bolid20

Opłacalność produkcji czosnku

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
borys11    2

Końcówki będą już usychać, bo czosnek powoli dojrzewa, a wykopuje się teoretycznie jeśli 50% szczypioru jest zaschnięte i się kładzie. Ja jeszcze dwa razy polecę dolistnie, nie wiem jak tam koledzy z branży?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
max00    0

 

micgal39533 to porób zdiecia paru sztuk jaki duzy ci urósł 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
micgal39533    498

sadziliśmy w październiku albo później nie pamiętam dokładnie. jutro będę to zrobię jakieś zdjęcia. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
s4lim3    7

ja 20stego odpalam sezon :-)

 

Jutro leci jeszcze amistar z odzywka, po weekendzie robak (bi58) z odzywka i zobaczymy co z pogodą :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
borys11    2

używacie opielacza czy chwastownika, bo od przyszłego roku planuje zmechanizować uprawę i nie wiem co lepsze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
borys11    2

Ale jakieś herbicydy też stosujecie? Mógłbyś może wstawić zdjęcie swojego chwastownika w wolnej chwili, bo zamierzam kupić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wolek81    1

ja używam brony lekkie kilka razy wiosną a później chwastowink, jak się tworzą główki to głęboko same żeby

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
borys11    2

tak sie zastanawiam czy opielacz zdałby tu egzamin. Opielacz mam, a chwastownik musiałbym kupić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ftl    17

Witam. Dajcie fotkę jakie pąki obcinanie? U mnie powoli się zawiazuja i nie wiem czy już czy jeszcze poczekać z obcinaniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
borys11    2

Kwiatostany są jedne, to te "wąsy:", które wychodzą ze środka. Jak jeszcze nie obciąłeś to myślę, że najwyższy czas na to. Trzeba to zrobić jak najszybciej, ponieważ główka która się wykształtuje będzie bardzo mała, jeśli tego nie obetniesz, bo pójdzie Ci w kwiat zamiast w główkę, a kwiatków chyba nie chcesz uprawiać?:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slaveq    0

witam, jak myslicie, jest jeszcze sens podsypac nawozem, np saletra amonowa, czy juz za pozno i nie przerobi? wykopki za ok 3 tygodnie..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ftl    17

Dzięki za odp. Pierwszy raz uprawiam czosnku wiec wole zapytać. Powiedzcie mi od czegoczego końce liści usychaja? Dwa razy pryskalem na robaka Decisem i 2 razy na grzyba switchem. Nie wiem co może być.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukk    0

Panowie z pewnych powodów nie dałem drugiej dawki azotu. Jest jeszcze sens podsypać saletrzakiem ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotr778    33

Jeśli tak to z sypkich jedynie saletrą najszybciej zadziała ale czy już za późno to nie wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
borys11    2

Jeśli usychają liście, to prawdopodobnie mu czegoś brakuje - najprawdopodobniej wody. Wiem to z własnego doświadczenia, bo u mnie susza nieziemska. Podlewałem wczoraj wieczorem, ale nie ma jak to deszcze, bo rano po podlaniu nie było już śladu. Może również brakować mu jakiś mikroelementów, ale według mnie najpewniej to brak wody, wnioskując po tym, że przez 10 dni porządnie nie padało(bynajmniej u mnie). Druga sprawa jest taka, że w tym okresie szczypior już u każdego zaczyna zasychać, gdyż czosnek dojrzewa.

Na nawozy "pod korzeń" już za późno Panowie. Ja sypie saletrą maksymalnie do połowy maja, później tylko i wyłącznie dolistnie. Teraz to już nie ma sensu, gdyż będzie się wam tylko źle przechowywać, jak w tym okresie mu jeszcze posypiecie, a poza tym w tym okresie to już niewskazane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Plagrafi    23

Dlaczego? Ja mam fertygacje i mam zamiar dac jeszcze 2x nawoz potasowy i z tego co wiem to bedzie sie po takowym lepiej przechowywal a nie gorzej

Edytowano przez Plagrafi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czostek    2

Ja myśle jeszcze go zasilić 2 razy dolistnie potasem. Wszyscy chwalą wuxal k40, a zastanawiam sie jeszcze nad agroleafem power potasowy. Ktoś może stosował jeden czy drugi? Który wybrać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
borys11    2

paligrafi ja mówię o nawozach azotowych, bo o takowe pytali :) Ale ogólnie z tego co wiem to nawozy sypkie nie są wskazane po 15 maja. W tym okresie największą robotę robią dolistne  z tego co się orientuje, a nawozy potasowe, fosforowe to się sypie przed sadzeniem. Wiosna azot dwa, nawet trzy dawki, później tylko i wyłącznie dolistnie.


Kolego paligrafi, sory. Nie doczytałem, że masz ferdygacje. No tak, ale wychodzi na to, że zasilacz je dolistnie, bo z tego co mi wiadomo właśnie na tym system ferdygacyjny polega, a koledzy pytali o nawozy "sypkie". Dolistne, tak jak napisałem powyżej można lać, tego nigdy za wiele. Byle nie już za dużo azotowych w tym okresie, bo na to już nie pora

Edytowano przez borys11

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Pepik190
      Witam.
      Będe wdzięczny za podpowiedz jak zrobić sadzarkę do czosnku,zdjęcia dane konstrukcyjne.Z góry dziękuję.
    • Przez membrana
      Witam! Czy ktoś mógłby mi powiedzieć, czym zaprawiać czosek, jakie stosować opryski i co zrobić, zeby nie gnił wiosną?
    • Przez Kondzioo
      Witajcie... nie znalazłem nigdzie tematu z cenami czosnku więc piszcie po ile chodzi czosnek i w jakich regionach.. jezeli jest taki temat to przepraszam
    • Przez mwp113
      Wydzierżawiłem pole, na którym kiedyś rosło zboże, którego nie zebrali i zgniło. Od tego czasu minęło 2 lata, a pole zarosło krzakami. Popalilismy krzaki, zaoralismy pole i teraz pytanie do was. Co zrobić żeby doprowadzić pole do porządku tak, aby mozna było sadzić czosnek. Pole ma 1ha . Moze jakieś konkretne nawozy do odkwaszenia pola tak, aby doprowadzić je do porządku. Z góry dziekuje. ( Chcemy sadzić czosnek zimowy)
    • Przez 360i82Sa
      CZOSNEK
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj