bolid20

Opłacalność produkcji czosnku

Polecane posty

Adam1208    0

Panowie mam pytanie do was. Sadziłem sadzarką czosnek zimowy która jak się teraz okazuje sadziła zbyt gęsto. Są miejsca gdzie kilka ząbków rośnie przy sobie lub oddalone jest o

2 -3 cm od siebie. Jeżeli tak zostawię to główki będą zbyt małe prawda? Czy jest sens aby teraz ten czosnek przesadzać? Jakie są szanse ,że czosnek po takim zabiegu się przyjmie?. Kolega mi powiedział ,że cebula sadzona gęsto się rozejdzie na boki ale czosnek jest zbyt mocno ukorzeniony i nie ma szans. Proszę o radę. Zdaję się na wasze doświadczenie.

Nie chciałbym zbierać moich plonów w wersji mini ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adam1208    0

Sadzarką wibracyjną 4-rzędową typową do sadzenia cebuli. Zmniejszyłem otwór wylotu aby ząbki spadały "rzadziej" ale mimo to i tak jest gęsto. Bawię się w przesadzanie ale to jest bardzo czasochłonne. Oczywiście uważam aby nie uszkodzić korzeni bo ponownie się nie zakorzeni. Nie wiem jaki będzie tego efekt. Czy ktoś z was miał podobny problem? Co radzicie?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelJD    17

Mazak lub pędzel i pomazać glifosatem co 2 roślinę. Jesli będziesz przesadzał to przy okazji możesz uszkodzić i rośliny, które mają zostać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja będę pryskał jak czosnek będzie miał 10 -15 cm  wcześniej nie ryzykuję  z resztą to co byłem ostatnio to po afalonie czysto jak talala

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gwozd    104

Jesienią jakieś 2-3tyg po sadzeniu opryskałem glifosatem i na razie jest czysto. A gdyby teraz prysnąć afalonem a póżniej jak będzie miał 15cm stompem? Nie za dużo będzie herbicydów?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
horputwu    0

Uprawialiście kiedyś odmiane czosnku CYRYL, ostatnio znalazłem na allegro oferte z tą odmianą. Podaje numer aukcji 5142971420, nawet ładnie on wygląda i dość tanio wyjdzie jeden ząbek.

Ja ze stompem jeszcze czekam, plantacja harnasia czysta, bardziej martwie sie że zapowiadają nocne duże spadki temperatur bo już wyszedł na 10 cm.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
horputwu    0

Ja w tym roku posypie yara mila complex. Dużo nie sadze to mi  2 worki wystarczą jest dość drogi. Ważne żeby był bezchlorkowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
max00    0

Dzieki za odpowiedz a jaki sypiesz nawóz pod czosnek zimowy na wiosne 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gracz10    6

Panowie ile sypnać tej soli potasowej na ha ? cHYBA ze nie zadziala to mozna dolistnie ?

mam na mysli sol potasowa+ saletre+ polifoske

co wy na to ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pajej    231

ja dzis posadziłem czosnek wiosenny


Rolnik z powołania :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotr778    33

Na ozimy to chce sypać bo nie dał jesienią.Ja bym soli teraz nie dawał z polifoską też ostrożnie w tych nawozach jest potas w formie chlorkowej czosnek tego nie toleruje.Ja na twoim miejscu dał bym siarczan potasu+saletra amonowa 500kg+200kg/ha lub 1tonę polimagu S/ha jakieś 2 tygodnie temu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotr778    33

Dobra mieszanka.Stompem pryskam jak ma coś między 10-15cm 3-4 l/ha.Na grzyba 20-25 cm. Na robaka pryskałem przedwczoraj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

przeczytaj poprzedni post ...  ect piotr778 co dawałeś na robala o tej porze  ?

Edytowano przez senator11111

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Pepik190
      Witam.
      Będe wdzięczny za podpowiedz jak zrobić sadzarkę do czosnku,zdjęcia dane konstrukcyjne.Z góry dziękuję.
    • Przez membrana
      Witam! Czy ktoś mógłby mi powiedzieć, czym zaprawiać czosek, jakie stosować opryski i co zrobić, zeby nie gnił wiosną?
    • Przez Kondzioo
      Witajcie... nie znalazłem nigdzie tematu z cenami czosnku więc piszcie po ile chodzi czosnek i w jakich regionach.. jezeli jest taki temat to przepraszam
    • Przez mwp113
      Wydzierżawiłem pole, na którym kiedyś rosło zboże, którego nie zebrali i zgniło. Od tego czasu minęło 2 lata, a pole zarosło krzakami. Popalilismy krzaki, zaoralismy pole i teraz pytanie do was. Co zrobić żeby doprowadzić pole do porządku tak, aby mozna było sadzić czosnek. Pole ma 1ha . Moze jakieś konkretne nawozy do odkwaszenia pola tak, aby doprowadzić je do porządku. Z góry dziekuje. ( Chcemy sadzić czosnek zimowy)
    • Przez 360i82Sa
      CZOSNEK
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj