bolid20

Opłacalność produkcji czosnku

Polecane posty

wolek81    1

błotniszka siedzi sobie w środku... jeśli do 20 stopni na dworze to karate 2x dawka zalecana, powyżej 20 stopni nurelle 2 x dawka zalecana...

bardzo uciążliwy robal, który zaczyna żerować już z początkiem kwietnia, sam dwa tygodnie z nią walczyłem bo opryski nie działały bo było chyba za zimno......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gracz10    6
Napisano (edytowany)

u mnie tak to wygląda . Pryskacie dolistnie mikrokoplexami ?

post-81730-0-45053000-1431273837_thumb.jpg

Edytowano przez gracz10

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowany)

Na moim czosnku pojawiły się takie dziwne "fałdy", spotkał się ktoś z tym? Co to może być?

post-147392-0-29127600-1431372922_thumb.jpg

post-147392-0-26646300-1431372928_thumb.jpg

Edytowano przez DawidTerlikowski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
s4lim3    7

Ja bym obstawiał jakis patogen wynikający z wyrodzenia rośliny, taki niedorozwinięty czosnek :) ale to tylko moje zdanie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
s4lim3    7

mam na myśli to, że czosnek z czasem, kiedy jest uprawiany któryś rok z rzędu na tej samej ziemi wyradza się i z roku na rok główki stają się mniejsze i dochodzi do takich patogenów, tak jak w przypadku ludzi, jeśli złączą się osoby z bliskego sobie środowiska, pokrewieństwa powiedzmy że jest ok, ale jeśli ich potomkowie również będą się łączyć ze swoimi bliskimi z każdym pokoleniem będzie się zwiekszała szansa na potomstwo z jakąś niedoskonałąścią umysłową. W przypadku czosnku zapobiega się to albo wymianą czosnku z innego źródła (ziemi), z instytutu lub samemu odradzać z nasion. Podkreślam, to jest tylko moja teoria na wyjaśnienie takiego zjawiska, jak macie inne chętnie wysłucham :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzecho    0

Przypuszczałem, że chodzi Ci właśnie o wyplenianie się ale dzięki za rozwinięcie swojej koncepcji. Sam jestem ciekawy przyczyny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sytuacja wygląda tak, że czosnek został zakupiony w : Krakowska Hodowla i Nasiennictwo Ogrodnicze "POLAN" Spółka z oo i jest posadzony pierwszy raz na tej działce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ftl    17

u mnie sytuacja wyglada podobnie. Poskręcane liście wystepuja bardzo rzadko ale sa. Kilka dni obserwowalem na calym polu i kilka roslinek podkopywalem az w koncu natrafilem na malego bialego skubańca. Bede ponownie pryskał czosnek na robaka. Mam nadzieje ze to pomoże.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Plagrafi    23
Napisano (edytowany)

pewnie Nurella+Karate

Edytowano przez Plagrafi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ftl    17

Będę pryskal Decisem Mega i trzeba obserwować działanie, później dolistnie bosfoliarem go wzmocnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gwozd    104

Ale to chyba tylko jary bo na ozimy bedzie za gęsto. Trochę jarego mam posadzone właśnie 10x20cm, część 12x20cm a większość 12x25cm. Oczywiście przy takiej rozstawie tylko ręcznie da się coś zrobić.

Ozimy mam 12x30cm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mrozon07    10

Chodziło mi o ozimy ewentualnie 12x20cm . Dlaczego za gęsto, chwasty zwalczane herbicydami, z obrywaniem kwiatków też nie będzie problemu, zbieranie kombajnem albo wyorywanie nożem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gwozd    104

Wszystkie chwasty zwalczysz herbicydem? Opryskasz raz i będzie trzymało do lipca?

Żeby wjechać ciągnikiem trzeba zostawic jakieś scieżki technologiczne. Mam nieiwiele czosnku więc sadzę ręcznie ale wydaje mi sie że sadzarką nie da sie uzyskac takiego zagęszczenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gwozd    104

Wszystkie chwasty zwalczysz herbicydem? Opryskasz raz i będzie trzymało do lipca?

Żeby wjechać ciągnikiem trzeba zostawic jakieś scieżki technologiczne. Mam nieiwiele czosnku więc sadzę ręcznie ale wydaje mi sie że sadzarką nie da sie uzyskac takiego zagęszczenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
micgal39533    498

odstępy miedzy główkami to około 10 cm raz mniej raz więcej. chwasty zwalczamy herbicydami i sprzętem. nie pamiętam jakie odstępy są pomiędzy grządkami ale sadzę sadzarką 4 rzędową ursusem c362

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
max00    0

panowie oryskacie odzywka na głowke czy jeszcze sypnac saletra teraz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grys    279

witam wszystkich odnośnie uprawy czosnku powiedzcie jak sobie radzicie z obcinaniem korzenia ja zasadziłem pierwszy raz narazie rosnie pieknie mam tego 1,5ha i troche mnie przeraza to obcinanie macie jakiec maszyny do tego pozdrawiam

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Pepik190
      Witam.
      Będe wdzięczny za podpowiedz jak zrobić sadzarkę do czosnku,zdjęcia dane konstrukcyjne.Z góry dziękuję.
    • Przez membrana
      Witam! Czy ktoś mógłby mi powiedzieć, czym zaprawiać czosek, jakie stosować opryski i co zrobić, zeby nie gnił wiosną?
    • Przez Kondzioo
      Witajcie... nie znalazłem nigdzie tematu z cenami czosnku więc piszcie po ile chodzi czosnek i w jakich regionach.. jezeli jest taki temat to przepraszam
    • Przez mwp113
      Wydzierżawiłem pole, na którym kiedyś rosło zboże, którego nie zebrali i zgniło. Od tego czasu minęło 2 lata, a pole zarosło krzakami. Popalilismy krzaki, zaoralismy pole i teraz pytanie do was. Co zrobić żeby doprowadzić pole do porządku tak, aby mozna było sadzić czosnek. Pole ma 1ha . Moze jakieś konkretne nawozy do odkwaszenia pola tak, aby doprowadzić je do porządku. Z góry dziekuje. ( Chcemy sadzić czosnek zimowy)
    • Przez 360i82Sa
      CZOSNEK
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj