widać. Pytanie jak go teraz zwalczyć żeby nie atakował reszty roślin. Napewno zmienię pole. Są jakieś środki na tego gada?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czostek    2

Na nicienie najlepiej zmienić pole a co do środków to ponoć bardzo kosztowne, miesza się z gleba a co do skuteczności to nie mam pojecia. Zarażone pole dobrze przesiać koniczyna badz jęczmieniem. Z tego co słyszę to Twój przypadek nie jest odosobniony bo ponoć masa czosnku gnije...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farm91    0

do jakiego laboratorium można to zawieść , macie jakiś adres gdzie zajmują się takimi badaniami ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ftl    17

Wojewódzki Inspektorat Ochrony Roślin i Nasiennictwa zrobi takie badanie. Sa pododdzialy jeszcze ale to zalezy skad jestes. musisz poszukac 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czostek    2

kolego ftl 3-4% to jest nic. są rejony gdzie wylatuje 30% a nawet całe kawałki. Trzeba po prostu nabyć nowy materiał siewny :) tylko skąd... bo nicienie to jedno a zakazone wirusami rozsady to drugie. Nicienie przenoszą wirusy i zadne laboratorium nie powie na 100% co jest czosnkowi bo czy stwierdzą nicienia czy wirus to zawsze bądą mieli racje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzecho    0

poza tym nicienie mogą być przyczyną wtórną, pierwotną zaś chory (zarażony) materiał siewny - najpierw roślina choruje z powodu wirusa a następnie chore i osłabione rośliną atakują nicienie (proces gnilny)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Koledzy nie macie czasem na sprzedaż nasion czosnku hm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

dziś poszedł jeszcze jeden oprysk potasem na liście, narazie zielony jeszcze ale za tydzień zaczynam opać na razie główki ekstra  nawet 8 w plusie na harnasiu więc wielkość jak na takie sucho bardzo dobra

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Pepik190
      Witam.
      Będe wdzięczny za podpowiedz jak zrobić sadzarkę do czosnku,zdjęcia dane konstrukcyjne.Z góry dziękuję.
    • Przez membrana
      Witam! Czy ktoś mógłby mi powiedzieć, czym zaprawiać czosek, jakie stosować opryski i co zrobić, zeby nie gnił wiosną?
    • Przez Kondzioo
      Witajcie... nie znalazłem nigdzie tematu z cenami czosnku więc piszcie po ile chodzi czosnek i w jakich regionach.. jezeli jest taki temat to przepraszam
    • Przez mwp113
      Wydzierżawiłem pole, na którym kiedyś rosło zboże, którego nie zebrali i zgniło. Od tego czasu minęło 2 lata, a pole zarosło krzakami. Popalilismy krzaki, zaoralismy pole i teraz pytanie do was. Co zrobić żeby doprowadzić pole do porządku tak, aby mozna było sadzić czosnek. Pole ma 1ha . Moze jakieś konkretne nawozy do odkwaszenia pola tak, aby doprowadzić je do porządku. Z góry dziekuje. ( Chcemy sadzić czosnek zimowy)
    • Przez 360i82Sa
      CZOSNEK
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj