bolid20

Opłacalność produkcji czosnku

Polecane posty

gwozd    104

Czy te insektycydy są zarejestrowane w czosnku?

W poprzednim sezonie przemiennie używałem proteusa i nurelli, zastanawiałem sie też nad BI 58

 

Czym zaprawiacie?

Zimowego jeszcze nie wiedać, sprawdzałem czy jest, ma potężne korzenie ale w górę to mało. Zaprawiany prestige forte i zastanawiam się czy nie zaprawic tym jarego ale słyszałem gdzieś że prestige forte opóźnia wschody

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
newagro    7

te 4 które podałem są, na stronie możesz pobrać etykietę stosowania wybierając dany środek i to sprawdzić

Edytowano przez newagro

Najpopularniejsza wyszukiwarka środków ochrony roślin w Polsce oraz ciekawy blog tylko na www.agrofy.pl  :D  

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farm91    0

Ja pryskam mospilanem 20 sp , ktoś z was też tego używa ? jaką dajecie dawkę ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotr778    33

Bi 58.Chyba nie ma nic zarejestrowanego aktualnie.Teraz znów zimno to mucha nie lata musi być powyżej + 10 stopni żeby oprysk miał sens chyba że środkami o innym działaniu np. wgłębnym w roślinie .

Edytowano przez Piotr778

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mireek111    0

Witam, u mas w jednej sieci sklepów jest czosnek " WYSOKOENERGETYCZNY"  czosnek jak czosnek, niezbyt duże główki ale.... cena powala 49,99zł/ kg, uprawia ktoś taki ? w internecie nawet takiego nie znalazłem

post-14290-0-15633600-1426173074.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gwozd    104

newagro

masz rację, są zarejestrowane. A już myślałem że nahalnie wciskasz reklamę a tu nawet przydatne informacje

http://www.agrofy.pl/wyszukiwarka#

 

poniżej 15st najlepiej działają pyretroidy tyle że na roślinie są powierzchniowe, powyżej 15st lepsze sa fosforoorganiczne (dlatego chciałem pryskać bi 58) i działają układowo. Neonikotynoidy działają układowo niezależnie od temperatury

 

 

 

link nie wszedł tak jak powinien

 

Edytowano przez gwozd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotr778    33

Ale przeciwko błotniszce w czosnku nic nie jest zarejestrowane a to główny szkodnik wczesną wiosną.Kiedyś był diazol ale się zbył.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
newagro    7

@gwozd 

 

Strona nie powstawała po to aby cokolwiek wciskać tylko pomagać dając obraz jakie środki do czego są zarejestrowane. Informacji przy środkach jest tyle, że postawiłem na hasło "mniej znaczy więcej" Strona się cały czas rozwija więc i aktualizowana jest "po cichu" więc warto śledzić social media.

Odnośnie linku masz pewnie na myśli to, że kopiowałeś z zaznaczonymi kryteriami i wynikami a przekierowuje do początkowej. Tak ma być bo to jedna z tajemnic serwisu przyśpieszająca działanie.

 

@Piotr778 no nie ma ale teraz popularna jest rejestracja małoobszarowa, a środków pojawia się od jakiegoś roku bardzo dużo więc może jest szansa. Rejestrowane są do zwalczania naprawdę niszowe "mało powszechne" organizmy szkodliwe  


Najpopularniejsza wyszukiwarka środków ochrony roślin w Polsce oraz ciekawy blog tylko na www.agrofy.pl  :D  

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
max00    0

witam ja kiedys handlowałem na broniszach ale teraz wole zjazdowa na broniszach nie ma takiego zbytu na czosnek  i pełno hiszpana i chińczyka 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pajej    231

@gwozd 

 

Strona nie powstawała po to aby cokolwiek wciskać tylko pomagać dając obraz jakie środki do czego są zarejestrowane. Informacji przy środkach jest tyle, że postawiłem na hasło "mniej znaczy więcej" Strona się cały czas rozwija więc i aktualizowana jest "po cichu" więc warto śledzić social media.

Odnośnie linku masz pewnie na myśli to, że kopiowałeś z zaznaczonymi kryteriami i wynikami a przekierowuje do początkowej. Tak ma być bo to jedna z tajemnic serwisu przyśpieszająca działanie.

 

@Piotr778 no nie ma ale teraz popularna jest rejestracja małoobszarowa, a środków pojawia się od jakiegoś roku bardzo dużo więc może jest szansa. Rejestrowane są do zwalczania naprawdę niszowe "mało powszechne" organizmy szkodliwe  

dość fajna ta wyszukiwarka ale brakuje mi przy preparatach substancji aktywnej zeby za kazdym razem nie sciagac ulotki

 

 

Do plantatorów czosnku. Pryskał ktoś czosnek jary mieszanina afalon + comand? jesli tak to jak efekt i jak po tej mieszance czuje sie czosnek


Rolnik z powołania :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hey. Napisałby mi ktoś co po kolei i jak uprawiać? 

W tym roku zaczynam dopiero z czosnkiem. Chciałbym posadzić na próbę około 1 ar koło domu. W tamtym sezonie był to ogródek warzywniczy. Na jesień nie było nic z nim robione po zbiorach i tak zimowało. I co teraz z tym zrobić żeby posadzic czosnek? czy wystarczy przekopać teraz, zagrabić dać nawóz [jak tak to jaki] posadzić i co dalej? Jakie opryski i nawóz?  Kiedy go sadzić? W jakich odstepach? Jaka cena? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
newagro    7

@pajej z wyświetlaniem substancji jest pewien problem i wymaga to trochę pracy ale spokojnie też o tym myśleliśmy i z pewnością będą w najbliższym czasie


Najpopularniejsza wyszukiwarka środków ochrony roślin w Polsce oraz ciekawy blog tylko na www.agrofy.pl  :D  

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gracz10    6

tak to u mnie wygląda . Nawoz dany teraz jeszcze stomp i robak

post-81730-0-11689500-1426280307_thumb.jpg

post-81730-0-81722600-1426280370_thumb.jpg

Edytowano przez gracz10

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pajej    231

ponowie pytanie ktos stosował w czosnku wiosennym afalon + comand? jak tak to w jakich dawkach i z jakim efektem?


Rolnik z powołania :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luukii    0

Witam. Jeśli chodzi o robala to w ubiegłym roku pryskałem przemiennie dursbanem i be 58. efekt był w miare ale pryskałem tak kwiecień -maj, a nie wiedziałem że trzeba tak jak tutaj piszecie już teraz w marcu.. i jakim środkiem i w jakiej dawce teraz prysnąć?   

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kolego max00 kilka postów wyżej miałeś odpowiedź  na swoje pytanie... ;P

 

gracz10 jaki dawałes nawóz pod czosnek 

 

 

dzieki za radę piotrek . dałem starczan potasu + saletre +hydrokoplex

 

 

 

luukii

Ja pewnie mospilanem walnę jak będzie z 12 stopni na dursban jeszcze za zimno bynajmniej tak mi się wydaje, 

 

Pajej

Afalon stosujesz przed-wschodowo, commandu nie stosowałem  ale co do dawki afalonu to wszytko napisane na karcie charakterystyki.

stosowałem afalon nie raz z pozytywnym skutkiem :D 

Edytowano przez senator11111

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gracz10    6

tez bylo pisane wyzej . bo nie dawalem potasu na jesieni ;/  drogi bo 3000 zl tona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Pepik190
      Witam.
      Będe wdzięczny za podpowiedz jak zrobić sadzarkę do czosnku,zdjęcia dane konstrukcyjne.Z góry dziękuję.
    • Przez membrana
      Witam! Czy ktoś mógłby mi powiedzieć, czym zaprawiać czosek, jakie stosować opryski i co zrobić, zeby nie gnił wiosną?
    • Przez Kondzioo
      Witajcie... nie znalazłem nigdzie tematu z cenami czosnku więc piszcie po ile chodzi czosnek i w jakich regionach.. jezeli jest taki temat to przepraszam
    • Przez mwp113
      Wydzierżawiłem pole, na którym kiedyś rosło zboże, którego nie zebrali i zgniło. Od tego czasu minęło 2 lata, a pole zarosło krzakami. Popalilismy krzaki, zaoralismy pole i teraz pytanie do was. Co zrobić żeby doprowadzić pole do porządku tak, aby mozna było sadzić czosnek. Pole ma 1ha . Moze jakieś konkretne nawozy do odkwaszenia pola tak, aby doprowadzić je do porządku. Z góry dziekuje. ( Chcemy sadzić czosnek zimowy)
    • Przez 360i82Sa
      CZOSNEK
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj