bolid20

Opłacalność produkcji czosnku

Polecane posty

farmer998    0

jak stoi w wodzie to może być to przyczyna a jak ziemia jest tylko mokra to to niemożliwe może to byc jakas choroba , sprawdż pare innych czosnków?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wody tam niema, dlatego sam sie zdziwiłem że tak się dzieje, a jeśli to by była choroba to można jakoś to powstrzymać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmer998    0

najpierw mogłbyś wrzucić jakąś fotke tego czosnku? . zaprawiałeś czymś ząbki przy sadzeniu? i przede wszystkim posprawdzaj inne ząbki w rożnych czesciach pola?  nie popadaj w panikę wątpie szczerze żeby choroba atakowała takie młode korzenie raczej o tej porze to ząbki gniją jak sadziło się uszkodzone> sprawdz te 3 pytania co zadałem może to tylko jaki przypadek albo takie cuś :blush:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z fotkami moze byc problem bo nie mam kompa chwilowo a z tableta juz kiedys probowałem wstawic i się nie udało, kiedyś pisałem że moj czosnek rosnie częściowo w ziemi ścisłej a cześciowo w lżejszej i w tej lżejszej na jesieni chyba sie przesuszył i korzenie ma krótkie, około 2,3cm długości,a w tej ściślejszej ziemi ładnie się ukorzenił tylko ten dzisiejszy przypadek mnie zaniepokoił, jutro sprawdze kilka ząbków
Ząbków niczym nie zaprawiałem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fur-met    0

 

Witam! 

Jesteśmy Firmą zajmującą sie produkcjią i sprzedażą maszyn rolniczych w tym Siewników do podsypu nawozu pod warzywa. Posiadamy w swojej ofercie siewniki dwu oraz cztero rzędowe montowane na dowolna maszyne, mieszadło oraz zasuwa zamykająca/otwierająca sterowane elektrycznie z pulpitu sterującego. Dostosowujemy sie do potrzeb i wymagań klienta. Zainteresowanych zachecam do kontaktu na adres e-mail fur-met@wp.pl gdzie chetnie odpowiemy na pytania i przedstawimy szczegółową oferte naszego produktu.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmer998    0

watpie zeby sie przesuszył jak sadziłeś październik/listopad to nie mozliwe  wilgoć i wgl a choroby to atakują w okresie wegetacji lub tak szybko że korzenie nie zdarzą urosnąćwiec nie mam pojecia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja też nie mam pojęcia co jest, dzisiaj sprawdziłem kilka i niby są ok, gdzieniegdzie się trafia ząbek ze słabymi korzeniami ale to tak jak pisałem wcześniej w jednym miejscu od jesieni słabo się ukorzenił, u mnie jesienią byla susza wiec stawiam na to ale pewności nie mam, zastanawiam się co zrobić z czosnkiem wiosennym, prognozy nie zapowiadają mrozu wiec myśle zeby wcześniej posadzić, co o tym sądzicie?:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Plagrafi    23

Ja tez potrzebuje Jarusa, innymi odmianami wiosennymi tez nie pogardze najlepiej kujawsko pomorskie jak ktos ma to poprosze priv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gracz10    6

kiedy ruszacie z nawozem? panowie nie dałem nawozu na jesieni to co teraz dac jakoś polifoske czy saletre? czosnek wychodzi zz ziemi z 4 cm .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W moim dzisiaj były dziki dużo nie zrobiły szkody ale znowu sporo ząbków ma tak hu..we korzenie że szok, nawet ten co zaczyna wychodzić z ziemi to korzenie ma 1 cm i na dodatek usychają

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

kiedy ruszacie z nawozem? panowie nie dałem nawozu na jesieni to co teraz dac jakoś polifoske czy saletre? czosnek wychodzi zz ziemi z 4 cm .

 

Na saletre jeszcze czas rzuć polifoske zanim zacznie działać chwile minie.

ja dawałem na jesieni poprawię jeszcze jak wszystek wyjdzie wtedy też zrobię obróbkę mechaniczną 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotr778    33

gracz 10 trochę zawaliłeś.O ile potas sypniesz teraz to coś tam jeszcze z tego dojdzie do strefy korzeniowej w okresie wegetacji, ale fosfor to raczej strata kasy zadziala za rok praktycznie nie ruchomy w glebie.No i raczej forma bezchlorkowa.Ja bym dal siarczan potasu plus saletra amonowa.Potas jak najszybciej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pajej    231

Kiedy sadzicie wiosenny?


Rolnik z powołania :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja tam zaprawiam w worku plastikowym z jakiegoś nawozu, spryskuję czosnek wodą tylko nie za bardzo bo nie będzie się tak dobrze lepiło  dodaję zaprawę i mieszam aż ładnie pokryje  jakoś dokładnie ile gramów to nie odmierzam bo niema czasu :D jak zaprawiasz kilkaset kg to schodzi chwilę. później na plandekę żeby trochę osuszyć chyba że od razu sadzisz to do pojemników wyścielonych folią daję żeby było dobrze nosić. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wracając do tematu mojego czosnku to oprocz tych słabych korzeni zauważyłem drobne różowe plamki na ząbku przy samych korzeniach, możliwe ze tak wcześnie atakuje go jakiś grzyb? Wstawiłbym zdj ale tak jak wspominałem już wcześniej z tableta niemoge:-\

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak tak będziesz wydzierał czosnek do sprawdzania to nie doczeka on do zbioru bo go nie będzie  :D  mojego maila masz podeślij fotki a ja tu je umieszcze 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mireek111    0

Witam, czytam te posty i kilka wcześniej wyczytałem ,że nie zasila sie azotem na jesieni bo przez zime zostanie wypłukany, to w takim razie po co wywozić obornik na jesień ? przecież to azot

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Pepik190
      Witam.
      Będe wdzięczny za podpowiedz jak zrobić sadzarkę do czosnku,zdjęcia dane konstrukcyjne.Z góry dziękuję.
    • Przez membrana
      Witam! Czy ktoś mógłby mi powiedzieć, czym zaprawiać czosek, jakie stosować opryski i co zrobić, zeby nie gnił wiosną?
    • Przez Kondzioo
      Witajcie... nie znalazłem nigdzie tematu z cenami czosnku więc piszcie po ile chodzi czosnek i w jakich regionach.. jezeli jest taki temat to przepraszam
    • Przez mwp113
      Wydzierżawiłem pole, na którym kiedyś rosło zboże, którego nie zebrali i zgniło. Od tego czasu minęło 2 lata, a pole zarosło krzakami. Popalilismy krzaki, zaoralismy pole i teraz pytanie do was. Co zrobić żeby doprowadzić pole do porządku tak, aby mozna było sadzić czosnek. Pole ma 1ha . Moze jakieś konkretne nawozy do odkwaszenia pola tak, aby doprowadzić je do porządku. Z góry dziekuje. ( Chcemy sadzić czosnek zimowy)
    • Przez 360i82Sa
      CZOSNEK
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj