bolid20

Opłacalność produkcji czosnku

Polecane posty

micgal39533    499

A na etykiecie pisza zeby nie mieszac z innymi srodkami :D

 

 

jak oprysk za 20 zł to i tak pisze. na szczęście mogę mieszać do woli :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Plagrafi    23

No jak pryskasz Huwa San+fungicyd to ten fungicyd nie dziala w pelni tak jak powinien takie jest moje zdanie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
micgal39533    499

no ale przecież nigdzie nie napisałem że go mieszam z innymi. Pisałem tylko że go używam :P 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
borys11    2

micgal, a jak u ciebie ze zbytem? Masz już stałych odbiorców czy na hurty jeździsz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
s4lim3    7

hiszpan opędowany, od poniedziałku harnaś a pod koniec tygodnia ruski i faza obcinania pędów zakończona :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
borys11    2

A skąd jesteś? Ja uprawiam dobrą morgę czosnku, jakieś 0,25-0,3 ha. Zasadziłbym znacznie więcej tylko brakuje mi zbytu i większego odbiorcy. Jak Ci to sypie z ha? jakie są średnie zbiory z ha?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gwozd    104

Morga to u mnie 0,56ha

Pytałem o iośc oprysków bo myslałem że przesadzam. W zeszłym roku czosnek jary 3x od grzyba i 2x od robaka do kazdego oprysku 5%mocznika 5% siarczanu Mg i mikro.

Wziąłem czosnek ozimy od starszej sąsiadki, ona uprawia go od bardzo dawna w warzywniaku. Na razie nie widać pędów kwiatostabowych, ale też nie wychodził z ziemi w czasie zimy, pewnie jest jakiś późniejszy.

Podobno czosnek ozimy gorzej się przechowuje, tzn co się z nim dzieje w czasie przechowywania w porównaniu do jarego?

Co to znaczy majówka? To jakaś odmiana? szukałem i nic nie znalazłem o takim czosnku

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
borys11    2

No widzisz u mnie morga to 0,25ha kolego :) W różnych zakątkach Polski pojęcie morga może się od siebie różnić ze względu na uwarunkowania kulturowe:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
s4lim3    7

no u mnie też 0.56 ha :D

 

Tak, majówka to jakaś wczesna odmiana czosnku bezpędowego jak się nie myle do sprzedawania na bieżąco, tj na mokro. Dodam, że w moich zakątkach tak to sie nazywa, żeby nie było jak z tą morgą :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gwozd    104

Wpisz w profil skąd jesteś

 

aha czosnek bezpędowy ozimy a jak u niego z przechowywaniem?

Wszędzie jest zaznaczone że ozimy czosnek słabiej się przechowuje od jarego. Czym to się objawia? Gnije?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
micgal39533    499

majówka dla tego że w  maju już go sprzedają.  jeżeli chodzi o to ile tego jest z ha to nie wiem bo nigdy nie liczyłem. jestem ze świętokrzyskiego. Ozimy gorzej się przechowuje bo zaczyna rosnąć. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
borys11    2

Ja w tym roku jeszcze oprócz czosnku, posiałem trochę pietruszki korzeniowej na próbę, zobaczymy co z tego wyjdzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
borys11    2

Tak, idealnie. Pomimo, że pietrucha bardzo długo wschodzi, to mi wschodziła maksymalnie długo, bo pierwsze kiełki wyszły po przeszło 5 tygodniach. Już chciałem wjeżdżać moim wariatem C330M, orać i siać jeszcze raz, ale dobrze, że tego nie zrobiłem. Innymi laty jak babka siało się w ogródku to po 3 tygodniach było już widać kiełki. Chociaż fakt taki, że w tym roku noce były zimne wczesną wiosną. Nawet teraz, gdzie można powiedzieć, że czerwiec temperatura nocna często grubo poniżej 10 stopni, a innymi laty majowymi ciepłymi wieczorami pijało się wódkę przy ogniskach. Ten rok jak na razie zimny, szczególnie noce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Plagrafi    23

No to gratulacje slyszalem ze wschody pietruszki w tym roku strasznie slabe 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie dotyczące obcinania kwiatu, może to i śmieszne ale jak to robić? ciągnąć aż się urwie czy nożem lub nożyczkami? a i pryskacie jeszcze odżywkami? bo mój trochę końcówki dostaje żółte. 

Edytowano przez DawidTerlikowski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Pepik190
      Witam.
      Będe wdzięczny za podpowiedz jak zrobić sadzarkę do czosnku,zdjęcia dane konstrukcyjne.Z góry dziękuję.
    • Przez membrana
      Witam! Czy ktoś mógłby mi powiedzieć, czym zaprawiać czosek, jakie stosować opryski i co zrobić, zeby nie gnił wiosną?
    • Przez Kondzioo
      Witajcie... nie znalazłem nigdzie tematu z cenami czosnku więc piszcie po ile chodzi czosnek i w jakich regionach.. jezeli jest taki temat to przepraszam
    • Przez mwp113
      Wydzierżawiłem pole, na którym kiedyś rosło zboże, którego nie zebrali i zgniło. Od tego czasu minęło 2 lata, a pole zarosło krzakami. Popalilismy krzaki, zaoralismy pole i teraz pytanie do was. Co zrobić żeby doprowadzić pole do porządku tak, aby mozna było sadzić czosnek. Pole ma 1ha . Moze jakieś konkretne nawozy do odkwaszenia pola tak, aby doprowadzić je do porządku. Z góry dziekuje. ( Chcemy sadzić czosnek zimowy)
    • Przez 360i82Sa
      CZOSNEK
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj