bolid20

Opłacalność produkcji czosnku

Polecane posty

Pajej    231

Ja jestem takim napaleńcem mam posadzone az 4 ary :D i moj rajy zaczyna wychodzic z ziemi


Rolnik z powołania :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gwozd    104

Mam posadzone 2 ary ozimego i bedę sadził 3 ary jarego bo o tyle dam radę zadbać i obrobić, pracuje na etacie. Może kiedyś bedzie wiecej...

W mojej okolicy sa oferty sprzedaży po 5zł za kg co strasznie psuje rynek zbytu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ftl    17

Witam.

Czy ktos juz cos robil przy czosnku ozimym? Jakies opryski na robaka, pleśń, chwasty? Jesli tak to jakimi srodkami?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
max00    0

max ja rosasol stosowalem w tamtym tygodniu

hej i jakie sa efekty po tej odzywce bo pierwszy raz będe stosował  odżywke tej firmy 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To czy stosujesz rosasol, kristalon, OSD czy fertina czy inne krystaliczne co nie znam nazw firm, nawozy to działają tak samo grunt to odpowiedni skład NPK   każda firma ma swoje produkty z proporcjami   ... to tak jak by porównywać saletrę jednej firmy i drugiej. o tym samym składzie.

 

U siebie pomieszałem trochę 18-18-18+mikro i 10-5-40+mikro    firm nie podaję bo to bez znaczenia .

 

 

 

 

 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gwozd    104

18-18-18+mikro brzmi jak kristalon zielony. Stosuje na przemiennie z 6-12-36+mikro czyli kristalon pomarańczowy  ale jeszcze jest za mała powierzchnia liści. 

Jakie mikroelementy są potrzebne najbardziej? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

pomarańcz później daje dałem to bo takie miałem na półce :-) te zawarte w kristalonie w zupełności wystarczą :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gwozd    104

Wiekszej wagi do nawożenia mikro nie przywiązywałem. Czosnek mam posadzony na oborniku bydlęcym, taka ilość że ursus 3512 ślizgał się podczas orki. Tylko tak pomyslałem że może jakiś składnik jest mu szczególnie potrzebny jak np burakowi bor. Zawsze robie takie "zupki" insektycyd lub fungicyd + kristalon + 5% siarczan magnezu siedmiowodny + 5% mocznik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
max00    0

Widze że sami eksperci w produkcji czosnku a panowie na jakim powierzchni sadzicie czosnek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
max00    0

Witam ma pytanie moj kolega chce teraz dac siarczan potasu pod czosnek ozimy co sadzicie nie zaszkodzi to czosnku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotr778    33

Nie zaszkodzi ale za wiele nie pomoże bo trochę już późno na k.

Edytowano przez Piotr778

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

panowie w czosnku hiszpańskim powypychało mi ząbki czosnku na powierzchnię ale korzonki są przytwierdzone do podłoża czy główki będą rosły nad powierzchnią gleby ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukk    0

U mnie ząbki nie powypychane ale widzę, że w Hiszpanie i ruskim końcówki zasychają lekko ale wydaje mi się , że to może przez temperaturę bo podobno - 6 miało być... Tak czy inaczej dostanie Topsin jak się tylko zrobi cieplej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mag67    1

Witam.

1.Czy można łączyć oprysk na grzyba np. Topsinem z nawożeniem dolistnym Kristalonem?

2.Czy do wszystkich oprysków w czosnku daje się środki zmniejszające przyczepność?

3.Jaką dawkę Mospilanu dajecie do oprysku?

Jestem nowicjuszem i dopiero się ucze.

Pozdrawiam....

 

Edytowano przez mag67

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

1. Można mieszać :)

2. Dodaje się ale nie zmniejszające tylko zwiększające przyczepność (pokrycie) :D albo inaczej, zmniejszające napięcie powierzchniowe wody :)

Ja do nawozów ect stosuję superam bądź ludwik :D do fungicydów to już idzie protector

3. Mospilan zazwyczaj w dawce 0,2 kg/ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Pepik190
      Witam.
      Będe wdzięczny za podpowiedz jak zrobić sadzarkę do czosnku,zdjęcia dane konstrukcyjne.Z góry dziękuję.
    • Przez membrana
      Witam! Czy ktoś mógłby mi powiedzieć, czym zaprawiać czosek, jakie stosować opryski i co zrobić, zeby nie gnił wiosną?
    • Przez Kondzioo
      Witajcie... nie znalazłem nigdzie tematu z cenami czosnku więc piszcie po ile chodzi czosnek i w jakich regionach.. jezeli jest taki temat to przepraszam
    • Przez mwp113
      Wydzierżawiłem pole, na którym kiedyś rosło zboże, którego nie zebrali i zgniło. Od tego czasu minęło 2 lata, a pole zarosło krzakami. Popalilismy krzaki, zaoralismy pole i teraz pytanie do was. Co zrobić żeby doprowadzić pole do porządku tak, aby mozna było sadzić czosnek. Pole ma 1ha . Moze jakieś konkretne nawozy do odkwaszenia pola tak, aby doprowadzić je do porządku. Z góry dziekuje. ( Chcemy sadzić czosnek zimowy)
    • Przez 360i82Sa
      CZOSNEK
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj